Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj vagy tényleg...

Velem van a baj vagy tényleg ennyi gáz diákmunka hely van?

Figyelt kérdés
Sajnos ez már a második diákmunka hely ahonnan kirúgtak úgymond. Az első gyorséttermi munka volt, várták hogy minden elsőre menjen csak egy magyarázattal és mindent jegyezzek meg. Ezzel nem is volt még gond mert ez természetes, viszont folyamatos cseszegetés, vizsgáztatás volt már a 3.napomon is. A betanítósok nem is magyon foglalkoztak hogy jól elmagyarázzák, és húzta állandóam a szemét ha valamire rákérdeztem. Na egyszer oda jöttek, ki is kérdeztek mi hogy van (főnökség is oda jött, na vajon miért) mindent jól elmondtam mi hogy van, csak annyira nem emlékeztem hány másodperc a minimum teljesítési idő, erre elkezdtek azon az egyen hőbörögni hogy látszik hogy nem vagyok itt, meg ilyenek. Délutánra ki is hívott azt mondta hogy ez nem fog menni így tovább. A másodiknál ruhabolti kisegítést vállaltam, de itt már azonnal ment a bunkózás. Azt nézte mikor csinálok valamit rosszul, hogy menjen a műszakvezetőhöz árulkodni, hogy neki mennyit kell én utánam hajtogatni (hozzáteszem nem is nyúltam azokhoz a részlegekhez még, hanem a vásárlók hajtogatták vissza úgy) és hogy nem szín szerint lett rendbe téve. Kicimkéztem szinte az egészet, és mint említettem most abba kötött bele hogy nem szín szerint van kiválogatva a felakasztott trikók egyike (ami 1-2 színből kb 1 ruha volt máshol). Már lesekedett minden téren hol lehet belekötni a munkába, azt ment a kötekedés és az árulkodás/kibeszélés. Ezt csak én találom gáznak és embertelen munkának vagy tényleg velem van a baj? Már el sem merek a végén menni már diákmunkára, mert érzem hogy csalódás ér megint..én szerintem eddig mindent jól csináltam, és direkt az apróbb hibákat keresik hogy hol lehetne kirúgatni, és persze lehet az is benne van hogy ezeken a helyeken nem voltam valami szimpatikus egyeseknek.

ápr. 3. 07:27
 1/5 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Szerintem féltik a pótolható munkahelyüket. Nem ismerlek, de nem hinném hogy veled van a gond.
ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj, én mar otthagytam volna az tuti
ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a felnőtté válás útján... Sok ilyennel fogsz találkozni.


Féltik a munkahelyüket, az emberségüket pedig elvesztették saját életidejük alatt.

A rosszindulat és társai az önmagukkal való rossz kapcsolatból vagy/és elcseszett életükből fakad.


S egyszerűbb a másikat ezesetben fiatalt csesztetni, mintsem szembenézni a saját életük valóságával, majd javítani azon.


Emlékezz erre s ha neked kell valakinek segíteni, nyújts kezet majd.


A legtöbb felnőtt csak a testéről mondhatja el, hogy idősebb, a lelkükről s eszükről kevésbé.


Legutóbbi alkalmazotti állásomat is rosszindulatúak szavai, tettei miatt hagytam hátra. Ám a végefele mindent megtervezve léptem ki, pontosabban át, saját vállalkozásba kezdve.


Messze a romlott emberek társaságától.


Eldugták munkaeszközeim, tönkretették munkáimat, ott tettek keresztbe ahol tudtak.

Még az is fájt nekik, hogy jó kedvem volt stb.


Emberek zöme ilyen.


Ritka a rendes, értelmes, emberséges személy. Igyekszem több ilyen embert megismerni ☺️


Nem egyszerű, de jól haladok és hálás vagyok ezen barátoknak, ismerősöknek.


32N

ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tessék egy picit gondolkodni. Vajon miért vesznek fel ezek a vállalkozók diákmunkásokat?


Azért, mert a diák egy "senki".


Nulla pénzekért lehet ugráltatni, csicskáztatni. Félig még gyerek, alapvetően engedelmes, száját befogja. Munkajogról nem sok fogalma van, tehát könnyen át lehet b*szni. Élettapasztalata nem sok van, tehát nem tud kiállni magáért. Ha megunja és lelép, jön helyette másik. Fogyóeszköz.


A fent említett példákban, ha egyáltalán azt a fajta munkát elvállalná annyiért egy rendes felnőtt munkavállaló, akkor az az első ilyen főnöki kirohanás után otthagyna csapot-papot a mélyen tiszteletlen sz*revő vállalkozó fel- és lemenőinek meglehetősen profán kontextusban való emlegetése mellett.


(A mérleg másik oldala, hogy persze vannak debil alkalmazottak, akik tényleg s*gghülyék, de ez nem csak diákból, hanem felnőttből is van. A kérdésből nem derül ki egyértelműen, hogy melyik az igazság, de a vállalkozókat majd a világvége után két nappal fogom sajnálni úgy általában, az alapján, amit eddig láttam.)


-----


Persze, nem minden munkahely ilyen, nekem voltak jó tapasztalataim is diákmunkásként, úgyhogy nem szükséges feladni. Felnőttként, pláne egy piacképes szakmával, különösen a "mondjon akármilyen összeget, csak vállalja már el" kategóriában már nem lesz ez ilyen gyakori. Úgyhogy tessék tanulni szorgalmasan és alázatosan, később kifizetődik.


Ahogy mondani szokták, a diákmunka az a hely, ahol megtanulod, miért érdemes tanulni...

ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ruhabolthoz nem tudok hozzászólni, de gyorséttermekről rengeteg ilyen panaszt olvastam, hallottam. Nézd meg az itteni kérdéseket is, kb mindegyik alatt felmerül a betanítás hiánya, régebbi kollégák parasztsága.
ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!