Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudják mások elfogad...

Miért nem tudják mások elfogadni a negatív kritikát?

Figyelt kérdés

Sokan kérdeznek itt butaságokat. Általában jó szándékúan leírom neki, hogy miért is sántít ez a dolog, pl.: hogy nem kell azt hinni, hogy szellem volt, mikor az agyunk eléggé be tud nekünk kavarni.

Általában akkor az a válasz, hogy kretén vagyok, undorító, bunkó, hülye.... stb. stb. És még ők sajnáltatják utána magukat, hogy nem kapnak normális választ.

Miért ilyen álszentek? :(


2010. okt. 22. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem álszentek..Én nem egyszer jártam úgy, hogy kérdeztem valamit, és a végén le voltam alázva teljesen.És midnez miért? Mert az életemet nem tudom egy kérdésbe bele foglalni, és a válaszolók pedig nemtudnak bele látni, eg ypár mondatból. És innen jönnek ezek a kis konfliktusok.Ezért is irtam egyszer, hogy ide semmi fontos, érzelmi kérdést nem szabad feltenni, mert abból semmi jó nem jön ki..
2010. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem "szellemes" témákhoz ne is válaszolj. Úgyis azt hiszik, amit akarnak. Főleg ne vedd személyes támadásnak ,ha visszaszólnak, nem ismernek, de néha nekem is rosszul esik ha leszólnak. PEdig nem kéne ilyenekkel foglalkozni:D Inkább az a kérdés, hogy minket mért érdekel egyáltalán, hogy mások itt anonimban leoltanak.:D
2010. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam magam alá kerülni ha lebunkóznak, sőt nem itt ezen az oldalon. Csak nem értem. A kérdés még mindig az: Miért nem tudják mások elfogadni a negatív kritikát?
2010. okt. 22. 10:35
 4/12 anonim válasza:

Már miért lennének álszentek?Ha bemennél egy templomba,és elkezdenéd bizonygatni hogy nincs isten,akkor az nem álszentség ha úgy néznének rád mint egy gyilkosra.És az sem az,ha elvárják hogy egy ateista ne járjon templomba,mert nem oda való.

Az ezotéria hívőkre ugyanez érvényes.Csak épp azt felejtik el,hogy ez itt nem egy szentély,hanem egy fórum,és mindenkinek joga van a válaszadásra a szabályok szerint.

Ugyanakkor valamennyire meg lehet őket érteni,mert ha felteszel egy kérdést a macskádról,akkor nem olyan válaszokat vársz hogy a macskád nem létezik.

2010. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért kell leragadni az álszent szónál? Nem az volt a kérdés. És ha még egyszer elolvasnád, látnád, hogy nem arra írtam, hogy álszent, ha valaki hisz Istenben, szellemben, ufóban... stb.

Miért nem tudják mások elfogadni a negatív kritikát? Senki sem válaszolt erre. Úgy látom senki sem tudja a választ, akkor hogy van ez?! :D

Engem ennyi meggyőzött.

2010. okt. 22. 11:17
 6/12 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű oka van...mert az emberben sunyin ott van az önzés...ami elvakultságot szül, ragaszkodást bizonyos eszmékhez, amik lehet, hogy igazak, de maga az érzelmi állapot, a fanatizmus okozza ezt(nem barja a negatív kritikát)...ha le tudná magában győzni ezt az ember, amit mellesleg lehet is, akkor meghallgatná sértődés nélkül a másik véleményét, belenézne abba a "szemüvegbe" is, és úgy hozná meg a döntéseit, objektívan, elfogultság nélkül. Viszont az meg a te ragaszkodásod, hogy tartod magad izomból ahhoz, hogy az agyuk játszik velük...ezt ne értsd félre, csak a szavaidból ítéltem meg, lehet nem így van. Te például hogyan reagálnál, ha azt mondanám, nem az agyuk játszik velük, hanem az elméjük, sőt veled is, amikor ilyet írsz? Hogy az elme a fizikai testen túl van, és nem abba benne, inkább fordítva? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves LastOne.Left!

Nagyon szépen leírtad, köszi. Hát akkor legyen, az elmék játszik. Nekem nincs különbség. :)

A legjobb barátnőm nagy szellem guru, kicsi korunk óta ismerjük egymást. Még semmi feszültség nem volt közöttünk ez miatt.

Én sem vagyok földhözragadt és teljesen szkeptikus.

2010. okt. 22. 11:53
 8/12 anonim válasza:
100%

Oké,akkor leírom egyszerűen: Nem azt írod,amit olvasni akarnak.Ezért vagy kretén,undorító,bunkó,hülye.... stb..Nem azért teszi fel a kérdést,hogy megcáfold,hogy kritizáld,hanem hogy olyan választ adj ami beleillik az elképzeléseibe.Ő már hisz valamiben,és ennek a megerősítését várja tőled,és ha így válaszolsz,akkor jó gyerek leszel.

Senki nem szereti a negatív kritikát,pláne idegenektől,és személyes támadásnak veszi amire vissza kell ütni.

És ne felejtsd el,hogy ez egy anonim oldal nevek és arcok nélkül,így az illem sem kötelező,az életben nem vagy lebunkózva ha eltérő a véleményed.

Ez itt nem a valóság.Üdv. a mátrixban Trinity.

2010. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled. Én a való életben is elfogadom a negatív kritikát. Mert általában jó indulatú. És valamikor észhez térít. Hiába anonim oldal, én akkor sem kezdek el csúnyákat mondani bárkiről, inkább ráhagyom.
2010. okt. 22. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
a negatív kritikát nem könnyű elfogadni.a legtöbb embert irritálja.szerintem nagyon fontos lenne minden ember életében az önszeretet(nem önimádat!)az,hogy elfogadjuk magunkat és tudomásul vegyük,hogy hiába feszítünk,pózolunk,verjük a mellünket,nem vagyunk tökéletesek,és van negatív oldalunk is.az az ember aki nem szereti eléggé önmagát/kisebbségi érzése van,az nem tudja elfogadni a negatív kritikát,sokszor már azt is kritikának veszi,ha valaki nem ért vele egyet valamiben.
2010. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!