Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek érdemes naplót...

Szerintetek érdemes naplót írni? Ti hogy kezdenétek neki? Baj, ha nem miindennap írok bele? Lécci csak használható válaszokat!

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy akarod. A napló arra való, hogy a gondolataidat rendezni tudd - esetleg a későbbiek során megoszd valakivel, gyerekeddel pl. Le lehet vezetni az írással a feszültséget is, ha pedig visszaolvasgatod időnként, még "tanulhatsz" is belőle.
2010. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

> Szerintetek érdemes naplót írni?

Nem tudom. Próbáld ki, majd kiderül.


> Ti hogy kezdenétek neki?

"Gondolatírással". Este gondold át a napodat, és folyamatában írj le mindent ami az eszedbe jut. Minden információt ami átmegy a nyelvi központon, az összes szót! (mennyire tudsz gyorsan írni/gépelni? :) ) Aztán olvasd át, és írd át rendes, olvasható formába.


> Baj, ha nem miindennap írok bele?

Nem baj.

2010. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Jé én éjjel nem tudtam aludni és pont ezen gondolkodtam, eldöntöttem, hogy elkezdek naplót írni. De én minden nap írok majd bele, max ha nem történt semmi érdekes akkor rövid lesz az aznapi bejegyzés, ha meg valamiért kimarad egy nap akkor kimarad, folytatom a következöt :)

Márcsak kéne valami jól kinézö naplót vennem, de nemtudom hol kaphatnék :/ Ilyen zárasra gondoltam :D

2010. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én egy hobbiboltban vettem egy gyönyörű naplót :) Nem záras, egyszerű, de az első lapjába van vágva egy szív alakú lyuk és a Második ugyanolyan színű mint az első és az a szív belseje ha be van csukva. Ja, és az egész faszínű, vagyis kifesthetem, ha akarom :)

Amúgy meg igen, jó naplót írni, csak néha kitartás kell hozzá. Én sajnos mindig meguntam, de most majd szeretném nem megunni :D

2010. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez beállítottság kérdése. Sok évvel ezelőtt újévi fogadalom gyanánt több évben is nekifutottam. Egy-két hónapig ment is, az is volt a célom, hogy rendszeresen csináljam, hogy szoktassam magam a rendszerességhez. Aztán persze mindig felülkerekedett a hebrencsségem és mikor már hónapokig nem írtam, akkor meg lelkiismeretfurdalások következtek.

Nekem spec óriási megkönnyebbülés volt a felismerés: nincs napló, nincs furdalás. :)) És azóta sem vezettem sosem naplót.

2010. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Nekem nem volt türelmem a naplóhoz :D

Pár hete kezdtem egy hét múlva abba is hagytam SZERINTEM semmi értelme, mert úgy se látja senki és akkor meg minek írod le :)

Nekem ha problémám van teszek fel egy kérdést ezen az oldalon, válaszolnak rá és megnyugszok

2010. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme. Később jó lesz visszaemlékezni meg látni, hogy mennyit változtál.

Hát vegyél elő egy füzetet és kezdj el írni, egy napodat, érzéseket, reményeket stb.

Nem baj ha nem mindennap írsz bele ( nekem 2004 óta ugyanaz a naplóm van hogy fél évig nem irtam :D), amikor rádjön az írhatnék vagy ki akarsz valamit adni magadból szépen csöndben akkor vedd elő. =)

2010. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!