Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudatosan élsz? Én sokszor...

Zenon kérdése:

Tudatosan élsz? Én sokszor vagyok bizonytalan, ha intézem a dolgaimat, és döntést kell hoznom. És Te?

Figyelt kérdés

Úgy értem,mennyire vagy céltudatos a döntéseidet illetően,

vagy mennyire befolyásolják a mindennapjaidat mások?


2010. nov. 8. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyire csak tudok, mindent megfontoltan, céltudatosan teszek. Ezalatt azt értem, hogy egyetemistaként nem járok kocsmából kocsmába meg buliból buliba (persze azért mindkettőből kiveszem a részem). A pénzem igyekszem gyűjteni, meg beosztani. Több célom is van, sajnos ennek eléréséhez nincs elég pénzem. Hogy mi a céljaim? Hát pölö fogszabi -aminek az idén sikerült nekifogni-, elmenni egy bőrgyógyászhoz -néha még én is megijedek a bőrömtől, de már van időpontom a dokihoz-, megszerezni a jogsit -igenbiza, nekem még nincs...anyukáék nem fizetik-, tandíjmentes helyen maradni az egyetemen -eddig ez is stimmel-, átmenni minden vizsgán...és még sok ilyen dolog amire másnak lehet nincs szüksége (talán mert szép a bőre, egyenesek a fogai), de nekem meg kell küzdenem értük. Rájöttem, hogy sanyarogni ezek miatt nincs értelme.

Hogy mennyire befolyásolják a mindennapjaimat mások? Ejj...barátnőm nincs (már, még), szóval az egyetlen aki számít a közeli rokonok (anyu, tesó)...mno nekik azért szeretnék megfelelni. Sajnos anyum már nemegyszer csalódott bennem...alkohol problémák miatt...de a buli az buli.


Szóval én egyre jobban kezdem érezni, hogy céltudatosan élek, eddig nem voltak céljaim, csak mentem az árral. De most úgy érzem, hogy van miért felkelni minden nap és nem csak mert én vagyok a világ egyik fogaskereke és mint a többi fogaskerék teszem a napi teendőm.


20/f.

2010. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jajj bocsi...előző vagyok


"Én sokszor vagyok bizonytalan, ha intézem a dolgaimat, és döntést kell hoznom."


Sose legyél bizonytalan a saját döntéseidben. Persze teszel majd hülyeséget (nem is egyet) de ezekből fogsz tanulni. Így szerzel tapasztalatot.

2010. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!