Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kleptomániás vagyok?

Kleptomániás vagyok?

Figyelt kérdés

Van mikor a boltban vagy akárhol járok és nem figyel senki mindig eszembejut egy olyan gondolat, hogy most csak úgy elraknám azt amiért jöttem és nem fizetném ki.

Igazából büntudat nélkül megtudnám tenni, de nemértem miért van ez... Régen sose volt.


16/L


2010. nov. 21. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelnek rád eléggé? Van olyan, akit igazán érdekel, hogy mi történik veled, hogy érzed magad, mit gondolsz?
2010. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát nincsenek barátaim sajnos, meg elég magányos vagyok. Anyukám aki törödik velem, bár vele se nagyon szoktam komoly dolgokról beszélni, mert valahogy mindig vita lesz belöle :S
2010. nov. 21. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem kleptománia. Egyszerűen és nagyon is érthetően vágy, hogy figyeljen rád valaki. (Akár még ilyen buta áron is.)


Jó volna, ha találnál barátot, barátokat, akikkel megoszthatnád a téged foglalkoztató dolgokat, akár bánatot, örömet.


Nincs a suliban olyan szakkör, közösség, aminek a munkája téged is érdekel? Ha bekapcsolódnál, egykettőre találnál jó ismerősöket, akikből akár barátok is lehetnek:)

2010. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy itthon tanulok épp azért mert nem jöttem ki jól az osztálytársakkal és folyton piszkálódtak emiatt...

Nem is nagyon van hova kimozdulnom... De szerintem nem figyelemhiányom van, mivel ha valamit ellopnék azt senki se tudná meg..

2010. nov. 21. 14:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Áááááááá, honnan veszed, hogy nem tudnák meg? Kamera, eladó, biztonsági őr stb.


Ha be vagy "zárva", akkor még érthetőbb a problémád. Hiszen társas lények vagyunk, szükségünk van másokra. (Ha egy hét végén itthon vagyok, már alig várom, hogy kimozdulhassak az emberek közé.)


Változnod kell, méghozzá úgy, magad kezded magad formálni. Keresd meg azokat a tulajdonságaidat, amik miatt nem jöttél ki a suliban a többiekkel. (Gondolom, ők sem voltak angyalok, de az legyen az ő bajuk.) A lényeg, hogy ne zárd ki magad a közösségekből. Mert, ha végzel az iskolával, akkor a munkahelyen kell majd beilleszkedned, vagy,ha továbbtanulsz, akkor ott.

2010. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ilyen gondolatok nekem is eszembe jutnak, hogy milyen könnyű lenne kiszedni a kirakatból a telefont, amire 1 éve gyűjtök, vagy mert úgy veszem észre, hogy mondjuk egy utcai árusnál, vagy sulibüfébe, mikor nincs ott a büfés, senki nem venné észre, hogy lenyúlok egy csokit, nemtudom, Te hogy vagy vele, de nekem azért jut eszembe, mert sajnálom rá a pénzt :$ Persze sosem lopnék semmit, már a gondolatától is bűntudatom lesz =/ De szerintem nagyon sok ember gondolja úgy, hogy egyszerűbb lenne lenyúlni valamit, mint kifizetni. De már hallottam olyanról, aki nagyon gazdag volt, és elkapták bolti lopásért, szóval az kleptomániás, aki abban leli az élvezetét, hogy lophat :D

Te biztos nem vagy az, főleg, ha még nem is loptál :) Meg akkor arra is késztetést éreznél, hogy az ismerőseid cuccát lenyúljad.

Amúgy jó ötlet beiratkozni valami délutáni elfoglaltságra, mert akkor nem unatkoznál otthon, és barátokat is találhatnál :)

Sok sikert! :)

15/L

2010. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem ezzel akartam kezdeni, de loptam már :(

De csak nagyobb üzletböl, kisboltból soha mert nekik jobban kellhet a pénz.

Egyébként nem az, hogy sajnálom rá a pénzt, hanem hogy nincs rá. Ha meg van akkor zavar, hogy milyen drága minden és azért.

Persze nem azt érzem, hogy minden ismeröstöl meg mindenhonnan kéne lopnom, csak az ilyen nagyobb üzletekben jut eszembe...

Elég szánalmasnak tartom magam ez az egész miatt.. :S

2010. nov. 23. 15:26
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
gimi elején én is loptam néha (2x-3x) csak kis dolgokat, csomag chips meg körömlakk. Pénzem is volt, de hát az alaklom szüli a tolvalyt. A lényeg az, hogy elmúlt, szerencsére sose buktam le, most 32 éves vagyok és eszembe sem jut. Majd kinövöd, és jön más kis hülyeség, cigizés, meg lógás, de ezek is elmúlnak majd. semmi para.
2010. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De annyira izé ez az egész... ittvan egy 10 csomag gumicukor a fiókba rejtve... tök röhejes vagyok hogy ezt csináltam :(

Lehet elkéne hogy kapjanak és akkor abbahagynám...

2010. nov. 23. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:

előző előtti vagyok, szóval nekem sincs pénzem, mármint már egy éve gyűjtök telóra (van eddig 25ezrem félretéve, már csak 50ezer kell :D), és mégis sokat költök hülyeségkre, pedig félre kéne tennem. már több telefonnyi pénzt elköltöttem a legnagyobb szarságokra, pl monsterre, csokira (milkára, nem ám a legsz@rabb tibi csokira), chipsre, csomószor el is fogy a pénzem, pedig vehetnék olcsóbb kaját is, de ááá akkor sem fogok a suliban kiflit enni és a csapból inni. szóval tök szívesen ellopnék én is mindent, mert mi sem vagyunk gazdagok, rossz látni, ahogy itthon spórolunk, én meg csokit zabálok :// és a boltban pl a tescoban tényleg ott van több mázsa csoki több millió forint értékben, senkinek se tűnne fel, ha minden nap kapnék egy táblával :D amúgy meg a bolti dolgozók lopnak a legtöbbet, olvasd el a Tesco-titok című könyvet [link] itt van, ha érdekel :)

ja és nehogy elkapasd magad, mert bevisznek a rendőrségre, és ott tartanak éjszakára. nem hallottad azt pár hónapja a hírekbe, hogy pár tinilány, talán asszem annyi idősek voltak, mint mi, fogadásból lopni akart egy ékszerboltból, és bevitték őket, egyik asszem idegösszeroppanást is kapott, szóval tényleg jó lenne, ha nem lopnál, mert egyszer úgyis elkapnak :/

2010. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!