Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Levelezősként megbüntetett a...

Levelezősként megbüntetett a BKV ellenőr, jogos?

Figyelt kérdés

Sajnos abban a hiszemben, hogy levelezősként is vehetek budapest bérletet, odaadtam a diákom az ellenőrnek, aki megbüntetett. A diákon lévő lakcímem vidéki, de nem vehetek bérletet az budapesti utazáshoz? Jobban megéri így, mert most sokat kell majd suliba járni a vizsgák miatt.


Azt mondta, hogy ki kell fizetni a diák és a felnőtt bérlet közötti különbséget, majd azt bemutatni az Akácfában 2000 Ft bünti mellett. Ez így majdnem 9000 Ft.


2010. okt. 22. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Valóban nem vehetsz helyi bérletet, kedvezményt csak lakhely és iskola közötti, távolsági utazásra kapsz.
2010. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a levelezős diák a lakcím és az iskola közötti helyközi utazáshoz biztosít kedvezményt, városon belül nem. A büntetés jogos.
2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos igy jartal. Nappali, mar nem ervenyes diakod nincs veletlenul? Berakod egy igazolvanytokba egymas moge a kettot, elol latszik a nappali diak eleje ( a napocskaval ) hatul meg a levelezos diakon a matrica. Ha meg akarja nezni, csak atforditod. Kezedbol ki nem adod, nincs is joga elvenni, az a te tulajdonod.
2010. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amit a 3. mondott az azért nem fog menni, mert nem ugyanolyan a nappalis és a levelezős diák szine
2010. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bérletet bárki vehet, lakcímtől függetlenül.

Szerintem diák bérletet nem vehetsz a levelezős diákigazolvánnyal. Legalábbis nekem nem fogadták el annó (3 éve), mert nem nappalis. Ezért mondta az ellenőr, amit leírtál az utolsó bekezdésedben.

2010. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ugyanolyan a színe mindkettőnek!!!
2010. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Jogos. Levelezős hallgatóként nem illet meg a diákbérlet (mivel ugye van időd mellette dolgozni), így ezt a kedvezményt - igaz, tudtodon kívül - jogosulatlanul vetted igénybe.

A lakcímed nem számít ilyen szempontból, csak a jogviszonyod.

És még olcsón megúsztad, a bkv honlapján ugyanis ez áll:


"Budapest Főváros Közgyűlése 74/2009. (XII.10.) önkormányzati rendelete 5.§-a és a BKV Zrt. érvényben lévő Üzletszabályzata alapján,

12.000,- Ft pótdíjat köteles fizetni 2010. január 1-jétől az, aki

jegy nélkül, érvénytelen jeggyel, bérlettel, utazási igazolvánnyal kísérli meg az utazást, illetve valamilyen kedvezményt jogosulatlanul vesz igénybe"


Rád pedig ez utóbbi vonatkozik.

Szóval szerintem ne nagyon ugrálj, hanem ezt most fizesd be (mielőtt a pénztáros rájön, hogy igazából még 10 ezret ki kell számláznia neked), aztán pedig gondolkozz el, hogy jársz jobban, a 9000 Ft-os teljes árú bérlettel vagy egy tömb jeggyel.

2010. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De ugyanolyan a színe mindkettőnek!!!

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-22 13:45


Oké, lehet, hogy tévedtem, de az biztos, hogy a levelezős diák elején egy boríték van, a nappalison meg egy nap. Ha azt kiszurják akkor vége. Azért az ellenőrök se hülyék!

Max csak akkorm nem büntetnek meg ha nem akarnak.

2010. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!