Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítettél már vadidegen...

Segítettél már vadidegen embernek önzetlenségből, mert éppen rászorult? Mi volt az eddigi legnagyobb jótetted?

Figyelt kérdés
Ofőm mondta, hogy régebben egy határmenti faluban árvíz volt vagy valami hasonló, az embereknek nem volt semmijük és ő meg az anyukája elmentek a boltba és bevásároltak és szétosztották, igaz nem túl sok embernek tudták odaadni, de legalább 2-3 napig kihúzták valahogy.
2010. dec. 5. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Igen!

A családom rendszeresen küld karácsony előtt adományt a helyi autista segítőközpontnak.Tartós élelmiszereket szoktunk általában küldeni.

Tavaly az iskolánk is szervezett gyűjtést, és a Máltai Szeretetszolgálat vitte el az ajándékokat. Én oda is egy nagyobb cipősdobozba vittem tartós élelmiszereket.Volt benne rizs, tészta, konzerv, tea, kávé.A legjobb barátnőm pedig kinőtt, nem használt ruháit hozta be:)

Becsomagolták a cipősdobozokat úgy vitték el tőlünk!

Idén az árvízkárosultaknak és az iszapkárosultaknak is küldtünk pénzt!


Most hirtelen ezek jutottak eszembe!

15/L

2010. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 AnneShirley ***** válasza:
100%
Én hajléktalanellátásban dolgozom... persze, mondhatjátok, hogy fizetést kapok érte, de itt az ember nap mint nap végez olyan segítő tevékenységet, ami nem lenne munkaköri kötelessége, mégis megteszi, mert ettől emberi a dolog. Egyébként, tuti, hogy sokan 10szer ennyiért sem csinálnák. Lehet, hogy sokan megköveznek, de én szeretem.
2010. dec. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pénzben segítettem, de ez is jótett volt szerintem. Egy ember összeesett a buszpályaudvaron és az emberek meg csak nézték, de senki nem ment volna oda segíteni. Fogalmam sincs mióta állhattak ott.. Ott álltak és nézték. Én akkor értem oda, megláttam, odamentem és felültettem egy padra, hogy ne a hideg földön feküdjön már. Aztán annyi baja volt csak, hogy elájult. Adtam neki vizet meg elmentem a legközelebbi boltba és vettem neki kaját és ennyi volt a nagy jótett. De basszus nem igaz h ennyit senki nem tudott volna megtenni hogy felülteti a padra..
2010. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

nem. én=önzőség.

és lesz*rom hogy ki mit mond rám.

16/F

2010. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 AnneShirley ***** válasza:
Büszke lehetsz magadra, remélem, ha te bajba kerülsz, rajtad is pont így fognak segíteni!
2010. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kb. annyi idős lány ült egy padon és nagyon sírt, megkérdeztem, hogy mi a baja. Elhagyta a barátja és a vonat elé akart ugrani. És lebeszéltem erről a hülyeségről. Igaz azóta nem láttam, remélem boldog. Meg egy kisfiú vitte a beteg nagyijának az ebédet biciklin, kiburította a levest az útra, a pörkölt is elfolyt és vettem egy újabb adagot és segítettem neki elvinni. Meg megszánkóztattam egy pár kisgyereket a kutyámmal:D És barátnőmmel le akartunk menni Devecserre állatokat menteni, de nem engedtek:( Viszont cicát fogadtunk örökbe onnan

13/L

2010. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző, de aranyos vagy! :) Komolyan meghatottak a soraid. Ha egyszer nekem kislányom lesz, remélem, sikerül olyanná nevelnem, mint amilyen Te vagy. :)


Most hiába gondolkozom, olyan nagyon-nagy jótettem nem volt. Néha szoktam adni hajléktalanoknak pénzt. Tervezem, hogy használt, nem hordott ruháimat is le kellene adnom valamilyen jótékonysági szervezetnél.


Többször elgondolkoztam, hogy kicsit az emberek (és állatok!) felé kellene fordulnom, nem csak a saját h*lye problémáimon agyalnom -- biztos, hogy jót tenne a lelkemnek.


27/N

2012. jún. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!