Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » HELP! Nem tudok tanulni. Hol...

HELP! Nem tudok tanulni. Hol tanuljak?

Figyelt kérdés

Régen kitűnő voltam, de most, amióta depressziós vagyok/szorongok nem tudok tanulni. Megőrülök itthon. 21 évesen nincs külön szobám, minden nesz az őrületbe kerget és a legtöbbször azért ennél többet is el kellene viselni. Mocsok(a saját részemet rendben tartom, de rajtam kívül mindenki lesz.rja a tisztaságot, már 1000-szer beszéltem erről velük, reménytelen), veszekedések, 0 privát szféra.


A mentális problémáim miatt kezelés alatt állok, ami segít, de tanulni továbbra sem tudok. Próbáltam a könyvtárban, de iszonyatosan szorongok és csak kínkeservesen tudok bármit is csinálni ott, és az előző szemesztert nézve kb 0 sikerrel. Úgy érzem, hogy nincs jogom ott lenni, mert csak egy csúnya, csóró, sikertelen senki vagyok. Külön akarok költözni, de nincs rá pénzem, még akkor sem lenne, ha valami csoda folytán tudnék egyetem mellett dolgozni. Szüleimnek most van pénze, de nem hajlandóak se érzelmi és anyagi támogatást nyújtani. Arra gondoltam, hogy kivennék csak egy pár négyzetméteres szobát a felhalmozott tartalékomból, ahol csak egy asztal, egy számítógép és egy könyvespolc lenne. Csak félek erre költeni az utolsó tartalékaimat, mert ki tudja mikor kell, a szüleimre nem lehet számítani, hogy kisegítenek.


Valaki hasonló helyzetben? Hol tanuljak? Olyan hely kellene, ahol legalább egy kicsit el tudok vonulni és nem lát rám mindenki, mert nem bírom elviselni a szorongást, nem tudok koncentrálni.



2017. szept. 17. 19:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint 'se érzelmi, se anyagi támogatást nyújtani'.
2017. szept. 17. 19:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Uh hát ez elég szivfacsaró. Ha csendes helyet keresel akkor bármi jó ahhol nincs ember ugye? Szerintem ha egy erős rész van a környékeden akkor az jó lenne mert ott ha arra mész ahol nincs ösvény, ott álltalában nincs senki. Ráadásul a friss levedő jót tesz a megkínyzott elmének. Ez saját tapasztalat, én is tanultam már így.

Remélem hogy tudtam valamit segíteni. Sok szerencsét!

2017. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress egy eldugott zugot a városban. Én egyszer találtam egy mellékutcát, ahol a kutya sem járt, pedig nagyváros. Egy fa tövében ültem. Szép is volt. :)
2017. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Testmozgás csökkenzi a szorongást depressziót, önbizalmat ad stb..


Reggel menj el futni.

Ne azzal foglalkoz h mi volt, mi lesz hanem azzal h jól fognak menni a dolgaid, vizsgák és az h minden eggyes nappal közelebb vagy a célodhoz.Pozitív gondolatokra koncentrálj.


Az h ki csúnya és ki szép az igazából teljesen relatív mindenkinek megvan a maga ideálja.

Nem idegeskedsz annyit és elkezdel pozitivabban gondolkodni még szebb is leszel :D

Az igazi szépség belülről fakad.

A könyvtárba annak van joga ott lenni aki olvasni, tanulni akar, aki nem fér bele ebbe a kazegoriába az be se teszi oda a lábát.

A leírás alapján teljes jogú könytár tag vagy xd.

Szerintem a könyvtár a jegjobb választás.

Idióta emberekkel nem nagyon fogsz találkozni..

A dili doki szerintem sokat nem tud segíteni.

Az sokkal többet segít ha nagyrészt a pozitív gondolatokkal foglalkozol, csökkenti a streszt, önbizalmat ad jobban tudsz koncentrálni, memorizálni.


Ha csóró vagy az sem hátrány tanulsz egy csomó dolgot ami később még jóljön.

2017. szept. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!