Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálnál a helyemben? (a...

Mit csinálnál a helyemben? (a buszon az ellenőr megbüntetett 8000Ft-ra)

Figyelt kérdés

csakis azért zavar az egész mert minden áldott hónapban veszek bérletet, ezen kívül 1x fordult elő hogy a sofőr mondta hogy "nem jó a bérleted"! , és tökre zavarba vagyok ,mert baromira nem direkt csináltam ,hanem egyszerűen a monotonitása miatt(minden hónap elején bérletvásárlás) kiment a fejemből


egészen idáig dec. 15.-ig abban a tudtatban szálltam fel a buszra hogy megvettem a 12. havi bérletet ,mindig bemutatom a buszsofőrnek ,és nemám mondaná(nem is értem hogy nem veszik észre) ...


igaz én is barom vagyok hogy egyszer sem néztem a bérletemre hogy mi van ráírva.... ugye ezt csak az értheti meg akivel már volt hasonló...


most fizessek 8000f-ot ilyen baromságra... annyira nem szeretem ezt...


kb olyan ,mint mikor beteg a szíved és elfelejted bevenni a gyógyszered és meghalsz ,csak ez egy picivel komolyabb


f


2010. dec. 15. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Figyelj,kicsit naív vagy barátom és szórakozott is,de az utóbbit gondolom tudod.


Viszont meg kell tanulnod,hogy az élet tele van ilyen helyzetekkel.Az iskolában a tanárt nem érdekli,hogy mennyit tanulsz év közben és hány óráig csinálod egy nap a házifeladatod. Viszont elkap egy nap, hogy nem tanultál, hát hiába is mondanád,hogy csak most az egyszer.


Az üzletben kit érdekel,hogy nem vagy köztudott tolvaj,mikor 1x ellopsz te is egy csokit,mert nincs zsebpénzed és k*rvára éhes vagy ? Senkit sem fog érdekelni,hogy "csak most az egyszer"


HA meghaladod a megengedett sebességet vezetés közben akkor a zsarut,nem fogja érdekelni,hogy máskor szabályszerűen vezetsz,de "most az egyszer" siettél valahová.


VÉGIG, ameddig csak élsz, meg kell tanulnod, hogy a büntetés nem válogat. Állatoknál a gazella,ha egyszer elalszik a lábán akkor annak VÉGE! Az oroszlán a fogaival már szét is tépte a húsát, és ez ÁLLATvilág,az állatok pedig "butábbak" állítólag,mint az ember.

Akkor nekünk embereknek miért olyan nehéz odafigyelni a dolgainkra ?

Ja és gondolom észrevetted a büntetéskülönbséget: embernél pénzbírság, állatoknál viszont életbírság. Úgyhogy mielőtt panaszkodnál szerintem inkább gondold át,hogy ki a féleszű. És ezt nem sértésként szánom,hanem a legnagyobb jóindulattal mondom: csak akkor fogsz tudni mindent úgy csinálni,ahogyan kell,amikor rájössz,hogy minden gondod forrása TE vagy.


Ameddig viszont a "hülye" életre és a többi emberre fogsz mindent, addig sosem fogod megtanulni a leckéd és addig fogsz botladozni saját magadban ameddig végre felismered,hogy senki sem felelős a saját szerencsétlenségedért,csak te magad. És kívánom,hogy ebben amit leírtam lásd a jószándékomat,mert ameddig csak magadban elküldesz engem melegebb éghajlatra,addig egy nagy lépéssel még mindig távol állsz a jó irányba való változástól.

2010. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a bérletet, és menj el vele az irodájukba, hogy csak azért büntettek meg, mert nem volt nálad, de most meg itt van. Fizetsz max 1000 Ft-ot, és le van tojva.
2010. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. 2. köszi a tippet de szerintem ez nem nyerő mert a dátum rajta van...


1. én nem krákogtam az életre hogy milyen egy szemét...

csak próbáltam magamba levezetni a feszültségemet...


de miért szerinted mi lenne ilyenkor a normális reakció

?

szerintem az hogy "máskor jobban figyelek" hát igen én is itt tartok


köszi

2010. dec. 15. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Káromkodnék egyet magamban és elhatároznám, hogy ezentúl rendesebb leszek.
2010. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rajta van a kiváltás dátuma? Hmm. de rég vettem bérletet! :D
2010. dec. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi srácok az őszinte válaszokat


sajnos rajta van:(

2010. dec. 16. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha ilyen előfordul, mondd h nincs nálad személyi, és diktálj be kamu adatokat! Most már nem nagyon tudsz mit csinálni.
2010. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A párodat sem érdekelné, ha félreléptél, hogy hányszor voltál hűséges.
2010. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jogos a bünti, már elmúlt ötödike szal nagyon nem jó a 11. havi. Azért ha buszozol mindig, csak tudhatnád, hogy kell venni.
2010. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amúgy az ellenőr nem hatósági személy tehát személyes igazolványt nem vagy köteles memutatni neki ha áll mellette egy rendőr akkor neki meg kell mutatnod de ő meg nem adhatja tovább 3. Személynek. Ha közterületes áll mellette szerintem az se hatósági személy.. :D
2012. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!