Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szorongok kimenni emberek...

Szorongok kimenni emberek közé, de csak akkor, ha ismerős helyen vagyok, és esélyes, hogy ismerősökkel találkozom?

Figyelt kérdés

Sok dolog van, amit szégyellek. Otthagytam az egyetemet, nem dolgozok 2 éve (keresek olyan 4 hónapja, alig jeleznek vissza…) emiatt mindig félek, hogy ismerőssel találkozom, és majd számon kér. Attól tartok, hogy lenéznek, megvetnek, nem köszönnek. A saját kisvárosomban rettegek kimenni itthonról, ha ismerőst látok, képes vagyok kerülôutat tenni.

Viszont ha elmegyek egy másik városba vagy nyaralni, ott teljes magabiztossággal mozgok, nincs emberiszonyom, nem szorongok, nem feltételezem, hogy bármi rosszat gondolnának rólam. Ismeretlen terepen szeretek is lenni.


márc. 7. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Úris10
márc. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus kéne neked, de mielőbb.
márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Eddig jó volt, mert feltettem a kapucnit és aránylag inkognitóban voltam, de ha jön a jó idő nem tudom hova fogok elbújni, ha ismerőst látok. Mindenki olyan borzalmasan kíváncsi, de nem tudok nekik mit mondani, csak, hogy elcsesztem az életem, de az ember nem ezzel szeretné reklámozni magát.
márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja várj, én nem attól tartok, hogy nem köszönnek, hanem, hogy igen és leállnak kérdezősködni. Volt már rá példa 😧
márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jómagam nem ez alapján ítélek meg valakit.


A saját dolga, mit csinál az életével.


Nekem se több, se kevesebb nem lesz egy ember ezektől.


Az a lényeg, hogy jófej-e, személyisége milyen.


Az más kérdés lenne, ha a magánélete érinti-e az enyémet pl párom lenne vagy gyerkőcöm, akiért aggódnék.


Felesleges ezen aggódni, hogy ki mit gondol.


Ha mindig más szavaira hallgattam volna nem tartanék sehol. Valami unalmas munkám lenne.


Külső szemlélőként pedig nem tudhatom pl rólad sem, hogy mi okból vagy abban a jelenben, amit szégyellsz.


Az pedig tény: még előtted az élet és változtathatsz a jelen helyzeteden.


Ezért is felesleges aggódni, csak idővel persze tegyél megfelelő lépéseket, hogy kilábalj és útnak indulj egy olyan uton, ami első sorban neked jövedelmező. Lelki dolgoktól az anyagiakig.

márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!