Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit szimbolizál a Balrog és...

Lomnisz kérdése:

Mit szimbolizál a Balrog és Gandalf harca?

Figyelt kérdés

nov. 15. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés

A balrog nem más mint egy Morgoth által eltorzított maja. Gandalf meg egy original maja. Azaz ők egy szinten mozognak.

Ráadásul Gandalf is valamiféle tűz örzője (ezt pontosan nem vágom mi), a balrog meg ugye a fekete tűz, a gonosz láng.



Szóval kettejük a tökéletes ellentétpár, azonos erősség, azonos "territóriumok" cak ellentétes előjel.


Ebből kiindulva azt mondanám, hogy ez az önmagunkkal való viaskodást jelzi. A jó és a rossz én viaskodása.

Mi lett a harc eredménye? Gandalf ugyan legyűrte a balrogot, de ő maga is belepusztult. Végül Valinorból visszaküldték egy szinttel feljebb.


Szóval.. Gandalf megmérkőzött önmagával és ezáltal fejlődött.



Tökre nem ide vág, de a Star Wars Clone Warsban van egy hasonló szimbolikájú rész, valamelyik évad végefelé, amikor Yoda mester tanulni indul és ott is megjelenik a saját, sötét oldalbeli énje és vele viaskodik. Erővel nem tudja legyőzni, hiszen pont olyan erős, mint ő maga, és végül csak úgy győzhet, ha feladja önmagát is és elfogadja, hogy a másik az is természetes része neki. Mondjuk ez a felismerés itt Gandalfnál elmaradt, Gandalf ugyanis lényegébne kiirtotta a sötétet magából, így lett a szürkéből fehér. Szóval ebben különbözik a Yodástól, de gondoltam megemlítem, valamelyest hasonlít.

nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Szerintem is egy belső harcot! Megihletett a kérdés és csináltam egy videót hozzá! Weöres Sándor 'A vágyak idomítása című munkája' ihlette a választ!

[link]

nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmit. Nincs mindenben szimbólum.
nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!