Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen nagyobb önbizalm...

Hogyan legyen nagyobb önbizalmam? Hogyan tudom helyrehozni az önbecslésem?

Figyelt kérdés
nov. 12. 12:58
 1/5 anonim válasza:
Pl. Kezdj el edzeni.
nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Lehet egy kicsit hosszú lesz, de remélem segíteni fog.


Erre nehéz válaszolnom/ni, mert sajnos a mindennapokban keveset beszélnek az emberek az mentális egészségekről, pszichológushoz is sajnos kevesen járnak, pedig nem csak a fizikai dolgokkal kéne foglalkozni, ahhoz hogy valaki egészséges legyen, ebben a társadalomban ez elég nagy probléma. Szóval keveset beszélnek erről az "mindennapi" (úgy értem hogy, nem pszichológusként tanult) emberek és nagyon tanácsokat se tudnak adni.


Én nem vagyok pszichológus, de megpróbálok az eddigi tapasztalataim, és tudásom szerint tanácsokat adni, mert én is küzdök ezzel. Sokat hallgattam és olvastam Máté Gábort, Feldmár Andrást, Csernus Imrét, Popper Pétert, őket nagyon tudom ajánlani, de rajtuk kívül is vannak elég jók az interneten, akik a mentális egészséggel foglalkoznak.


Filozófiai lesz amit írok, én így gondolkoztam, és ez logikusnak tűnik.


Az emberek ötletekből, gondolatokból épülnek fel, amiket a múlt során hallottak, mondtak nekik, tapasztaltak. Vannak kedves emlékek, és vannak rossz dolgok is amikre emlékszik az ember, amikből jöttek a leszűrések, gondolatok magunkról, másokról. És valamelyik mondatok erősebben maradtak meg az emberben, valószínűleg azok amiket a szeretteink mondtak, sajnos a rossz emlékekből maradtak meg a jobban. De jogosak, átgondoltak voltak azok az állítások amiket ők mondtak, vagy egyáltalán figyelembe vették az ő szerepüket is a történetben, vagy a másik mentális egészségét amikor ezeket mondták? Vagy elgondolkoztak azon hogy mivel lesz jobb azzal ha valakit leszidnak, megszégyenítenek? Ahelyett hogy segítenének a másikon?

Nem a szülőket vagy akárkit akarok hibáztatni, én csak annyit akarok mondani hogy gondolkozzanak az emberek, és tekintsék a helyzeteket, problémákat úgy mint egy megoldandó dolog, és ne úgy próbáljanak az emberek bármit is csinálni hogy a másikat bántsák vele, mert az teljesen logikátlan és rossz dolog.


Nehezen tudom csak elmagyarázni, de remélem érthető lesz.

Szerintem ez egy elég jó nézése a dolgoknak.


Ahogy mondtam minden ember ötletekből, gondolatokból áll, amiket másoktól hallott vagy ő vont le következtetést. Amikor valaki kijelent valamit, vagy vitatkoznak, úgy kéne nézni a dolgokat hogy legyen egy cél: az egészség (ami minden ember "célja" kéne legyen)


Aztán az összes ötletet amik elhangzottak, egy dobozba kéne tenni, ahol minden ötlet egyenrangú. Mindegy ki mondta, egyenrangú a többi ötlettel. És végig gondolják hogy melyik az az ötlet ami jobb, ami jobban megfelel a célnak, ami az egészségesebb, ami nem bántja az embert, ami igazabb. Mert csak úgy tud az ember előre haladni ha támogatóan áll magához és másokhoz. Bántással semmi jót nem ér el az ember. *


A másik meghogy mindenki egyenrangú, mindenki állati eredetű, mindenki egy életforma. Nálam az egyik kérdés az volt hogy elég vagyok e. De ha megkérdezed hogy a felhő elég e, vagy a hangyák vagy a kutya elég e. Ők azok amik, és ennyi elég. A jelenlegi társadalom úgy programoz minket, hogy kárt tesz bennünk. Itt van a link a videóhoz ahonnan ezt hallottam: [link]


*ehhez még annyit hogy ez nem azt jelenti hogy ha valaki bánt más ember akkor legyünk hozzá kedvesek. Legyenek meg a határok, és ne tűrje az ember azt hogy más bántja őt, menjen el onnan.


Nem sokat tudok mondani, mert nem ismerlek, és én sem vagyok pszichológus, de remélem tudtam segíteni.

nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Önismeret hiányában sehogy.
nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezd el olyan dologgal foglalkozni ami sikert + örömöt is okoz neked. Az önbizalmad az eredmények tükrében fog nőni. A sport azért jó mert ott esetenként napi szinten látod a fejlődést. Én például anno futottam több maratont pedig nagyon nincs futó alkatom. Úgy indultam neki, hogy napi 30-60 perc, aztán meglátjuk mi lesz. 1 hónap után már futottam 10km, 11 hónap után pedig az első maratont Rómában. Minden út az első lépéssel kezdödik.
nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Becslés? :\
nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!