Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtassak? Utálom ez,...

Valaki : kérdése:

Hogy változtassak? Utálom ez, ami van

Figyelt kérdés

Szóval, ma van a születésnapom, depressziós vagyok konkrétan. egy 25-30 közötti szülinap, nem kerek meg semmi. De nagyon mélyen magamba néztem, hogy hol is tartok...

Van egy párom, akivel semmit nem lehet. Nem akarja igazán elkezdeni a közös életünket, ha szomorú vagyok (mint most) egyáltalán nem zavarja, nem is jön ide hozzám. Tulajdonképpen nem való semmire. Pár hete elfogadtam, hogy nem leszek menyasszony, feleség, terhes, és anyuka sem, mert rosszul választottam. Most meg már késő, az én koromban sokaknak már rég férje, háza és 2-3 gyereke van, én meg csak most kezdjek egyáltalán ehhez partnert keresni? Innentől lényegtelennek érzem, hogy egyedül vagyok vagy a párommal. Azt már hozzá sem szívesen teszem, hogy rendszeresen piszkálnak ismerősök, hogy miért nincs még gyerek, férj hát "legalább" csináltassam fel magam egy idegennel.

A munkahely mikor hogy, ott a főnököm a baj, nem hagy élni, a munkakörömbe bele sem tartozó feladatokat ad, szabadnapra is, táppénz alatt is hívogat, hogy ezt meg ezt kéne most rögtön csinálni. A kis kedvence (a helyettese) szintén ilyen.

Mindent elrontottam szinte, amit csak lehetett. És most ebben a helyzetben, depis hangulatban vagyok



2023. okt. 11. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Boldog szülinapot!

A párod nem jó semmire, keress helyette mást.

A főnököd sem jó, ne hagyd magad kihasználni, lobogtasd a munkaszerződésedet, és csak azt csináld, ami benne van. Őt és a munkahelyet is le lehet cserélni.

És már semmi nem fog gátolni abban, hogy élvezd az ifjúságodat, és csak akkor köteleződj el, ha megtaláltad az igazit, akivel boldogok vagytok, és akivel együtt tudtok tervezni.

Miért törődsz mások véleményével? Nincs verseny, nagyon ráérsz még!

2023. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert a genetikával, fongantatási bajokkal jönnek. Rémtörténetekkel, hogy a 27 éves elment dokihoz, hogy nem jön össze a baba, a doki meg lecseszte, hogy előbb kellett volna gondolkodni. A másik a saját lányáról azt mondja "ideje volt a babának, 30 éves, nem fiatal, mit akar már?"

Akkor ha elhangzik a koraszülött szó, már néznek rám: Te is így akarsz járni? Mire vársz?

Szóval nem egyszerű ez a része

A párom meg elfogadhatatlan számomra, hogy bele kell gondoljak, mennyire igyekeztem... Már a kapcsolat eleje óta. Mindenre figyeltem, rá, a családjára, sok mindent el is néztem, de egyszerűen semmi eredménye nem lett az egésznek.

:(

A szülinapi köszöntést köszönöm

2023. okt. 11. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Boldog szülinapot! ^^


Sajnálom, hogy nem megfelelő személy mellett vagy, ám ez a jelen.

Ezt fontos leszegezni.

Egy nem törődő, szétesett kapcsolatot akarsz foltozgatni 30-40-50 éven át a halálodig?


Akármilyen kegyetlen is leírni:

De jobb, ha mielőbb felhagysz egy ilyen kapcsolattal.


Emellett elkezdenél magaddal foglalkozni, főleg lélekben s keresel egy jövőképesebb utat.

Ahhoz pedig össze kell szedned magad.

Szingli idődet használd ki, önfejlessz, fejlődj, vagy akár tanulj, ha kell a jobb jövődért.

Ismerkedj, barátkozz, közben lehet fellelsz egy hozzád való leendő párt.


Addig tedd meg a lépéseket, amíg még fiatalnak számítasz.


Az életed egy töredékét élted még csak le.



Ne feledd, másoknál csak a felszínt látod és depressziósan a vágyaidat előbb veszed észre másoknál, mintsem a valóságot.


Kapcsolat: 2-10 éves párkapcsolataik olyan sok esetben, mint a repedezett üveg a lábad alatt, de kapaszkodnak a korlátba különböző okok miatt.


Kevés a kapcsolatra érett, korrekt, tisztelettel teljesz személy.


Alapon emberek egymáshoz való viszonyulása, viselkedése stb is kellemetlen. Holott gyerekként naívan felnéztem a "felnőttekre", ám sokan megrekedtek fejben, testük öregedéséről lehet elmondani csak, hogy hány évesek.


Gyermek: sokaknál megromlik a párkapcsolat, szeretet megosztlása stb miatt,

másoknál pedig csak a gyermek/gyermekek miatt van fenntartva a "szövetség".

A rendes kapcsolat, boldog gyermekkel opció is létezik, ám sajnos ez a kevesebb.


Ház, egyéb anyagiak:

Javarészt hitel, banknak vagy másnak el vannak kötelezve.

Persze vannak pl tragikus esetek, amelyből jön az örökölt vagyon.

Ritka az, főleg magyarban, amikor önerőből kicsengetik a házat stb-t.


Elég csak azokkal a számokkal gondolkodni, számolni, amik jelen vannak.


Normális ház felénk 40milliótól kezdődnek.


Testvéremmel, amikor autót akartunk kimentünk pár hónapra külföldre.

Visszamentünk magyarba, számolgattunk az ottani keresetünkkel és az átlag alapokhoz se megfelelő az ottani keret, jobb pozíciókban sem. Nemhogy nagyobb céljainkra gondolni...


Próbálgattuk magunkat, nyitogattuk szárnyunkat.

Nem volt egyszerű, de azért fiatal az ember, hogy utat keressen, építsen.


Használd ki a 20-35 közötti éveidet.


Sose késő, ezt se feledd!


Ismerek egy idős párt idekint, akik 50 plusszos fejjel elhatározták magukat.

Ők megalapozták az ittlétet, apránként pedig az egész családjukat kihozták, még a 90 pluszos tagjaikat is. Egyenesen Erdélyből.


Az, aki nem éppen érett felnőtt fejban, azok alap kérdése a "miért nincs még gyerek?"


Érdekes, megválogatott köreimben SENKI nem kérdezte, csak pár kívülálló vagy távoli ismerős.


Ugyanis, aki ismer az tudja a választ, nem kell a szájába adnom, mert van esze.


Mindezt azért írtam le, hogy láss pár másik aspektust és újabb gondolatokkal, kérdésekkel bővüljenek elmédben a dolgok, amelyek akár pozitív változtatásra bírnak.


Te elméd, te tested, te tetteid, amelyek változást tudnak hozni.


Sok sikert és mielőbbi jobbulást! <3

2023. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező? Mi történt/mit csináltál azóta?
febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!