Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magabiztos emberek a bizonytal...

Magabiztos emberek a bizonytalan emberek miatt vannak, a csúnya szó azért csúnya mert annak gondoljuk, mert így szoktuk meg, nincs igazam?

Figyelt kérdés

ha nincs akkor szeretném tudni mi az igazság


most csak egy példát mondanák, van egy ilyen angol szó hogy "fast" na most mit mond a magyar "fa**t" ,de ezt már ki kell csillagoznom (persze nem kötelező) ,és fogadjunk hogy az utóbbi a csúnyább ,miért is?


2010. nov. 27. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. A legtöbb problémát egymásnak mi magunk teremtjük, legtöbbször tudattalanul.

Annyit tehetsz, hogy függetleníted magad attól amit az emberek gondolnak. Függetleníted magad a társadalom által rádkényszerített korlátoktól. Onnantól lehet az ember boldog.

Jó a "fast" példához a fentinek nem sok köze van, de hogy mi a csúnya szó megint csak a társadalom döntése, te pedig vagy szolgálod a társadalmat, vagy a saját életed éled...

2010. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod


sajnos nem tudtam jobb példával előjönni


én az is-is-be tartozom ,sajna, pedig szeretnék ezen változtatni


de a primitív csávók pont azért beszélnek csunyán mert tudják hogy csúnya..

2010. nov. 28. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:

kicsit elvont a kérdés,de igazad van.

én azt sem értem,miért vannak felháborodva az emberek a csúnya szavakon? nem mindegy,hogy a nemi szervre mit mondunk? ugyis mindenki ugyanarra gondol.néha elgondolkozom,úgy alapjában normális-e az emberiség....?

2010. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is elgondolkodok ,és szerintem frankón nem normális


lehet az egész rontás a tudatlanoktól indult és rájöttek a nagymenők hogy ez nagyon menő dolog és onnantól kezdve menő dolog káromkodni ami persze azért csúnya mert úgy tanultuk meg....


a tesóm egyszer meg is kérdezte ,"a basszus a csúnya szó, olyan csúnya-e mint a fene, vagy annál csúnyább?" ,nagyon furcsa hogy ezt is meg kell tanulni hogy mi csúnya és mi nem

2010. nov. 28. 19:26
 5/7 A kérdező kommentje:
ha már a nemi szervről kezdtél ez beszélni, azt sem értem hogy miért a nemi szerv "körül" alakultak ki a csúnya szavak ,miért nem "a lábba, hova a lábba tettem azt a ki***** cipőfűzőt" XD
2010. nov. 28. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a nemi szerv körül, mert akárki akármit mond, a szexualitás az egyik legfontosabb dolog az ember életében, ha nem a legfontosabb... Biológia és ösztönök biztosítják...


Egyébként én is azt tartom, hogy aki kitalálta hogy ez-meg-az csúnya szó, pont olyan hibás mint a ki ennek tudatában káromkodik. Ha hirtelen törvénybe iktatnánk, hogy minden szó egyformán szép (mint "minden ember egyenlő"), nem lennének ilyen bajaink...

2010. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek veled különösen az utolsó sorral:)
2010. nov. 28. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!