Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy állsz az önszeretettel,...

Hogy állsz az önszeretettel, önelfogadással? Van kellő önismereted?

Figyelt kérdés

febr. 18. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Van önismeretem, pont ennek köszönhetően utálom magamat.
febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanácsolsz, ha azt mondom hogy sehogy?
febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Sziasztok. Az önismeret, - ha valóságos, - előre visz, de egyúttal lefelé. Meglátjuk magunkat bűnös emberként, és a bűn utálatos. És ebből a csapdában levésből csak egyValaki tud számunkra jót kihozni, és az utálatos trutyit rólunk, belőlünk le-kimosni. Ö, Aki Magára vette a trutyinkat, az undorítót és büntetendőt, és átvette Magára a trutyiért az igazságos ISTENtől járó büntetést is. És azt mondja nekünk, nektek, hogy jöjjetek hozzá, és ahogy föntebb írtam, jót hoz ki nyomorult életünkből. Megtisztít. Megbocsát. Szeretve leszünk Tőle. Ha kell, örökre. Vonzó lehetőség. Kinek kell? Vagy maradsz abban, amiben nem szeretsz lenni. És végül a neve, Aki mindezt kínálja neked: az ÚR JÉZUS KRISZTUS, az egyedül valóságos ISTEN szent Fia.
febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

mik ezek az izék?

Dolgozni kell, nem filozofálgatni. Tedd a dolgod.

Csak merengtek a semmibe.

febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia 4-es. Amit írtam nem filozófia, hanem kőkemény valóság. Ami a te verziód, leírtad.
febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

"mik ezek az izék?


Dolgozni kell, nem filozofálgatni. Tedd a dolgod.


Csak merengtek a semmibe."


Na az ilyenekből lesznek az elkesz prolik. Lehúzzák a melót, bebasznak, aztán haza mennek elverni az asszonyt meg a gyereket, még ott nem hagyják egyedül, hogy magányosa vedelje magát át a túlvilágra.

febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mondanám, egyensúlyt kell találni az élet minden területén, beleértve az önelfogadást, a filozofálást (agyalást) is. Dolgozni kell, tevékenykedni, élni, ami lefoglalja az agyat és a testet, de kellő mennyiségben kell pihenni, akár lustálkodni is. Épp a legutóbbi National Geographic magazinban volt egy cikk egy tanulmányról, mennyire fontos (lenne) a játék, a játékos gondolkodás, fantáziálás a felnőttek számára is. Aki ezt elhagyja, annak a gondolkodása elsorvad, egyszerű lesz, akár egy faék. Azt már számtalan pszichológiai vizsgálat bebizonyította, a kreatív, ám türelmes gondolkodás a legcélravezetőbb.

Az önelfogadásra visszatérve, minden életkornak megvannak a nehézségei, melyekkel meg kell küzdenünk. Ez senki számára nem könnyű menet! Gyermekkorban az állandó utasításoknak megfelelni és elviselni a teljes kiszolgáltatottságot nagy teher. Majd kamaszon egyensúlyozni az önállóság és az elvásárok között, olyan akár libikókázni a talaj érintése nélkül. Néha leér a lábunk, elrugaszkodunk, olykor túl magasra megyünk és nagyobbat zuhanunk. Fiatal felnőtten, azt képzeljük, már önállók vagyunk, de hidegzuhanyként ér, hogy továbbra is elvásároknak kell megfelelni, csupán a körítés változik. Nagyobbak lesznek a terhek, magasabbak a saját magunk elé tett vállalások, vágyak, de a csalódások és a fájdalmak is. A sikertelenség minden életkorban teher és ráébredünk igazak a közmondások. A kisgyerek kis gond, a nagy gyerek nagy gond, felnőttként pedig hatalmas gondok is terhelnek minket.

Tudatosság nélkül összeomlik az életünk, ahogy lazítás nélkül is! Az egyensúlyért meg kell dolgozni!

52F

febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: De szép volt!


Én nagyon dolgozom rajta. Túlságosan is. Az önszeretet hullámzó, az önismeret meg sosem ér véget. De azt hiszem, a koromnak megfelelő, ugyanakkor mégis mindig elégedetlen vagyok a szintemmel.

28N

márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!