Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legjobb fiú barátom kisérletez...

Legjobb fiú barátom kisérletezik, segítség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy fiú barátom, aki bár messze lakik, nagyon jóban van velem, és szinte minden titkát elmondja, épp úgy mint én.

Viszont, vannak gondjai. Mint megtudtam, legalább 10× volt öngyilkossági kisérlete, 2× volt kórházban, de nem küldték pszichológushoz. Fél a magánytól, engedi, hogy kihasználják. Jelenlegi álláspontom nála, hogy mondhatni a pszichológusa vagyok.

Minden dumát bevetettem már, de mondhatok neki bármit. Kékvonalt fogom segítségül "hívni" lehetségesen.

De segítsetek. Mivel tudnám segíteni??

A szüleit nem hívhatom segítségül. Se a barátait.



2019. nov. 13. 20:39
 1/3 anonim válasza:
Miért nem hívhatod segítségül a szüleit?
2019. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég nehéz elhinni, hogy öngyilkossági kísérlet után kiengedik úgy a kórházból, hogy ne kapjon még mellé kezelést. 100%-ig biztos vagy benne, hogy nem ő használ ki téged?
2019. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

próbáld vele a legtöbbször megértetni, hogy mennyire értékes és fontos ember.

ha már kétszer is volt körházban öngyilkossági kísérlet miatt, akkor a kórház sem intézte a dolgokat a legjobban, mert ilyenkor alap, hogy elküldjék legalább 1 pszichiátriai beszélgetésre/kivizsgálásra (engem pl már egy pánikroham miatt is elküldtek).

értesd meg vele, hogy nem kell félnie a magánytól, mert ott vagy neki te, a családja és a barátai is. feltétlenül vedd rá, hogy menjen el pszichológushoz, ugyanis ha ezt továbbra is folytatja teljesen tönkre fogja tenni magát. a magánytól való félelme és az, hogy engedi, hogy kihasználják valószínűleg összefügg. szerintem szüksége van arra, hogy realizálja, hogy értékes, megérdemli az életet és semmi sem lesz jobb ha a magánytól való félelme miatt mindenki kihasználja.

A kék vonal szerintem is jó ötlet, interneten is érdemes lenne körbenézned, hátha van ott is egy oldal vagy cikk, ami segíthet.

szerintem az, hogy ennyire támogatod és segíted egy nagyon jó dolog, örülhet, hogy talált egy olyan barátot, mint te vagy. nagyon remélem, hogy minden rendbe fog jönni. sajnálom, ha nem tudtam segíteni, de ha bármi van nyugodtan írhatsz.

16/l

2019. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!