Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne önbizalmam?...

Hogyan lehetne önbizalmam? Felnőtt nő vagyok, viszont abszolút nincs önbizalmam. A páromtól kaptam már millió bókot, az utcán sokszor megnéznek a férfiak, sokan mondták már, hogy jól nézek ki. stb. Mégsem hiszem el.

Figyelt kérdés
A problémám a gyerekkoromból fakad. Anyukám mindig másokat dícsért (mai napig is, elég sűrűn hallom), hogy ki milyen szép, milyen csinos. Stb. Mindig más lányok külsejét dícséri, így az alakult ki bennem, hogy bárki lehet szép, csak én nem. Talán konkurenciának tekintett, mint Nőt. Szerintetek mit tehetek, hogy önbizalmam legyen?
2017. júl. 27. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy tudatosan fejleszd magad ilyen téren, akár könyvek segítségével is. Ha pedig nem megy, akkor keress fel egy pszichológust, és kérd a segítségét. :)


Azok alapján, amit írsz, biztosan egy csodálatos, értékes ember vagy. A párkapcsolat, amiben vagy, sokat segíthet rajtad, de egy ilyen mélyen gyökerező problémát (kicsiként éreztették veled, hogy mások jobbak) jobb szakszerűen megfogni. :)


21/L

2017. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Tudod a problémád okát, folyamatos pozitív visszajelzést kapsz és így sem haladsz semerre. Az önbizalom nem magától jön, tenni kell érte tudatosan. Fejben dől el minden, magadat kéne elsőnek szeretni. Ismerd fel az értékeid, mi az ami szép rajtad és ne akarj anyádnak megfelelni mert nem fogsz soha. Tökéletes ember nem létezik, mindenkin van hiba csak van aki ezeken felül tud kerekedni. A világ legszebb nőjét sem tartja mindenki szépnek. :)
2017. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
Millió irodalom létezik a témában. A bagolyvar.hu oldalon ezek össze is vannak szedve. Böngéssz, olvass és alkalmazd.
2017. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Már elolvastam a Mérgező szülők című könyvet, nagyon sokat segített. A párom nagyon szeret, mindenben támogat, mindig mellettem áll, neki nagyon sokat köszönhetek. Mindent meg tudunk beszélni, lassan elmehetne pszichológusnak. :) Sajnos a párkapcsolatunkra is rossz hatással van ez a dolog, mivel néhány éve az az új stratégiája anyunak, hogy mondogatja, ha meglátja pl. a szomszédunkat, hogy régen milyen csinos volt. Vagy miért nem megy a párom az egyik bolta, ott dolgozik egy ismerős lánya, aki nagyon szép. Állandó témája, hogy ki milyen szép az ismerősök, rokonok körében. Egyáltalán, hogy mondhat ilyet egy anya? Állandóan azt érzékelteti, hogy én nem is létezek, mint nő és sajnos el is éri, amit akar. Hiába nőies az alkatom, jó nőnek mondanak, ha nem érzem magam annak. Olyan mintha anyu azt akarná, hogy féltékeny legyek a páromra. Szerencsére nem vagyok az, bízok benne maximálisan. Viszont ezekkel a külsőséges témákkal (neki a külsőség, szépség körül forog a világa, arról szól az élet) engem negatívan befolyásolt. A párom hűséges, szinte mindig együtt vagyunk, szeretjük egymást. Több éve vagyunk együtt, azalatt rámondta 1-2 nőre, hogy tetszik neki (én kérdeztem, nem magától mondta). Azt teljesen elhiszem neki, hogy tetszik neki bárki, csak azt nem, hogy én. Hiába tudok fejben mindent, hogy mindez miért van, honnan ered, ha mégis kiváltja a negatív érzéseket.
2017. júl. 27. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lennék biztos benne, hogy ez önbizalom kérdése. Már ha csak a külsőre vonatkozik. Mert akkor inkább hiúsági kérdés.


Eleve, nem tartom hasznos könyvnek a Mérgező szülőket, és bizony, hogy nem vagyok egyedül ebben.

2017. júl. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg kell, hogy védjem ezt a könyvet. Akinek bármilyen problémája van, melyet a szülei okoztak akarva, akaratlanul, igenis nagyon hasznos a Mérgező szülők-et elolvasni, mert sokat segít, hogy megértsék, mi zajlik bennük.

Nem nevezném hiúsági kérdésnek, ha nem tudom elfogadni magam, hogy én is létezek, mint nő.

2017. aug. 2. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocs; de csak a külsődről beszéltél, szépségről, csinosságról. Ami pedig kevésbé önbizalmi, hanem inkább hiúsági kérdés.


A könyvet elkezdtem olvasni magam is, csak azért, mert annyian ömlengtek róla itt. Aztán, hogy nekem valami nem stimmelt az olvasás közben, utána is néztem. Bizony, hogy vannak szakmai körök, ahol inkább károsnak tartják, különböző szempontokból.

Nem olyan egyszerű dolog ez.


Tudod, ahogy eddig láttam, akik az "önbizalom-hiányosságot" emlegetik, általában csak jól működik az önértékelésük tudat alatt. Meg nem a lényeges dolgokkal foglalkoznak, hanem a felszínesekkel.


Milyen választ vársz? Ha a szépség a legfontosabb neked az önbizalmadhoz, talán benevezhetsz egy szépségversenybe. Ha már a korhatáron kívül vagy, fölrakhatsz a FB-ra képeket magadról, és biztos, hogy sokan fogják szépnek látni.

2017. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És még tévedtem is. Az önbizalom a saját képességeinkbe, erőnkbe, céljaink elérhetőségébe vetett hit.


Semmi köze a külső tulajdonságokhoz.


Szóval ha tényleg önbizalom növelésésére gondoltál, azt csak tevékenységekkel tudod megtenni, olyan dolgokat csinálsz, amiket jól meg tudsz csinálni, vagy csak annyira kell erőlködnöd, hogy biztosan meg tudd csinálni, olyan szinten, ahogy neked jó.

2017. aug. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy mostanában, kedves kérdező?
2023. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!