Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért idegesít az, ha online...

Miért idegesít az, ha online térbe valaki ismeretlen egy általam feltett kérdésre, úgy válaszol amiből az jön le, hogy nem olvassa el, esetleg hülyének néz, vagy degradáló?

Figyelt kérdés

Ha csak felteszek, egy teljesen személytelen kérdést, névtelenül akár akkor is van ez az érzésem


Pl

"Hogyan kell ezt és azt csinálni azzal az "láncfűrésszel" , azért, hogy azt a célt érjem el"?


(Válaszol, de nem olvassa el értelmesen a kérdést, és ír valami hülyeséget)

"A láncfűrészt ebben az XY a boltban lehet megvenni"


(Válaszol, de egye kicsit hülyének néz és degradáló)

"Öreg, ez nem jó ötlet, inkább menjél csináld ezt és azt, ahelyett, hogy a láncfűrésszel szórakoznál, majd ha meg rosszul sül el akkor meg az lesz a baj, inkább menjél nézz meg egy filmet"


Nyilván túlzás a példa, és nem is a láncfűrészről van szó

Hanem arról, hogy miért van ez, hogy egy tök idegen ember ha ilyeneket ír akkor az zavar?


Mert ha mellette 3-man írnak olyanokat, amik tényleg hasznosak, akkor nyilván arra kellene fókuszálnom, de ehelyett, meg kicsit felhúzom magam ezeken a hasznavehetetlen kommenteken, nem válaszolok rájuk nyilván, hogy ne folytassuk azt amit elkezdtek


febr. 2. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Igen.
febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert tudod nagyon jól, hogy ostoba kérdésre nem lehet máshogy válaszolni.
febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oke,kicsit akkor kifejtem jobban,hogy jobban ertsetek


Ez egy telejsen normalis kerdes volt mint mondtam a többi ember segitokeszen valaszolt


Csak volt ketto okostóni


A kerdes az volt,hogy miert nem tudom azokat a valaszokat olyan könnyen fejben elegedni es fokuszalni arra amit konstruktivak

febr. 2. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy idegesít, kit ne idegesítene? De pszichológiailag nem tudom neked megmagyarázni miért van ez.
febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek zöme könnyebben bekapja a horgot a negatív dolgokra.


Kevésbbé maradnak meg a pozitív vagy semleges dolgok.


Evulóciós önvédelem, környezetre való reakció.

Ahogy a morgó kutya is teszi a másik morgó társa felé, ha valami nem oké/nem tetszik nekik.


A tudatosabb és lélekben stabilabb emberek képesek javarészt elfogadni és átugrani a pl vulgáris, problémás egyedek megnyilvánulásait.

Vagy adott esetekben tájékoztatja az illetőt, aki visszavesz magából.


Az más kérdés, hogy vannak olyanok is, akik azért bonyolódnak bele ezen problémás emberekbe, hogy valamit kihozzon belőlük (pl jobb belátásra téríteni stb) vagy csak játszadoznak ezekkel és jót nevetnek. (mert rájönnek, hogy menthetetlen az illető)


Személyiség függő.


Érdemes pl elfogadni a tényt, hogy mindig is lesznek mindenféle emberek.

S jobb azokra fókuszálni, akik megérdemlik, szimpatilusabbak, mert az visz előre az életben.


Jómagam pl szeretem azokat a személyiségeket, akik kultúráltan tudnak vitatémázni, érvelni és megfelelő szóhasználattal kommunikálni embertársaival mindattól függetlenül, hogy a másik fél milyen. Akár lealacsonyodott habzó szájjal teszi azt amit... egészen a normális befogadó, gondolkodó egyedekig legyen az bárki.

febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös


Persze, én is azokra igyekszer fókuszálni tudatosan, de akkor is ahogy mondod, kb az evolució ellen kell játszanom azzal, hogy a fókuszomat valahogyan rájuk terelem

febr. 3. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!