Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezhetnék több barátot?

Hogyan szerezhetnék több barátot?

Figyelt kérdés

15/F vagyok és mióta középiskolába járok (másfél éve) nem nagyon vannak barátaim. Az első évet szó szerint végigszenvedtem, mert csak "iskolai barátaim" voltak, akikkel csak suliban elvoltam de sosem hívtak sehova. A nyaram szörnyű volt, egész nyáron itthon ültem és gépeztem, mert senki sehova nem hívott. Mostanában sikerült igazi haverokat szereznem, akikkel jóba vagyok, de egyedül ők akik normálisak az osztályból, de ígyis csak 2 van :/

Nekem ez a 2 bőven elég is lenne, csak mindkettő elég messze lakik, így pl most téli szünetben csak hetente találkozok velük, a 2 kötül az egyikkel tudok csak mindenről beszélni és benne meg is bízom, a másikban nem annyira. Amelyikkel jobba vagyok sem nagyon tudok találkozni a távolság miatt, ami nekem nem is lenne gond, mert tőlem minden nap is jöhetne, vagy akár én is mennék ha hívna minden nap, csak az a gond hogy van ott egy haverja helyben akinél mindig ottvan meg ott is alszik. Amikor velem beszél mindig az mondja h nem is bírja annyira meg h lenyúlja a pénzét a telójáról emeltdíjas sms-ekre, de mégis inkább vele tölti az idejét mint velem :(

Ebből lesz az hogy én meg mindig csak gépezek meg unatkozok meg olyan szar a kedvem hogy nem is eszek semmit. Mit tudnék tenni hogy többet lehessek a haveokkal, mert így már élni sem akarok :S :(


2010. dec. 28. 00:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Légy Te a vezéregyéniség, csinálj programokat benn a suliban, járjatok el bulizni, csetelj a neten. Érdeklődj mások iránt, akkor előbb utóbb ők is fognak irántad.
2010. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan lenni aki minden hétvégén elmegy piálni aztán kihánnya még belét is, cigizni sem szeretnék merd drága, és nem is tartom jó dolognak. Egyébként neten szoktam csetelni és programokat is próbálok szervezni (pl mozi) csak oda sem akarok olyanokkal menni akik b@sztatnak mindenér meg ilyenek, és ez még a jobbik eset...a rosszabb ha hozzám sem szólnak, bármit mondok pár szóval elintézik a választ, vagy úgy tesznek mintha nem is hallották vna, tehát maradnak azok akikkel jóba vagyok, hogy oldhatám meg hgy iskolán kívül többet találkozhassam velük?
2010. dec. 28. 00:44
 3/16 A kérdező kommentje:
Jah és nem vagyok se bunkó, se bödüs, és semmi olyan amiért nem bírnak, igazából ezen a 2 emberen kívül mindenki csak addig bír angem amég nincs ott vki más. Pedig ez a 2 haverom akik vannak fontossak nekem, mert egyrészt legalább addig jókedvem van ameddig velük vagyok (vagyis azokon a napokon) másrészt meg tényleg mindent megtennék h ők is boldogok legyenek, mégsem bírnak annyira, hogy többet találkozhassam velük :(
2010. dec. 28. 00:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem is kell lezülleni senkihez. Viszont vizsgáld meg magad más szemszögéből - Te mennyire vagy érdekes ember? Tudnak miről beszélgetni veled?
2010. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudnak, és szerintem nem untatom őket és soha sincs olyan hogy nem beszélünk csak ülünk egymás mellett, ráadásul ha bármi problémájuk van azt meghallgatom és próbálok segíteni is rajta, ha tudok, ha mással nem akkor bíztatással. Tény hogy egyiknek el is mondtam ezt a problémám hogy nincs elég haverom, de azt konkrétan nem mondtam neki hogy jólenne ha gyakrabban találkoznák szünetben, de szerintem ez egyértelműen következik abból hogy "szétunom a fejem" meg hogy "xar kedvem van azokon a napokon mikorr egyik haverommal sem találkozok"...
2010. dec. 28. 01:21
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is afféle természetű vok mint te...nem iszok, nem dohányzok... meg nem menőzök mint a többiek...próbálj hasonló társasággal/személlyel megismerkedni, aki több olyan hasonlósággal, mint te...igaz, hogy kevés, de akad...:)
2010. dec. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
rendelkezik*
2010. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

tudom miről beszélsz... figyelj, talán benned is van hiba, hogy nem csinálsz olyasmit, amitől ebben a korban szeretnének veled jóban lenni sulin kívül is. nem mondom, nem kell belemenni a rossz dolgokba, de ebben a korban ez az érték. ha nem piálsz, cigizel, stb, akkor elég nehéz a dolgod hogy találj normális barátokat, mert mi kötne velük össze? próbálj meg eljárni valahova ami egyezik az érdeklődési köröddel, pl vmilyen edzés, zenesuli, stb., és az ott megismert emberekkel több dolgok köt majd össze. ja, és ha találnál egy barátnőt, ne félj, hirtelen sokkal többen akarnának veled barátkozni...:) ez van. remélem segítettem. sok sikert! és nyugi, egy pár év és változni fog az értékrend, már másabb dolgok lesznek fontosak és benned is meg fogják találni az értékeket, mert biztos hogy vannak.

BUÉK!

2010. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ismerős helyzet. csak én lány vagyok.. :/

beszélgetünk?:D

~

2010. dec. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Amikor volt barátnőm sem akartak többen, és elég hülén fogalmaztam meg, mert igazából nem a bartátok számával van a baj, hanem azzal, hogy kevés a velük töltött idő sulin kívül mert messze laknak. De mostanában már úgy érzem ez kezd megváltozni, és remélem hogy ez így is marad, mert az elmult pár napom nagyon jó volt, lehetne minden szünet és hétvége ilyen :))


Utolsó válaszoló: Oké, hány éves vagy? ha gondolod privátban írd meg az msn címed :)

2011. jan. 1. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!