Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy ne menjek tönkre?

Mit tegyek hogy ne menjek tönkre?

Figyelt kérdés
Egy ideje az az álmom hogy gitáros leszek de egyszerűen nincs gitárom (és nem is tudok jatszani) és a szüleim megtiltoták hogy énekeljek és ezt a gitárosdit már nem is merem felhozni nekik. Viszont ettől tönkrementem mentálisan, teljesen kiégtem, annyira szeretnék gitarozni es enekleni de nem lehet.
dec. 10. 12:27
 1/7 anonim válasza:

Mi az hogy megtiltották hogy énekelj? Nem engedik hogy énekelj a szobádban vagy mi?


Azért elég szar hogy nem mersz egy ilyen egyszerű dolgot elmondai a szüleidnek hogy gitározni szeretnél

Lekiabálják a fejed vagy mi történik? Csunyán bánnak veled?


Egyébként meg az álmaidat később is meg lehet valósítani gondolom még 18 alatt vagy.


Neharagudj biztos nagyon rossz érzés hogy nem támogatnak ebben, de azért ettől nem szokott az ember mentálisan tönkre menni.

Gitárod meg majd lesz ha esetleg veszel magadnak vagy a szüleid vesznek neked, aztán majd azon megtanúlsz vagy magadtól nagyon sok időt szánsz rá mert nem egyszerű, vagy tanártól tanúlsz.

Nem kell emiatt elkeseredni, nagyon sok dolog lesz még az életben ami sajnos nem úgy alakul ahogy azt az ember akarja vagy nem is fog megvalósulni.

dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
De amugy most ahogy itt le írtam a valaszom, és elküldtem felmerült bennem hogy kamu a kérdés.
dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Lehet igazad van! Sajnos nem kamu kérdés de annyira azért tényleg nem rossz a helyzet de azért kezdek tonkremenni eppen ezért kértem előre segítséget/ötleteket.
dec. 10. 15:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat megkerik hogy ne enekeljek es ezutan mar rosszul erzem magam
dec. 10. 15:51
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 nekem ez eszembe se jutott és most tök rosszul érzem magam emiatt
dec. 10. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki akar valamit igazán az megoldja.


Éneklést megértem, ha pl gyakorlásokat nem akarják végigszenvedni. Meg ha pl panelben laktok, akkor szomszédok se örülhetnek.


Figyi, én pl bicótúrák alatt fedeztem fel embermentes zavartalan helyeket anno énekelgetésre és egyébre.


Hangszer: Manapság megoldható, hogy fülhallgatón keresztül hallgasd a hangszert.

Igaz ez elektromos zongorától a gitárig, dobig is már.


Egy alap szettet kezdőknek pedig lehet venni tízezres kategóriáktól is, ami kezdetnek megfelel, amíg egyáltalán megtanulod használni.


Ne hibáztasd a szüleidet, értsd meg őket.

Pl nem akarják hallgatni a gyakorlást, ami mindenkinél kellemetlen a kivülálló fülének.

Tiszteletben kell tartani.


Emellett napjainkban nagyon nehéz sok ember élete, főleg gyermekes családok számára.

Anyagiak, fizetnivalók, áldozat a valamit valamiért cserébe stb.


Diákként van lehetőséged diákmunkára, adókedvezményekkel több kesst is kapsz, mint egy felnőtt átlag dolgozó.


Év közben bevállalsz 1-2 hónapot, ha viszont tanulás rovására menne, akkor várd ki a nyarat.

Aztán vegyél egy alap szettet.


Zongorát mindig fülesről nyomom, hiába tudok immár évtizedek óta játszani, de tudom, hogy nem mindenki szereti a hangját s nem zavarok vele senkit.


Anno a suli zongoráján kezdtem el gyakorolni sunyiban. Ha hallotta is valaki, nem zavartatta magát s hagytak gyakorolni. Egy valaki nyitott be, akiről azt hittem diák, idővel kiderült, hogy ő az énektanár.

(nekem nem volt tanárom, mert mi gyakorlatot nyomtuk ének és egyéb helyett)


De pl shakuhachi-n nem tudok itthon játszani, azzal kivonulok nyugis helyre. (magam készítem őket)


Ha tényleg nagyon szeretnéd tegyél érte, hogy megvalósítsd!


Annak semmi értelme, hogy depizel. Fordítsd ezt az energiádat s gondolataidat arra, hogy megoldást találj!


Szerintem gyorsabb és korrektebb lenne nyugiban nyáron melóra fókuszálni és abból megvenni azt az alap szettet.

Ha pedig szüleid kiszúrják, nyugtasd meg őket, hogy fülhallgatón nyomod, nem fogsz senkit se zavarni.


Szedd össze magad! Hiszen nem adtál bele mindent a célodért. S addig ne is nyavajogj! Hajrá!


Oldjad meg, szerezd be és élvezd!

dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben!
dec. 11. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!