Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gáz mekiben takarítgatni jól...

Gáz mekiben takarítgatni jól szituált ismerősök előtt?

Figyelt kérdés

21 éves nappali tagozaton tanuló egyetemista fiú vagyok, diákként vállaltam munkát egy budai McDonald's-ban. Mivel korábban Rózsadombra jártam általános iskolába meg gimibe, így rengeteg korombeli fiatalt ismerek a környékről, akik hát finoman fogalmazva is kőgazdagok, 2 havonta utazgatnak, rohadt drága ruháik vannak, gyönyörű házban élnek.


Ezzel szemben én önfenttartó vagyok, kevés pénzzel és dolgoznom kell a megélhetésemért. Amivel semmi baj nincs, több ezer diák van még így rajtam kívül. Egyetem mellett nincs még egy olyan rugalmas meló, mint a Meki, így bármennyire is rossz a megítélése, és a munkakörülményei sem a leglightosabbak, de ez mellett döntöttem.


Sajnos az étteremben, ahol munkát vállaltam (Budapest, Széll Kálmán tér), még a vendégteret, wc-ket is meg kell tanulnom hamarosan takarítani.

Baromi kellemetlennek érzem, hogy majd jól szituált, pénzes ismerősök/korábbi barátok előtt kell sepregetnem, felmosnom, tálcákat szedegetnem.


Szerintetek is gáz mekiben ismerős előtt takarítani?



2018. szept. 23. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem zavarna, de itt az számít, hogy téged zavar-e. És úgy tűnik, hogy igen, zavar. Döntsd el, hogy a kellemetlenség megéri-e a kapott pénzt. Válthatsz munkahelyet.
2018. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

A McDonalds nem a jólszituált, kőgazdag vendégek gyűjtőhelye, hanem azoké, akik olcsón akarnak enni, tehát nem kell attól tartanod, hogy az egyik asztalnál Csányi, a másiknál pedig Gattyán ül majd.


Egyébként nem leszek álszent, pedig a "munka nem szégyen" kaliberű válasszal lehet gyűjteni a pluszpontokat! :D Nem, szerintem nem éri meg ez a meló a megaláztatást. Szarul fizetnek, nem is nyugodt munka, fejlődni sem fejlődsz vele, ráadásul kellemetlen, "ciki" is.

Az egyetlen előnye, hogy rugalmas, de ma már annyi rugalmas diákmeló van, hogy tengert lehetne belőlük rekeszteni.

2018. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sose néztem le senkit a munkája miatt sőt jobban megbecsülöm azt ha valaki keményen dolgozik.

Tehát ha az én ismerősöm lennél tuti nem szólnálak le a munkád miatt.

Viszont magamból kiindulva cink lenne, ha csak takarítóként dolgoznák, más után takarítanám a szemetet, wc-t.

Valahogy a gyári munkát többre tartanám, ha nem kell végezni.

De mást a munkája miatt ha rendesen elvégzi sose néznék le.

2018. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2, Köszönöm a válaszod.


#3, Igen, igazad van abban, hogy az ott kapott bruttó 900-1170-es órabér nem ér meg annyi munkát... pláne, hogy már van McDonald's, ahol br. 1250 ft az alapbér.


A rugalmasság relatív. Több munkahelyen próbálkoztam a nyáron (dm, Fürdő, IKEA, Mozi), egyik sem vette figyelembe, én hogy érek rá. Konkrét műszakokat vártak és várnak el tanév közben is, pl. reggel 9től este 8ig, vagy déltől este tízig. Mindkét időintervallumban egyetemen vagyok, aprópénzért pedig nem fogom a jövőmet elcseszni, elhanyagolni az egyetemet.

A Meki az egyetlen, akik teljesen rugalmasak. Ráadásul Budára járok egyetemre, 10 perc beérni hozzájuk.


Ha nem volna ez a vendégtér takarítás, nem volna semmi gond.

2018. szept. 23. 13:08
 5/20 A kérdező kommentje:

Az pedig nem érdekel, hogy XY kőgazdag valaki meg celeb betér enni és lát takarítani.


Engem a személyes, korombeli ismerőseim miatt ér para, akik nem mellesleg kőgazdagok és igenis így is bejönnek megenni egy-egy sajtbureszt. Csak aztán meglátnak kijönni a wc-ből, felmosóval a kezemben...

2018. szept. 23. 13:12
 6/20 anonim válasza:
Sokan dolgozni se akarnak, légy büszke, hogy te hajlandó vagy.
2018. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, mentek a zöld kezek!


Még szívesen várok véleményeket, gondolatokat. Ti hogyan élnétek meg ezt?

2018. szept. 23. 23:19
 8/20 anonim ***** válasza:
Ahogy jó-apám mondta egyszer, a munka nem szégyen. Én is dolgoztam mekiben, és sosem fogom elfelejteni, hatalmas élmény volt. Igaz én külföldön mekiztem és kasszánál/konyhán voltam foglalkoztatva. Szerencsére forgalmas helyen volt, így állandó hajtás volt és folyamatos nyomásnak voltam kitéve, ami tetszett. Szóval kontrasztként én még dicsekedem is vele :D úgyhogy ne szégyelld.
2018. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még szívesen várok válaszokat! :)

2018. szept. 25. 06:54
 10/20 anonim válasza:
65%
Abszolút nem gáz. Én is dolgoztam egyetem mellett diákmunkát, mert kellett. Mondjuk én elmentem call centerbe, sztem az kényelmesebb. De a meki is teljesen jó. Azt ne szégyelld hogy aktívan alakítod az életed. Az önbecsülésed meg ne elkényeztetett kisgyerekektől függjön sztem. Ettől emberileg nem leszel kevesebb, sőt. ;)
2018. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!