Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan is lehet egészen...

Honnan is lehet egészen pontosan tudni, hogy meleg vagyok-e?

Figyelt kérdés
Bár tudom, hogy még fiatal vagyok ehhez, de mégis vannak kétségeim a szexualitásomat illetően és kíváncsi lennék, hogyan tudnék meggyőzödni róla. Mit jelent egészen pontosan melegnek lenni, hogyan fedezhetem fel, milyen jeleket keressek magamban és mit tegyek, ha kiderülne, hogy tényleg az vagyok?
2010. okt. 28. 23:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
4%

Lehet megtévesztett egy-két szavam, de pont azt magyarázom, hogy az ember alapban hetero, és hajlama van a homora, így a biszexuális hozzáállásra is, a többit most nem sorolom ide. S ha egy meleg keményen megküzd, és felismeri, hogy ez végső soron csak hajlam, nem pedig ösztönös, akkor gyakorlással ugyan, de képes felvenni a természetes állapotát, ami a heteroszexualitás.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Jó tegyük fel így van. (Egyébként továbbra sem értek egyet ezzel, de ezt most tegyük félre.) Amennyiben képes is lenne heteróként élni, milyen jogon várjátok el tőle? Mért nem élhet úgy, ahogy akar? Hol van akkor a személyes szabadság?
2012. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2%

megértem, hogy nem tudsz egyetérteni, nincsen itt semmi gond.

A kérdésed viszont nem értem...ki mondta, hogy én elvárom azt egy melegtől, hogy ne legyen az, amikor tud hetero is lenni? én csak leírtam, hogy miért lesz meleg valaki, egy szóval sem mondtam, hogy nekem gondom lenne bármelyikkel...ugyanolyan emberek, csak mint említettem, a homo-sággal kapcsolatban sokan tévednek.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
91%

LastOne.Left


Természetes állapota? Mi az a természetes állapot?

A véleményed elgondolkodtató, de kérdéseket vet fel bennem.

Mi az a természetes állapot?

Mi az a hajlam?

2014. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

LastOne.Left-nek üzenem erre a hozzászólására:


"az ember alapban hetero, és hajlama van a homora"


Na én most beigazológni látom egy korábbi sejtésemet: A legnagyobb homofóbok nem a fullheterók, hanem azok a "majdnem fullheterók", akikben van meleg hajlam is, de azt elnyomják. Mert úgy vannak vele, hogy "Ha én el tudom nyomni azért, mert a társadalom (sajnos) ezt várja el, akkor nyomja el más is, mert ha én el tudom nyomni, más is ugyanígy el tudja." Csak arra nem gondolnak, hogy az élet nem fekete-fehér, és lehet hogy te el tudod nyomni, mert benned csak kevés meleg hajlam van, és a nőkhöz vonzódsz jobban, de mi lenne akkor, ha fordított lenne ez az arány, és nem csak kicsit vonzódnál a férfiakhoz, hanem hozzájuk vonzódnál mondjuk 90%-ban, és a nőkhöz csak 10%-ban. Akkor is elbírnád nyomni magadban? Egy ideig lehet, -mint ahogy a melegek életéből is gyakran sajnos évek mennek el így-, de aztán tuti hogy nem.

2014. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Öcsééém! Te nem vagy százas! :) Ne kábítsd már szegény gyereket, hogy a melegség választás kérdése."


Hát, talán nem tudatos választásé, de azért nem is úgy működik a dolog, hogy valamilyennek születsz, és akkor onnantól 100%-ig mindig olyan is maradsz, mint egy gép. És lesz*arom a tudósokat ezzel kapcsolatban, mert senki nem lát bele a másik fejébe, az érzéseibe meg pláne nem, sokszor még saját maga sem, tehát semmiféle kutatás nem bizonyít semmit ebben a témában.


"Hogy lenne már valaki annyira elvetemült, hogy önszántából homokozzon a saját nemével?"


Ezer oka lehet. Például, mert fél a lányoktól, és bebeszéli magának, hogy akkor már biztos b*uzi. A te bajod az, hogy azt hiszed, egy embernek minden döntése teljesen racionális. Pedig a vicc az, hogy semelyik se az. :)


Mellesleg nem értem, mi ezen az elvetemült. Láttam már jó nőket egymással "homokozni", és nem volt éppen taszító látvány. Szerintem a férfib*uziktól se viszolyognának annyira az emberek, ha nem lenne annyi magamutogató köztük, és ha a média nem akarná gusztustalanul divatnak beállítani a homokosságot.

2016. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

XDJÉZUS, őszintén bevallom, hogy a válaszokat olvasva felnyerítettem! Akármilyen régi, ez kihagyhatatlan!


LastOne.Left

A gének hajlamokkal látnak elXD jesszus! Tökéletes kampányszöveg lenne az amerikai PC kultúrának.

"- Én igazából lány vagyok, biológiailag is, csak azért súrolja makk a combomat, mert a fogantatás pillanatában, környezeti hatások okán erős hajlamom volt a fiúságra. De már elmúlt."

Amúgy nekem erős hajlamom volt a kéznövesztésre, sajnos páran ezt elnyomják magukban:/ talán meg kellene mondani nekik a frankót, csak akarni kell! A hajlam ott van mindenkiben. Na, ezt a hajlam szöveget meséld be bármilyen genetikai betegségben szenvedőnek. Lehet nem lesz köszönet


Viccet félretéve, vélemény kinyilvánítás előtt kéretik kitenni a 'szerintem','véleményem szerint' jelzőket. Persze amennyiben tényközlésről esik szó, ez elmaradhat.


A homoszexualitás egy nagyon összetett fogalom. Sokan a nekrofíliához és pedofíliához hasonlítják. Igencsak tévesen. Igazából ezeken felül helyezkedik el a szexuális irányultság. Az, hogy ki pontosan mihez vonzódik az adott nemen belül, részletkérdés. Ahhoz, hogy valaki hetero legyen, nem szükséges pedofílnek lennie. De ahhoz, hogy pedofíl legyen, már szükségeltetik egy nem, amihez vonzódik.

A hovatartozás bonyolult téma, spektrumon mozog. Azon emberek esetében, akik a spektrum közepén helyezkednek el, gyakran ide-oda borul a mérce. Szóval a cső biszexuálisok esetében mindig van egy domináns nem. Nos, ha egy ilyen személy éveken át, mondjuk 30 éven keresztül elnyomja a nőkhöz való vonzódását - tegyük fel, hogy nő -, akkor elképzelhető, hogy a felgyülemlett feszültség okán 40 éves korára a mérce az azonos neműek felé fog esni. Ebben nincs semmi meglepő.

Annak, hogy ki-mi, elég sok oka lehet. Enzimológiai, genetikai, neurológiai, pszichológiai. Egyik sem feltétele a másiknak, s bármelyik már önmagában lehet kiváltó ok!

A cső meleg nem fog felizgulni a legbombább nőre sem.


LastOne.Left

Esetedben tényleg gyanakszok enyhe biszexualitásra. Nos, az, hogy neked sikerült elnyomnod ezt a hajlamot, nem azt jelenti, hogy másnak is sikerülni fog - bár kétlem, hogy amikor a válaszokat írtad, akkor sikerült is. Szakmámból kifolyólag volt már szerencsém olyan fiatalemberhez, aki gyakorlatilag teljesen megutálta önmagát, elzárkózott a külvilágtól és befelé fordult az miatt, hogy nem tudta magát elfogadni. Olyan erősen megpróbálta magát változtatni, hogy a törekvései közben a személyisége szépen lassan, teljesen leépült. Mély depresszióba zuhant, éveket vesztett el az életéből, és majdnem véget is vetett annak, meglehetősen fiatalon. Hidd el, ő megakart változni.

2016. dec. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17.


Milyen érdekes, hogy pont benéztem ide...


Mi is a szakmád? S észreveszed, hogy velem kapcsolatban először gyanakszol, aztán tényként kezeled a gyanúdat? S mintha pár sorral feljebb valamiért megszóltál volna. De most ez utóbbit tegyük félre, lényegtelen.


Amiket leírsz azokkal nagy részben egyet értek. De valljuk be, a homoszexualitás tudati, pszichológiai tényezőktől erősen átitatott, s mivel a jelenlegi természettudomány az emberi tudat működésével kapcsolatban gyerekcipőben jár (próbálja azért valahogy biológiai és kémiai úton leírni, s amit leír, az persze helytálló), ezért azoknak a dolgoknak, amiket leírtam, van relevanciája, ugyanis én pont a tudat szempontjából közelítettem meg a kérdéskört.


Természetesen az önmagunk pillanatnyi állapotának elfogadása nagyon is fontos dolog, de ha van lehetőség változtatni, és szeretnénk is változtatni, és erre módszer is van, akkor ugyan miért ne lehetne megtenni (egy a témában kompetens pszichológus vagy pszichiáter terápiás kezelése)? S itt nem arról van szó, hogy plusz ujjakat növesztünk...lássuk be, elbagatellizálod.

Illetve egyetlen szóval sem említettem olyat, hogy nyomjunk el bármit is...azzal csak tetézzük a "bajt", és megtörténhet az, amit Te is leírtál az utolsó bekezdésedben. Szóval én azt mondom, hogy ha esetleg nem is sikerülne változtatni/változni, akkor sincsen semmi gond, mert ugyanolyan értékű ember marad az adott egyén. De egy próbát miért ne érne meg, ha valaki szeretné? Felkeresni egy szakembert, elmondani, hogy ezt problémának éli meg, és elmondani, hogy szeretne változtatni és segítséget kér.


megj.: azokkal az emberekkel mi van, akik nem éreznek nemi vonzalmat ember iránt, de mondjuk állat iránt igen? vagy aki senki és semmi iránt? Költői kérdés, nem muszáj válaszolni.


ui.: azt aláírom, hogy a korábbi válaszaim eléggé le voltak sarkítva, és "célközpontúak" voltak. Mert, mint mondtad, ez egy elég összetett téma.


üdv

LastOne.Left

2016. dec. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat elfelejtettem leírni. Belátom, hogy marhaság volt a biológiai tényezők (adott esetben genetika) majdnemhogy figyelmen kívül hagyása, ugyanis azok is magas szintű befolyásolással bírnak ezt a témát (nem csak) illetően. Emlékeim szerint azért fogalmaztam úgy, hogy "milyen gének...stb", mert törekedtem a tudatra ("lélek") koncentrálni a válaszomat.


S utólagosan elnézést kérek a korábbi válaszaim minőségéért, mert bevallom, eléggé együttérzést mellőzőnek hatnak így visszaolvasva, de tudom, hogy a szándékom biztosan nem az volt, hogy bárkit is megsértsek, csak az indíttatás volt az, hogy a pszichológiai részét helyezzem célkeresztbe.

2016. dec. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

S ha jól tudom, a homoszexualitás jelenleg orvosi értelemben nem számít betegségnek.


üdv

LastOne.Left

2016. dec. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!