Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek magabiztosabb...

Hogyan legyek magabiztosabb ha mérgező osztályba járok?

Figyelt kérdés

Sajnos az iskolaváltás nem lehetséges mert nagyon le vagyunk maradva a tananyaggal, még a tavalyit se fejeztük be.

A szakember se megoldás mert nem lenne időm rendszeresen bejelentkezni nála.

A dolog leginkább a jövőmet érinti, ugyanis az egyetem ahova menni szeretnék, speciális rostákat csinál ahol engem akarnak megismerni, és úgy döntenek hogy felvesznek-e vagy nem.

Nemrég voltam nyílt napon ott és nagyon jól éreztem ott magam, sok hozzám hasonló ember jár oda.

Csak az a baj hogy a jelenlegi iskolámba olyan szinten lekezelnek és semmibe vesznek hogy alig tudok megszólalni ott, nem lehet velük együtt működni se, a bullingről meg ne is beszéljünk.

Hogy legyen több önbizalmam ha folyamatosan rombol ez a közösség?

Köszönöm a segítséget!

16/L



nov. 29. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Addig örülj, míg ez "csak" a suliban van! Később, a melóhelyen, na ott fognak keményen xopatni!!!
nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mostmár tudnál válaszolni a kérdésemre is? :)
nov. 29. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nemrég voltam nyílt napon ott és nagyon jól éreztem ott magam, sok hozzám hasonló ember jár oda."

Lehet, hogy elmehetnél oda rendezvényekre, és összebarátkoznál valakivel vagy egy pár emberrel.

nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szakember se megoldás mert nem lenne időm rendszeresen bejelentkezni nála."


Hát pedig anélkül nehéz lesz. Ne aggódj, államiban max havi egyszer jut rád ideje a pszichológusnak, annyian járnak oda. Havonta 2 óra (ora-vissza utazással) pedig arra, hogy megóvd az osztálytársaidtól a mentális egészséged nem sok.


Egyébként a legklisésebb választ tudom adni a kérdésedre: próbáld kizárni őket. Egyik füleden be, másikon ki. Ne foglalkozz olyanok véleményével, akik nem tartanak ott, ahol te tartani akarsz. (Bár sok esetben így sem mindig kell rájuk hallgatni.) Csak a lényeg, hogy kezeld fenntartásokkal, amiket mondanak.



Csak kíváncsiságból, melyik ez a szak, amire mennél? Ha nem szeretnél ne válaszolj, vagy akár írhatsz privátban is

nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megírtam privátban 😅
nov. 29. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk válthatsz iskolát. Én általános sulitól kezdve a középig. 5X váltottam. Ha valami szar ne rekedj meg ott.


Ez egyébként nálam munkahellyel is volt. Volt 2 főnököm akinek semmi sem volt jó és azt élvezték, hogy ha mindenért letudnak szúrni. Az elsőnél még próba időben felmondtam a másodiknál 4 hónap után.


Hát szórakozzanak az anyukkal.

Ahol most vagyok ott 4 éve dolgozom. Vannak ott is toxikus emberek, de nem tud érdekelni. Bemegyek megcsinálom a munkám. Csak annyit beszélek mindenkivel amit feltétlen muszáj.


4 év alatt egyszer voltam a főnök irodájában, akkor is csak arról volt szó hogy egy nő akivel nem akartam összejönni bosszúból megkeverte a sz...-t.

De nem jött össze a terve.


Amit az 1 mond meg hülyeség, van ezer munkahely országos szinten.

Oda mész dolgozni ahova akarsz.

nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban nem kellene hagynod, hogy az emlédet ilyen szinten befolyásolják olyan külső személyek, akik igazából a környezeted mellékszereplői.


A másik nagyon fontos, hogy tisztában legyél önmagaddal. Igaz ennyi évesen még csak alakulóban van, ám a személyiséged, képességeid alapjai már megvannak s maradni is fognak, maximum átalakulnak.


Mikben vagy ügyes, mikben nem, milyen képességeid vannak, amiket érdemes fejlesztened; milyen tulajdonságaid vannak?

Pozitív, negatív gyáránt.


Mindezeket mennyire becsülöd, értékeled, avagy alul becsülöd, lenézed... Holott pl több mindent ki lehet hozni önmagadból.


Mindenkinek vannak dolgok melyek nem mennek s vannak, amik igen, sőt jobban, mint másoknak.


Felismerés, elfogadás, fejlesztés, mindez pedig idővel meghozza gyümölcsét.


Pl figyi, jómagam mindig is tudtam, nem vagyok jó matekos, elfogadtam, fejlesztettem ameddig a saját határaim engedték,


emellett tudtam azt, hogy nem kell erőltetni se.


Ám a motoros képességek egy halmaza egy olyan világba kalauzoltak el, amik már az én erősségeimnek felelnek meg.

Rajz, szobrászat és rengeteg alkotói ág, amikben komfortosabban mozgok.


Ezeket pedig magasabb szintre emelve nemcsak, hogy fejlődtem, ám lélekben, önértékelésben is jót tettek.


A legfontosabb az, hogy jobban érezd magad, értékeld önmagad, mert mit ér a külvilág akár pozitív visszajelzése, ha nem vagy elégedett önmagaddal?


Megjegyezném: az első kommentelő ugyan nyersen fogalmazott, ám igaza van.


Akárhova mész az emberek zöme nem arról híres, hogy milyen rendesek, megértőek, odafigyelőek stb.


Kortól függetlenül!


Sok ember nem teszi magát rendbe lélekben és ez számtalan nem kívánt formában jön ki belőlük.


A rosszindulat és társai onnan erednek, hogy adott emberek élete, önmaguk nincsenek rendben. Legtöbb esetben pedig csak menekülnek a megoldás helyett.


A bulling is egy ilyen megnyilvánulás. Másokon tölti le lelki meg nem oldott problémáit.


Tudatosítsd ezt magadban, hogy nem más az illető, mint egy pszichésen megtört szánni való személy. Nézd el neki, kivéve, ha átlépi a határokat.

Akkor lépni kell, suliban pl igenis tanároknak, de akár igazgatónak jelezni, emellett ugye szüleidnek, ha áldozata vagy egy ostoba diáktársadnak.


Ha van tököd, te magad is kiállhatsz magadért minimum szavakban. Pl. : legyél szíves ne rajtam kitölteni a frusztráltságodat, annak pattogj, aki miatt ilyen vagy. Ugyanis én nem bántottalak.


Sok felnőtt társam fejével is el kellett beszélgetnem, akik nem normálisan viselkedtek.

De ez a rész már kommunikáció, problémamegoldó képesség, pszichológia.


S ne feledd: nem mindegy kinek a szavára adsz és miben.


Anno lehülyéztek matekból ketten, én pedig nevetve néztem rájuk, "igen, sz_r vagyok matekból, de te soha az életben nem fogsz ilyet rajzolni." Felmutattam a füzetem utolsó oldalára rajzolt realisztikus szinesceruza rajzomat.

Majd megjegyeztem: szólj, ha lesz bármihez érzéked és jól is megy, te kémiából bukdácsoló.


Ha fájó pontra tapintasz, akkor a butább réteg nem tud érvelni és csak káromkodik vagy elcsendesül visszavéve a nagy arcából.



Ha iskolát kell váltani, ne félj, tedd meg, ha jobb/előnyösebb számodra és fontos a célod/céljaid.


Inkább pl kezdjed egy osztállyal visszább a másik sulit, mintsem megfulladj egy nagyon nem komfortos helyen.


Nem újdonság az, hogy vannak emberek, akik ide-oda váltogatnak.

Pl több kedves barátom több egyetemre, más szakokra bekukucskált, hogy megtalálják melyok is tetszik nekik.

Első sorban milyen karriert szeretnének stb.


Merj lépni a jobbért! Felhivhatod a sulikat is megérdeklődni, szívesen válaszolnak az érdeklődőknek.

Nem harapnak.

Ők is csak emberek.


Mérd fel magad és keresd erősségeidet!

Majd hozd ki a legjobbat belőlük és ezek a sikerélmények is megerősítik önbizalmad.

Persze egészséges szinten tartva.

nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha tudsz olyan iskolát, ahol jobb lenne (ismersz másokat, akiktől van konkrét infód arról, milyen az ottani közösség), a lemaradás ellenére gondold meg a váltást és minél előbb - a továbbtanulási esélyeid rontja a gagyi iskola, ahol nem képesek (meg)tanítani, amit kell. Inkább most küzdd le iskolaváltással a hátrányt és a jobb társaság is emellett szól, 16 évesen 2 év lehet hátra neked, még pont időben vagy egy váltáshoz.


2. Függetlenül attól, hogy váltasz-e iskolát, járj olyan közösségbe, ahol normális emberek vannak és stimmel az érdeklődési kör, meg az alap értékrend. Mindegy, hogy ifi sakk vagy tánc vagy túrakör vagy kutyás társaság, lényeg, hogy érdeklődésedbe essen és jól érezd magad velük. Keresd az ilyen lehetőségeket!


3. Jogos, amit fent írnak, hogy lényegében a forrás emberi minőségével arányosan számít a külső vélemény, meg rekeszd ki, de azért vannak korlátai az eszköznek. Mivel zárt közösségről van szó, elég intenzív tud lenni a dolog (különösen a bullying), ne ez legyen a túlélési stratégiád egyetlen eleme.

dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos az iskolaváltás nem lehetséges mert nagyon le vagyunk maradva a tananyaggal, még a tavalyit se fejeztük be."

Értem a félelmedet, de én ettől még lehet megkozkáztatnám az iskolaváltást. Miből vagytok lemaradva? Lehet, hogy tudnék segíteni a felzárkozásban.:) Csak emiatt ne szenvedj még évekig egy retkes iskolába...

dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!