Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A leírtak alapján ASD-s,...

A leírtak alapján ASD-s, neurotipikus,vagy ADHD-s vagyok?(az ebben a témában jártasabbak segítségét szeretném kérni,vagy akik értenek a témához )

Figyelt kérdés
autista, neurotipikus vagy ADHD-s lehetek ezek alapján a jelek alapján:? Másfél éves koromig nem beszéltem,(2-3 és 5-6 éves koromban): pörgés/forgás egy helyben, állva billegés, lassabban beszéd (mára ez a 3 viselkedésmód eltűnt) Most (17-évesen): ülve hintázás zenére (nyilvánosan, közösségben nem csinálom) Egyes dallamok vissza/újrajátszása egy zenében, Ritka szemkontaktus (kivéve olyanokkal, akikkel jobban érzem magam, vagy néha családtagokkal) Visszafogott, visszahúzódó, befelé forduló természet Megfelelő társaságban, a megfelelő emberek között Vidám, beszédes, mosolygós vagyok,hajlamos vagyok apróságokra rástresszelni,Gyakran félreértek, félreértelmezek dolgokat, pl. Kérdéseket, feladatokat, instrukciókat, általában hosszabb szünetet tartok egy kérdés megválaszolása előtt, Maladaptív álmodozó vagyok,könnyen el tudom terelni a saját figyelmem,elkalandozok, mindig vannak belső monológjaim, párbeszédeim, néha magamban mosolygok a saját gondolataimon, akár egy egész filmet is le tudok forgatni a fejemben, az IQ-m 97, 100- 105 körül van, rossz a tájékozódási kézségem, képes vagyok GPS-el is tévedni, diszkalkuliám van, nagyon rossz vagyok matekból, nehezen értek/tanulok meg egy matematika egyenletet,és gyorsan elfelejtem. Ezek alapján én autista,adhd-s vagy neurotipikus vagyok?

febr. 7. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közel szó szerint már kérdezted és válaszoltak is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felsorolás, amit ide dobtál.


S megsúgom: egy teszt is több betűt tartalmaz, mint ez a kis szöveg.


A pszichológia és diagnózis meghatározása sokkal összetettebb.

Több napos, hónapos vagy akár éves kivizsgálások vannak ezekre. Nem véletlen.


Az biztos nem tudod még csak a fogalmakat és definicióit sem!


NT semmiképp. (csekkold a jelentését is...)


Nem szeretem azokat, akik így dobálóznak ezen szavakkal, úgy hogy annyi sincs bennük, hogy legalább a jelentését csekkolnák.


Ha ki akarod vizsgáltatni, irány a házidokid és kérj beutalót a megfelelő helyre, ahol kivizsgálnak.


Ui.: 1.5 éves a várólista, mielőbb jelentkezz be, ha szükséges.


De ha csak valami tiktokos videó után húztad magadra ezeket a szavakat, akkor ne terheld feleslegesen az ambulanciát.


Olvass, tájékozódj, vannak videók is szakértőktől és elszenvedőktől is.


Mellettük persze más pszichés eredetű problémákat is illik tudni.


Ugyanis nem fekete-fehér mindez. Vannak átfedések, ok-okozatok stb.


Vannak-e régi traumák stb.

febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebben csak szakorvos véleménye lehet mérvadó.
febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!