Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok gonosz lenni?

Miért nem tudok gonosz lenni?

Figyelt kérdés
Rajottem hogy az élet úgy működik hogy vagy én taposok el másokat vagy engem taposnak el. Nos engem már túl sokan tapostak el így ez a lehetőség nem játszik. De ha én ártok valakinek azt mindig megbánom. Miért?

#gonoszság #bűntudat #túlélés #taposás #Átgázolás #Szardobálás
márc. 1. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó ember vagy!
márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

"az élet úgy működik hogy vagy én taposok el másokat vagy engem taposnak el"

Nem így működik. Ezt próbálják ugyan sok helyen belenevelni az emberekbe, de ez alapvetően hibás, és emberiség-ellenes elképzelés.

Az élet létre sem jöhetne ilyen elvek mentén, a szív nem keringetné a vért, mert magának akarná, a gyomor nem szívná fel a táplálékot, mindent megtartana, stb.

Az ilyen elveket való szervezetek korlátozott ideig léteznek, és szenvedés jár a nyomukban.

márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!