Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi az a túlsúly, amivel...

Mennyi az a túlsúly, amivel még érvényes a "fogadd el magad"?

Figyelt kérdés

A TE véleményedre vagyok kíváncsi. Nem a média "15% testzsír felett dagadt disznó vagy" üzenetére, és nem a túlzott píszí "150 kilósan is tökéletes vagy, legyél bodypositive" mozgalmára.

Gondolom a legtöbb ember véleménye a kettő között lesz.

Konkrét egyéni sztori is érdekel, én például 10+ kilóval jutottam arra a szintre hogy már nem kergetek diétákat, megtanultam nagyjából kontrollálni az evést, élvezettel sportolok, és úgy öltözködöm, hogy az előnyöket emelem ki. Én így jól érzem magam, miért legyek x kilóval kevesebb?

Az is érdekel hogy más hogyan tanulta meg elfogadni magát, mégha nem is "tökéletes" a teste. (Nem csak a súlyról van szó, akár mell, vagy pasiknál farokméret, estetleg bőrhibák, stb).

Mindenkinek minden féle (akár végletes) véleménye is érdekel, csak KULTÚRÁLRAN fogalmazzunk.



2021. márc. 12. 03:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amennyiben az illető felnőtt, döntésképes, 100%ig tisztában van azzal, hogy a súlya milyen problémákat okozhat neki, és nem magatehetetlenül kövér, akit másoknak kell ellátnia - de ennek ellenére ő nem akar változtatni, felőlem szeretheti magát, legyen akármilyen kövér.
2021. márc. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Én voltam már 49-53-55 kg 152 cm

csinos voltam szép,de semmi önbizalmam nem volt,egy betegség miatt 70 kg lettem,arányosan oszlik el rajtam,húsis vagyok,van combom fenekem,mellem,most érzem jól magam a bőrömben,most érzem azt,hogy igazán magabiztos vagyok

Senki nem nevezz túlsúlyosnak

2021. márc. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem ezen múlik, ez csak szélsőbaloldali marketing. A kóros elhízás betegség. Ha meg nem kóros elhízásról van szó, akkor nincs mit elfogadni, olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy hányas méretű láb felett kell elfogadnod, hogy "nagylábú" vagy.
2021. márc. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Többre értékelem magam annál, minthogy az önbizalmam néhány kiló vagy pár centi elcsessze.

158 vagyok, voltam már 62 és 42 kiló is és mindkét esetben jól éreztem magam, mert nem érdekeltek az ilyen baromságok.

2021. márc. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Testalkattól is függ. Én egész életemben dagi voltam (alapból anyámapám is az, meg hormongondok), de jó alakom volt, volt derekam csípőm stb, szóval 110 kilósan is szerettem magam, tudtam jól és nőiesen öltözködni.

100 körül meg már hihetetlen szexinek éreztem magam. :D

Aztán a sok gyógyszer meg diéta miatt jojózni kezdtem, kinyúlt a bőröm, lóg a hasam, a zsírpárnáim átrendeződtek, már nem nézek ki jól, hiába mutatott a mérleg ugyanannyit (maradva a fenti 100-110 közötti példánál).

Azóta híztam is, de már nem szeretem magam, nincs jó alakom. És mondom, ez nem a kilókon, a formákon múlik.


(180 centi felett vagyok, szóval magas is voltam mindig is ennyi kilóhoz. Régebben az a fajta voltam, aki ránézésre jó néhány kilót letagadhat.)

2021. márc. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kritikus voltam és vagyok magammal és nagyon hiú is. Ahogy idősödtem, egyre jobban még tudatosabb lettem.

Tinikoromban (hirtelen hízás miatt, előtte úsztam 6 évig) 159 centihez lettem 55 kg. Nem tetszettem magamnak, nagy volt a fenekem, hasam, combom, nem éreztem jól magam.

Aztán sikerült lefogyni 52 kg-ra. Évekig 50-52 kg között mozogtam ehhez a magassághoz. Ekkor már a testedzés is jóval több szerepet játszott.

4 éve egy tragédia miatt lefogytam 48 kg-ra 50-ről. Aztán párommal összeköltöztünk, még tudatosabb lett az életvitelem, főleg az étkezés. Most 30 évesen ruhástól vagyok 47 kg. Sokkal jobban érzem magam és jobban is tetszem magamnak. Vékony, enyhén izmos vagyok.

Soha nem páromnak vagy bárki másnak akartam megfelelni, a mérce csakis saját magam.


Számomra a túlsúly magamon nem elfogadott. Ugyanez lesz majd előttem, mikor majd gyereket fogok szülni. Anyukám 20 kg szedett fel, mikor engem várt, és leadta szülés után. Számomra ez követendő minta.


A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel. Viszont hazánk nem azért Európa legelhízottabb országa, mert annyi hormonproblémás és beteg lenne. Sajnos az egészségtelen mozgásszegény életmódra vezethető ez vissza. Ha valaki jönne a genetikával, azt is lehet kordában tartani. Pl. ha tudod, hogy hízékony vagy, akkor még jobban odafigyelsz magadra és nem hagyod el magad. Mindenre van megoldás.


Az egészség a legdrágább kincs. Mozgásban az élet. :)

2021. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Lehet hogy egyedul leszek a velemenyemmel, de en sohasem hittem a “fogadd el magad” dologban.

Inkabb hozd ki a macimumot magdbol.

Ha tegyuk fel van rajtad plusz 10 kilo, akkor miert nem dolgozod le?

Hiszen ha eszrevetted, akkor az azt jelenti, hogy valahol zavar is, ezert probalod bebeszelni magadnak azt, hogy ez meg csak a “fogadd el magad” kategoria..

2021. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Rajtam is van kb 10 kg és szeretném ledolgozni mert jobban érezném úgy magam,ennyi
2021. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is sovány voltam, így engem nem érint közvetlenül a probléma, de szerintem addig, amíg nem okoz egészségügyi problémákkal és az adott személy tisztában van az "állapotával".
2021. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Én magamon semennyi túlsúlyt nem akarok elfogadni. Más emberek azt csinálnak amit akarnak alapvetően, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem zavar ez a nagy elengedés kultúra, mert egy ember kivételével minden családtagom kórosan elhízott. Joguk van hozzá persze, de sajnálom, hogy nem foglalkoznak magukkal, nem mozognak és borzalmasan étkeznek.
2021. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!