Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettentő motiválatlan vagyok...

Rettentő motiválatlan vagyok ma, de még sok dolgot meg kellene csinálnom. Mivel tudnám átlendíteni magam?

Figyelt kérdés

Szívem szerint csak dölgölnék az ágyban és kapcsolgatnám a tv-t. Tegnap egész jól pörögtem, ma nem tudom mi van velem, semmihez sincs kedvem. Viszont holnapig meg kellene rengeteg mindent csinálnom, ezek nagy része unalmas, monoton, de fontos munka.

Kínomban már mindent kitalálok, hogy ne kelljen nekikezdenem, vagy nagyon lassan haladok - mintha a fogamat húznák.

Máskor azt mondanám, hogy rossz napom van, majd holnap jobb lesz, de sajnos holnap reggelre kell sok minden.

Nincs valami tippetek, hogy mit tegyek? (kávé nem használ, már ittam és bizonyos mennyiség felett nem aktív, hanem ideges leszek)

Kreatív dolgot szívesen csinálnék (pl elkezdtem egy nyelvet tanulni), de a határidős dolgokat nem csúsztathatom, bármennyire is szeretném.

Front lenne, vagy mitől vagyok ilyen kaka ma egész nap? :(


2010. dec. 19. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal szoktam magam motiválni, hogy arra gondolok, hogy mit csináltam tegnap ilyenkor...Aztán arra gondolok, hogy elmúlt 24 óra és túl vagyok rajta...Tehát, ha most csinálnom kell valamit, akkor holnap ilyenkorra már kész lesz és túl leszek rajta.

Nem lett túl érthető, de remélem érted...

2010. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ritkán velem is előfordul ilyen. Ekkor előveszek egy kis klasszikus zenét, hallgatom ameddig jól esik, és miután befejeztem úgy érzem, bármire képes vagyok! És hihetetlen energiákkal látok neki a feladataimnak.

Persze mindenkinél más lehet az, ami energiákat ad, nekem a klasszikus zene jön be:)

2010. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehetséges,hogy a front miatt van én is érzékeny vagyok rá.Ilyenkor fáj a fejem és nem tudok mást csinálni csak az ágyban dögleni.Aludj egy keveset az biztos segíteni fog...
2010. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: valami ilyesmire gondoltam, amivel "kitrükközöm" a saját elmémet.

Egyrészt idegesít, hogy egész nap alig csináltam valamit, másrészt egyre telik az idő és a munka még mindig vár... Nagyjából egyszerre vagyok lusta és ideges a fentiek miatt :)

2010. dec. 19. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Gondolj arra, hogy vannak olyan emberek akik napi szinten 12-14 órát is ledolgoznak és ehhez képest a te munkás biztosan jóval egyszerűbb!

Ezen kívül gondolj arra, hogy holnap reggel van és kész van minden, felkészülten mész oda és nincs miért aggódnod (ez engem nagy mértékben motivál).

Tudom, hogy a kérdés már nem aktuális, de hátha lesz még ilyen napod!=)

2010. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!