Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégis miért nekem kell szégyel...

Mégis miért nekem kell szégyellnem magam az exem előtt?

Figyelt kérdés
Nem fogok részletekbe menni, de az exem átvert, megalázott, megbántott, még arra is volt példa, hogy lökdösött stb. Nekem ő volt az első férfi az életemben. Neki utánam elég hamar lett felesége, gyereke, míg nekem meg senki nem volt. De még most is, hogy már nekem is van barátom, mégis azt érzem, ha összetalálkoznék vele, nekem kellene szégyenkeznem. Ő már mindent elért, én meg semmit.
nov. 25. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem neked kell, szerintem azért érzed ezt mert eleve bántalmazó kapcsolatban voltál. Valószínűleg manipulált téged. Sok bántalmazó ezt csinálja, hogy még az áldozat érezze magát értéktelennek. Amúgy neki kéne szégyellnie a felesége előtt, gondolom azzal nem dicsekszik, hogy bántalmazó volt az előző kapcsolatában. Ilyennek hogy nincs lelkiismeret-furdalása? Akinek kéne hogy legyen annak nincs.

A lényeg az, hogy már neked is van új párod, mindenki a saját tempójában halad az életben, lehet, hogy komolyabbra fordul vele.

nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami önértékelési problémád van, azon kellene segíteni.
nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő azt úgysem tudja hogy te hol tartassz az életben, ha csak nem tartod vele a kapcsolatot, amit kétlek.No de, szerintem nem kellene szégyenkezned vagy rosszul érezned magad ez miatt.Majd neked is lesz férjed, gyereked.Ez nem egy verseny.
nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fejeddel tudod, hogy nem "kell" szégyenkezned, de ha már megfigyleted, hogy mégis szégyenkezel: még mindig neki akarsz bizonyítani valamit, számít, hogy többet értél-e el, mint ő, valószínűeg az is, hogy (szerinted) ő mit gondol. Amíg ez számít, nem kezdtél egészen új életet. Ennél azért bonyolultabb, mert azt, amit érzel, nem nagyon lehet elhatározás útján befolyásolni, max csak terelgetni jobb irányba. Te az új életedbe fektetett energiával tudod terelgetni, szerintem érdemes is.
dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!