Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen gonosz?...

Miért vagyok ilyen gonosz? Nem akarok ilyen lenni.

Figyelt kérdés

Mindig van egy személy akiért 'rajongok' mindig vele akarok lenni, vele akarok beszélni, nézegetem a facebookját meg ilyenek. Ezek a 20-30éves korosztályból nők vagy férfiak. Aztán itt többen irtak, hogy másokkal is előfordult ilyen rajongás kamaszkorban és semmi beteges nincs ebbe. Van aki tanára iránt érzek ilyet, van aki ismerőse iránt. Ez kicsit megnyugtatott, hogy normális vagyok. De most pl. Egy 25éves nővel vagyok így és féltékeny vagyok a pasijára a barátaira, hogy ők többet lehetnek vele. És arra gondolok, hogy ha gyereke lesz akkor még annyi ideje se lesz rám. Úgy érzem, hogy ki akarom sajátítani magamnak. És nem szerelem! Voltam szerelmes, de az nem ilyen!

Van egy film aminek az a címe, hogy A szobatárs. Arról szól, hogy egy csaj beteg és megismer egy lányt akit ugyanígy ki akar magának sajátítani. És mindenkit eltesz láb alól, a lány barátját, macskáját, barátait és meg is veri magát, de úgy adja be a lánynak, hogy más verte össze, hogy vele foglalkozzon. Komolyan én tudom, hogy sose tennék ilyet, de néha rettegek attól, hogy mi van, ha én is beteg vagyok?! Mikor összefutottunk múltkor akkor a barátjával volt és ölelgették egymást énmeg tök irigykedve néztem. Bár lehet, hogy azér, mert nekem most nincs senkim... Viszont, ha meglátok egy kedves arcu lányt/pasit akkor tudom, hogy ha megismerkednenk akkor jönne ez a rajongás. De tényleg nem szerelem! Miért van ez velem?:( sokat sírok azért, mert azt akarom, hogy ne legyen több ilyen. Komolyan, ez nem normális.. Mit tegyek? Kerlek segítsetek! Mások azt mondták, hogy náluk ez elmúlt, de félek, hogy nálam nem fog. Előre is köszönöm!

15/L


2013. aug. 2. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad egészségesnek, keress fel egy szakorvost. Nem vicc, nem gúnyolódás, és nem szégyen pszichológushoz járni :)
2013. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy masok azt mondjak, hogy ez ilyen korban teljesen normalis es, hogy idovel el fog mulni.
2013. aug. 2. 13:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem normális én sosem éreztem így, és egyetlen ismerősöm sem. Nekem inkább valamilyen mániának tűnik. egy pszichológushoz érdemes elmenni, legfeljebb megerősít benne, hogy ez még belefér, de teljesen normálisnak nem gondolnám...


Nekem kicsit ilyen pszichopatásnak tűnik, de te tudod, mennyire komoly.

2013. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, azért komoly esély van rá, hogy kinövöd. De előfordulhat, hogy megmarad valamennyi belőle később is, ami esetlegesen megmérgezheti a kapcsolataidat. Menj el egy pszichológushoz. Az nem írhat fel gyógyszert, csak beszélgettek. Hátha segít.
2013. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Ha ennyire aggódsz lehet, hogy tényleg nem ártana szakemberrel beszélned. Maximum ő is azt mondja, hogy életkori sajátosság. Bár nálam nem volt ilyen 15 évesen.
2013. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia

Vannak barátaid? Csak mert velem is szokott ilyesmi lenni, de én annak tudom be, hogy nincs túl sok barátom és akivel jóba is vagyok, a családjukkal vagy másokkal vannak és egyedül érzem magam :/

2013. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A rajongás biztos hogy normálisnak tekinthető, de azért meg kell húzni a határokat. Méghozzá neked. A féltékenység vagy írigység semmiképp nem jó dolog, ezeket is kordába kéne tartani. Esetleg úgy lehetne, hogy amikor észreveszed, hogy nagyon belemerülsz a rajongásba (túl régen nézegeted a fotóit pl.) akkor szándékosan eltereled a gondolataidat, mondjuk felhívod egy barátodat, vagy megkeresel valakit facebook-on. A lényeg, hogy legyen időkorlát hogy mennyit foglalkozol az imádott személlyel. Amikor meg féltékeny vagy vedd sorra, a saját jó tulajdonságaidat, hogy a környezeted mit szeret benned, hogy érezd Te is vagy olyan értékes, mint más.

Illetve pörgesd kicsit fel a saját életedet, tágítsd a baráti körödet, az érdeklődési körödet, csinálj több programot, járj el rendszeresen sportolni, kirándulni. Egyszer csak azt veszed észre, hogy már eszedbe se jut az illető.

2013. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

ez is egy ilyen pl..

Vannak barataim, de a szuleimmel nem a legjobb a kapcsolatom es ugy erzem mintha ezekbe az emberekbe a szuloket keresnem. Pl. A mostani csajba az anyat. Es valahogy jobban szeretem megbeszelni egy idosebbel a dolgokat, mert sok baratom csak elviccel mindent vagy nem tud hasznos tanacsot adni.:/

2013. aug. 2. 13:42
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Szerintem megprobalom azt, hogy tudatosan nem gondolok ra. Egy csomo programot beszervezek. Hisz eszrevettem, hogy ha mast csinalok akkor nem jut eszembe. De ha arra setalok tok veletlenul amerre o lakik akkor megint eszembejut, hogy milyen jo lenne osszefutni vele.

2013. aug. 2. 13:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak (rengeteg) hasonló dolgaim, ennél még jóval "súlyosabbak" is. A betegségem neve Asperger-szindróma.
2013. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!