Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mekkora nettó vagyonra van...

Mekkora nettó vagyonra van szükség az abszolút lelki békéhez?

Figyelt kérdés

Mindenféle buddhista-aszkéta filozófiától eltekintve tisztában vagyok vele, hogy nem a materiális javak adják a boldogságot, de napjainkban a diogenészi életstílus nem éppen járható út, ha valaki nem mondjuk 30-40 éves koráig akar élni és egy tüdőgyulladásban, fertőzésben meghalni, közben kihullanak a fogai, stb.


Önmagunk megtalálása, az élet értelmének keresése és a világ, a környezet megismerése nem jól fizető szakma, valójában nem is szakma, a modern kor naplopásnak és úri huncutságnak tartja. A magunkfajta embert jobban megvetik, mint a maga alá piszkító hajléktalant vagy a 8 gyerekes mélyszegény családot, hiszen korszellemünk szerint aki intelligens, annak minimum átlag fölött kellene keresni és átlag fölötti életszínvonalon élni, főleg ha még életerős fiatal is.


Úgyhogy a kérdés áll, mekkora vagyonra van szükség ahhoz, hogy valaki minden kényszert levetkőzve tudjon élni?



nov. 22. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Amerikában egy nőnek ehhez napi 7$ kellett.

Úgyhogy arra nehéz válaszolni, hogy NEKED mennyi kellene. Ezt te tudod.

nov. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ismered a havi költségeid összegét, azt megszorzod tizenkettővel és máris megvan az éves anyagi szükséglet összege. Ezt pedig azzal a számmal szorozd meg, amennyi év a statisztikailag várható élettartamtáblázat szerint a halálod évéig még hátravan. Plusz az eredmény 20%-a, biztos ami biztos.
nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozzá a kérdéshez, akkor a válaszom az, hogy neked sosem lesz akkora vagyonod, hogy meglegyen a lelki békéd.

Nekem megvan a lelki békém, pedig nincs hozzá vagyonom.

Az elégedettség titka: elfogadni ami van, nem sajnálni ami nincs.

nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondanék egy story-t ismerek egy csávót aki vagyonosabb mint én.

Csak hogy van a nyakán egy aranyásó feleség aki soha nem dolgozott vagy dolgozik. Van mellé a csajtól 4 gyereke akik szintúgy életképtelenek és az egész banda a csávó nyakán élősködik.


Egyik sem dolgozik. Mit ér a csávó a pénzével szerinted ?

Na ennyit arról hogy csak a pénz az ami számít.


Én egy sima alap házban lakom BP-n semmi extra nincs Ferrari-m se.

Mégis van valamim ami a fenti pasasnak nincs.

Nyugalmam és ezt nem lehet pénzel megfizetni.


Nincs a nyakamon senki. Nem is volt és nem is lesz.

Egyedül lakom. Senki nem jön a hülye dolgaival.

A munkát leszámítva azt csinálok amit akarok.

Szabad vagyok mint a madár. És ez többet ér mint akármilyen pénzösszeg havonta vagy évente.

nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kisarkítod, 4-es. Boldogságot, egészséget és életet nem lehet pénzen venni, de hozzásegít mindegyikhez.


Ugyanakkor, ha nincs pénzed, kénytelen vagy eladni az idődet, energiádat, fiatalságodat és kénytelen vagy szinte mindenben kompromisszumot kötni.


A barátod aranyásó felesége neki egy opció volt. Egy választási lehetőség. Ahogy az is a saját felelőssége, hogy 4 gyereket csinált neki.


Ha viszont téged kioffolnak a nők, mert nincs kocsid, nincs saját lakásod, elég fancy albérleted, stb. az meg az Ő DÖNTÉSÜK, amit neked el kell fogadnod, vagy felkötheted magad.


Felszívhatod magad, hogy akkor K betűsökhöz mész, de az gyerekes dac, pont nem vagy abban az anyagi helyzetben, hogy ezt hosszútávon megtehesd. Szánalmas húzás a részedről és ezt tudja az is, akinek fizetsz.


Ellenben aki gazdag, annak ez is opció. Saját döntés. A kandallót is begyújthatja a fölös pénzekkel.

dec. 1. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mondtam azt, hogy nincs pénzem. Azt mondtam hogy az említett fickó vagyonosabb mint én. Am nálam is próbálkozott már több aranyásó is.


De elmentem mellettük. Ezekkel általában, olyan pasas megy bele a dologba aki képtelen előre látni, hogy mi lesz ebből később.


De ez nem az én gondom.

Én csak azt mondtam hogy nekem speciel a nyugalom többet ér.

Ennyi.

dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem túlagyalod a dolgot.

Mindenki a saját sorsát és saját körülményeit alakítja legjobb tudása és képességei szerint. A lelki béke attól függ, meg tudsz -e elégedni azzal ami van és nem rugózni azon ami nincs. Ez nem azt jelenti, hogy ne vágyjon többre az ember, legyenek céljai, reális álmai és tegyen is a megvalósításért.

De ne kösse tárgyi feltételekhez a boldogságot. Akkor leszek boldog, ha .... kocsim lesz, házam lesz, álommelóm stb. Így sose lesz boldog. Ezzel a gondolkodással csak azt éri el, hogy folyton másokhoz hasonlítja saját magát, mert a másiknak könnyebb, többet ért el, több vagyona van. Ez zsákutca.

Lehet, hogy akinek több pénze van, több lehetőség közül választhat, és akkor mi van? Ha csak a párválasztásra redukáljuk a kérdést, akkor egy gazdag pasinak meg kell küzdeni a sok aranyásóval, nehezebb kiválasztania egy értékes kapcsolatot, amiben önmagáért szeretik nem a pénzéért. De ha te erre vágysz, hogy a nők a lábaid előtt omoljanak a pénzed miatt, akkor hajrá, előtted a cél, tegyél érte!

Nem lehet számszerűsíteni a nettó vagyont a lelki békéhez, mert a két dolog nincs összefüggésben egymással. Fejben dől el, a lelki békéd attól függ, hogy te mit akarsz és mit teszel érte.

dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szövegedből leírva látszik, hogy elég intelligens vagy, de az okfejtésed semmi más, csak az egó beszél belőled. Az egónak korlátozott képességei vannak, nem érzékeli a teljes igazságot, csak az általa illuzionált valóságot látja.

Ahhoz, hogy a belső békét elérd, le kell csendesiteni az elmédet meditálással, belső munkával, ahol az egó elhalkul és akkor érzékelheted az igazi válóságot, nem azt amit az egód láttatni akar veled.

Azt hogy a modern korban kit hogyan vetnek meg és mi az úri huncutság és egyebek ez csak az egó kivetítése az emberek reakciójára. Valójában nem tudhatod ki mit gondol rólad, az egód pedig azt veszi ki belőle, amit korlátozott képességeivel látni vél, valójában ez illúzió.

Mint egy pók aki két dimenzióban lát és azt hiszi olyan a világ, amely valójában négy dimenziós, de ő nem érzékeli csak a pókhálója síkját.

Előző voltam.

dec. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!