Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék közvetlenebb és...

Hogy lehetnék közvetlenebb és szerezhetnék több barátot?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk legjobb barátnők, és nekem rajtuk kívül nincsenek nagyon barátaim. :S Kivéve persze a "szia-hogyvagy" félpercetbeszélünk osztálytársaim...

Amikor a két barátnőmmel vagyok, ők szoktak másokat is hívni. Nehezen oldódom fel, kell olyan fél óra nekem, hogy meg merjek szólalni egy új közösségben... Akkor is félek, nehogy az legyen, hogy mondok valamit, aztán nagy csönd lesz...

Hogy lehetnék közvetlenebb? Több barátnőt akarok, nem akarok egyfolytában kettejük nyakán lógni!

15Lány


2010. szept. 19. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A leges legfontosabb, hogy fogadd el magad úgy ahogy vagy. De előbb jó ha jobban megismered magad. Nem szabad azzal törődnöd, hogy "jaj most mit fognak gondolni rólam?!". Max azt amit te másokról. Amiket mondtam tudatosítanod kellene. Persze tudom, hogy mondani könnyű, de próbáld meg. Nem vesztessz semmit.

Egyébként meg vannak olyanok akik pont az ilyen embereket tartják szimpatikusnak, amilyen te vagy. (Mint például én is. :)) Csak van olyan ember akit nem nagyon ismersz, de szimpatikus neked. Próbálj meg a közelébe férkőzni, dicsérd meg, hogy "tök jó a fülbevalód" vagy ilyesmi. A problémája akad, akkor próbálj meg segíteni neki.

2010. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem körülbelül ugyanez a helyzet, csak körülöttem senki sincs, akit igazán barátomnak mondhatnék. Ha a 15 a nevedben a korodat jelenti, akkor egyidős vagyok veled, most kezdtem középsulit, és a régi barátaim hirtelen eltűntek mellőlem. "Majd tartjuk a kapcsolatot!.." de persze nem. Egyszerre mindenkinek csak az számított, h menő legyen, teljesen kifordultak önmagukból, én meg itt maradtam egyedül.

Igazából csak annyit tudok mondani, h együttérzek vele, ami persze kevés. A m,ásik az, h önbizalomerősítőnek (kicsit furcsán hangzik, de nálam bevált) zenét szoktam hallgatni. Ha reggel, suli előtt meghallgatsz pár pörgős számot, az vhogy ad egyfajta löketet.

s az utolsó- h ne menjen el az életkedved- reggel, mikor felkelsz keresd meg azokat a dolgokat, amik miatt érdemes felkelni. Nem kell, h ezek fontosak legyenek, elég annyi is, h mára napsütést mondtak. És talán már ettől is jobb kedved lesz.

És- elméletileg- az is segít, ha megkérsz vkit- akár a családból-, h írja össze azokat a tulajdonságaidta, amiket a legtöbbre tart benned. Nekem ez sajna kb 10 percnyi önbizalomnövekedést szokott okozni, de hátha nked tovább tart!

2010. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
IGYÁL! menj el a két barátnőddel bulizni, és IGYÁL!
2010. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!