Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A legjobb barátom öngyilkos...

A legjobb barátom öngyilkos lett, mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Tehát, a legjobb barátom 17 éve ismerem, együtt nőttünk fel a múlt hónapban öngyilkos lett. Azóta vele álmodom, minden reggel ő az első gondolatom. Nagyon nehéz időszakban vagyok, édesanyám elárult majdnem hontalan lettem.

És erre még aki a legjobban ismert ezen a világon eltűnt..


24F



2023. okt. 27. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Keress fel lelki segélynyújtó irodát, vagy a házi orvosodnak mondd e a bajod és ad beutalót pszichológushoz (nem kell maszekhoz menned!).
2023. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen természetes. Gyászolj, most ez van jelen az életedben. És hidd el, egyszer véget fog érni a nehéz időszak. Fel a fejjel!

(Ha szeretnél írj)

2023. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem a te hibád.


2. Nem biztos hogy észre kellett volna bármit is venned.


3. Ha nem tudtál róla annyit hogy valóban érthetetlen a halála akkor az lehet jogos hibáztatás alapja de akkor sem te okoztad.


4. Az emberek hibáznak. Nem tudom anyád mit csinált de a tapasztalatokat le kell szűrni.


5. Most magaddal kell törődnöd! Koncentrálj a saját céljaidra! Úgy sokkal nehezebb elveszni ha nálad van az irányítás.


6. Lehet hogy a barátod beteg volt. Van egy ilyen hajlam, és akár öröklődhet is egy családban a lelki beállítódás.


7. Ne állj egy lábon, inkább többön! Nem lesz talán többet ilyen barátod de barátod még lesz. Ne állj meg egynél! Legyen egyszerre több mert ha az egyikkel bármi baj lesz akkor megint nem lesz aki átsegítsen az időszakon!

2023. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Ez van, el kell fogadnod, ez ilyen. Nem tudhatod, hogy mi állhatott a tette mögött, és felesleges is rágódnod rajta. Búcsúzz el tőle békében.
2023. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom. Teljesen normális dolog, amit érzel. Nekem most volt 4 éve, hogy az egyik barátom öngyilkos lett, csak 16 éves volt. Eleinte fel se tudtam fogni. A fájdalom és az értetlenség sosem múlik, de már el tudtam őt engedni. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy elfelejtettem, sőt... minden nap gondolok rá, és ez biztosan így is fog maradni, de az intenzív érzések idővel elhalványultak, és most már inkább béke van bennem, amikor arra gondolok, hogy már semmi sem fáj neki, és ha ezt a megoldást választotta, biztosan óriási lelki gyötrelmei voltak. Az idő neked is segíteni fog, csak ne nyomd el az érzéseidet.
nov. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Kérlek menj el egy pszichológushoz. Sokat tud segíteni, sokkal többet, mint itt bárki.
nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez az ő döntése volt, már megtette, nem tudsz mit tenni.

Gyászold meg, beszélj erről másokkal és keress egy pszichológust, aki átsegít a nehezén.

nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ne fojtsd magadba az érzéseid és ne kompenzálj alkohollal, gyógyszerekkel, dogokkal, mert ezek csak lassítják a feldolgozás, elengedés, gyász folyamatát.


Éld meg amit érzel, engedd, hogy fájjon.


Anyáddal pedig neked kell tudni, mit szeretnél kezdeni.

Te ismered, te tudott mit miért tett. Akarod-e még, hogy jelen legyen az életedben. Felnőtt vagy, ha rossz a viszonyod vele vagy mérgező a környezetében lenni, akkor lépj le, ha ez már megtörtént, majd lesz valami.

nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Simán megmenthetted volna, ha figyelsz rá, törődsz vele. Nem kötelességed nyilván, de aki azt hazudja, hogy nem tehettél volna semmit, az elég nagyot hazudik.
nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

9!

Nem mindenkin lehet segíteni.


Szabad megkérdeznem, te hány embert mentettél meg eddig, aki nem kért tőled segítséget?

nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!