Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen hátrányaim származhatna...

Milyen hátrányaim származhatnak abból, ha csendes, nem társasági ember vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig is magamnak való,visszahúzódó lány voltam már egészen ovitól kezdve.Mindenki a környezetemben szomorúnak és csendesnek lát.Az utóbbi igaz,de szomorú nem vagyok,egyszerűen csak ilyen vagyok:).Általában legtöbben mikor meglátnak azt hiszik,hogy én egy nagyszájú,flegma,beképzelt lány vagyok és meglepődnek,mikor épp az ellenkezőjét tapasztalják.Nincsenek barátaim,de ha valaki érdeklődést mutat irántam és kezdeményezi a beszélgetést,akkor szívesen eldumálok vele:).Viszont nagyobb társaságban egyszerűen teljesen kívülállónak érzem magam..

Megváltozni senki kedvéért nem vagyok hajlandó,én szeretek csendes lenni,csak már kezdem unni,hogy mindenki ezzel ba*ztat..A kérdésem az lenne,hogy a későbbiekben származhatnak-e ebből hátrányaim?Ha igen,mifélék?

18/L


2010. dec. 18. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

amíg nem zavar addig semmi bajod nem lesz belőle később

azért írod hogy elbeszélgetsz te emberekkel ha kezdeményeznek , szóval nem vagy antiszociális se

esetleg majd ha unatkozol , nem nagyon lesz kivel programokat csinálnod

de szerintem se változz meg csak azért mert másoknak nem tetszik , sz@rd le őket magasról , már csak ebből a pár sorból is jobb fejnek tűnsz mint kb 60% ismeretségi köröm

2010. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom akkor így nagyon buliba se szoktál eljárni pedig 18 évesen kihagyni a hatalmas bogyós gangbang techno partykat szerintem vétek. De ez csak az én véleményem. Habár én fiú vagyok de én is ilyen voltam 16-17 éves koromig aztán kicsit nyitottam a világ felé és most már így pár év elteltével mondhatom hogy nem bántam meg. Alapvetően belül nem változtam nem is tenném senki kedvéért sem pont úgy ahogyan te sem.
2010. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam/vagyok. Nagyrészt még mindig, de sokat nyitottam kifelé.

Nekem a hátrányok:

- 20 évesen lett először barátom, őt is a neten ismertem meg, élőben nem igazán vettek észre a fiúk

- nem volt sok barátom, sőt igazi jóbarát akivel mindent megbeszéltem, egy sem. mindenkivel jó volt a viszonyom, a többség kedvelt és jó volt velük beszélgetni is (de sose én kezdeményeztem), de nem voltak igazán nagyon jó barátaim (pl csak suliban láttuk egymást, nem járkáltunk el együtt sehova...)

- gyakran éreztem magam magányosnak

- sajnáltam, ha kimaradtam a félénkségem miatt valami jó mókából


Aztán jött az egyetem tavaly, új társaság, nyitottabb lettem. Van egy lány is akit három éve ismerek, és a legjobb barátnőm most.

Fél éve pedig összejöttem egy sráccal akit nagyon szeretek. És mit ad Isten? Ő szeret a középpontban lenni, nagydumás, kifejezetten társasági ember rengeteg haverral, baráttal... na, mellette én is edződöm kicsit. :)

De szerintem a legnagyobb negatívum az, hogy most, hogy eljárok bizonyos társaságokba a barátom révén, nagyon nehezen oldódom fel, mert nem vagyok hozzászokva, és volt is hogy nem éreztem jól magam, mert a társaságban mindenki ismerte a másikat, csak én voltam kívülálló, kezdeményezni nem szeretek, így nehéz beolvadni közéjük és barátkozni... :/


Ha visszamehetnék az időben, biztosan korább elkezdenék több emberrel barátkozni, többet társaságba járni.

2010. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
előző voltam, azt lefelejtettem, hogy 21/L :)
2010. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csendes vagy, nem dumálsz fölöslegesen még nincs semmi gond, de ha az igazad a tét akkor igenis merj kiabálni. Meglátod majd az életben, hogy mindig a pofátlan nagyszájúak viszik a legjobban. Miért? Mert gyakran kihasználják a visszahúzódó embereket. Szóval ne hagyd, hogy átverjenek.

Ha nincs egy jó barátod sem, az megint hátrány, mert sokszor a legnehezebb helyzetekben várod majd, hogy jöjjön valaki, hogy segítsen, és az a valaki a jó barátok szoktak lenni. A haverok csak időnként ha unatkoznak szóba állnak veled, de nekik is megvannak a legjobb barátaik akik miatt téged simán dobnak.

Egy másik hátrány, hogy nem lesz ismeretséged, ami a mai világban elég nagy előny. Egy munkát akkor hirdetnek meg, ha a főnök fia, anyja, felesége, rokona, szomszédja, ismerőse, óvodatársa nem jelentkezik.

2010. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én például nagyon pörgős lány vagyok. Folyamatosan beszélek és mindenkivel barátkozom. Mégis... az itteni legjobb barátnőm is "csendes" típus. Most mentem másik suliba és ott is pont az egyik "legcsendesebb" lány lett a másik legjobb barátom. Tehát pont az ellentéteim. Fogalmam sincs miért. Mikor együtt vagyunk, mindig kihozzuk a másikból a legjobbat. Pl. ők mindig nevetnek meg sokat beszélnek, én pedig visszafogom magam. Szerintem Neked is kell az a bizonyos barát, aki kihozza belőled ezt a fajta lány.:)

Amúgy szerintem semmi hátrány. Ez Te vagy és ne is akarj megváltozni! Ha valaki szeretni akar, szeressen így.:)


X/L

2010. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 18:59-es válasz nagyon tetszik!


Én sem vagyok társasági ember, jobb szeretek egyedül lenni. Vagy a partneremmel/haverommal. De egyszerre csak egy emberrel szeretem tölteni az időm, a társaságért nem vagyok oda.


Furcsa, de eddig semmi különösebb negatívumot nem vettem észre, pedig már idősebb vagyok nálad.

Engem ez nem zavar, ezért pl. az, hogy kimaradtam a bulikból eszembe sem jut. Sosem érdekeltek azok a bulik. Elmehettem volna, de minek... nem érdekelt.


Engem is sokáig piszkáltak ezzel és mindig mondogatták, hogy félénk vagyok. Pedig nem vagyok az, csak a többség nem érdekelt és nem volt nekik mondanivalóm.


Azon túl, amit a 18:59-es leírt, más hátrányod szerintem nem származhat belőle. Ezek is olyan dolgok, hogy meg lehet oldani, szóval lehet így is élni, ne aggódj.

2010. dec. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én szívesen elbeszélgetek veled! Privi esetleg? :) 25/F
2010. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Én is úgy vettem észre,hogy a csendes típusú emberekhez inkább egy beszédesebb ember illik párként,tökéletesen kiegészítik egymást.Igen,bulizni én se szoktam,mert nem az én világom,semmi kedvem nincs végignézni,ahogy nyalják-falják egymást az emberek és ahogy szinte már dugnak a táncparketten.

Azt hiszem,tényleg az lesz a legjobb,ha magasról teszek más véleményére és maradok a csendes önmagam.Így végigolvasva a kommentárokat,nincs olyan nagyon sok hátránya a dolognak,csak az emberi kapcsolatok hiánya.Remélem,hogy idővel én is majd találok egy párt,akivel tökéletesen kifogjuk egymást egészíteni és aki kihozza majd belőlem a maximumot.Amúgy akik ismernek közelebbről,a családom,ők tudják,hogy én nem is vagyok olyan kis csendeske:).

Utolsó,ha gondolod privizhetünk:).

2010. dec. 19. 12:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Mostmár nem gondolom úgy hogy egy csendes emberhez egy beszédes illik. Arról van szó hogy te és a párod mit tolerál.
2010. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!