Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy mosolyogni...

Mit tegyek, hogy mosolyogni tudjak, hogy legyen örömérzetem?

Figyelt kérdés
Van egy beteg gyermekem már 20 éve.Itthon vagyok, nem átlagos az életem,minden a gyermekemről szól én ezt szívesen teszem,csak beszűkül a tér előttem,nincs munkahelyi kapcsolatom,nincs barátnőm sem akihez járjak.Imádom a gyermekeim,de nem szeretném ha a savanyú arcom látnák sokszor.Nincs örömérzetem,anyagi gondok is vannak a fiatalságom a bánattal telt-telik.A párkapcsolatomra is olykor-olykor kivetül a nem túl megnyerő viselkedésem.Vagy mindenbe belekötök,vagy alszom és nem gondolok a gondokra.Persze ez még nem a kárukra,mert a házi munkát ellátom rendesen.Nem nagyon látnak mosolyogni,nem vagyok vidám és mindig is csodáltam az olyan embereket akik tudtak mosolyogni és örülni akár egy kis figyelmességnek is.Vannak persze jobb napjaim,de egyre kevesebb.Mit tehetek magamért,hogyan legyek úrrá a mozgássérült gyermekem által ért nehézségeken?Pl nagyon kiszolgáltatottnak érzem magam ha elmegyünk vhová és a wc-t nem tudjuk használni,mert a mozgássérült wc is csak annak jó aki valamennyire is fel tud kapaszkodni.Öltöztetni sem tudom ott a gyermekem.Ezek nekem hatalmas dilemmát okoznak,ami azonnal kiül az arcomra.Hogyan legyek úrrá ezeken és igy hogy tudjak mosolyogni??Tanítsanak meg mosolyogni és vidámnak lenni ,félek,hogy túl zárkózott leszek.A környezetemnek sem lenne ez jól.
2010. nov. 2. 19:05
 1/6 anonim válasza:
100%

Tisztelt asszonyom, először is őszintén sajnálom ami a gyermekével történt, el sem tudom képzelni, hogy ez milyen lelki sérelmeket hagy magaután. Nos, rátérnék a lényegre. Én egy felettébb pozitív "töltésű" 21 éves fiú vagyok, aki képes mindenen röhögni, és évente csak párszor vagyok lehangolt, de akkor nagyon. Örülnék neki, ha most valamennyire tudnék segíteni az örömérzetén. Tanácsolnám, hogy erőltesse elejében a mosolygást, csak hogy lássák ezt a gyermekei is. Nekik is ugyanolyan rossz lehet mint önnek, ugyanis ha ön gondterheltnek látszik, akkor a gyerekei úgy fogják ezt fel, hogy ők csak terhek a vállán, és hogy nem leli bennük örömét. Próbáljon lazítani, nézzenek együtt filmeket, beszélgessenek, de csak olyan témákról ami vicces lehet, vagy amin nevetni tudnak. A vicceket iktassa be a mindennapokba, méghozzá olyan esetekben, amikor véletlenül kínosan érzi magát valamelyik fél(ön vagy gyermeke). Próbálja értékelni a közös életüket, hogy mivel egymásra vannak utalva, ezért mindkettejük boldogsága ugyanolyan fontos. Próbálja meg éreztetni gyermekével, hogy neki is van némi felelőssége, és próbálja meg magát egyenrangú félként tekinteni fiával szemben. Arra utalok, hogy önnek is kijár a lazítás, és ez talán még jót is tenne, ugyanis gyermeke látná, hogy ön úgymond nincs padlón. Utoljára pedig azt tanácsolnám, hogy próbáljon meg butaságokon nevetni, mint pl vicces szavak, képek, szitációk, stb. Nemtudom hogy mennyire volt hasznos a leírásom, tényleg nem tudok mást mondani, úgyhogy csak remélni tudom, hogy bár egy kicsit is sikerült segítenem.


Vulkán Joe

2010. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsod,igyekszem megfogadni,végül is ha nem olyan depis a napom és is szoktam velük vicces dolgokat csinálni,neten nézelődni stb. A korodhoz képest nagyon jó rálátásod van a dolgokra és köszönöm,hogy segíteni próbáltál.Próbálok több ilyen perceket szerezni a gyermekeimnek és a páromnak.Azt viszont sokat kell még gyakorolnom,hogy direkt tudjak nevetni,úgy értem akkor is ha rossz napom volt.
2010. nov. 2. 20:41
 3/6 anonim válasza:

Tulajdonképpen ha belegondolunk, akkor muszály mindenben a pozitív dolgokat keresni, különben keserű sorsra jutunk. Nehéz dolog mosolyogni egy rossz élmény után, azonban én mindig azt szoktam mondani, hogy: " Ez csak annak a jele, hogy ezután valami jó dolog fog velem történni! :) Örültem hogy segíthettem.


Vulkán Joe

2010. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hölgyem, őszintén ajánlom Joseph Murphey könyveit, főként az Elme csodája című remekművet.Hatalmas erőt tud adni:)
2010. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17.kerben laksz és 2 lányod van?
2010. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem.Miskolchoz közel.
2010. nov. 5. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!