Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mennyire számít jó eredmény...

Ez mennyire számít jó eredménynek? Mmint az átlaghoz képest. (többi lent)

Figyelt kérdés

[link] itt csináltam...


,,A tesztet 27 perc alatt oldottad meg. A 60 feladatból összesen 46 sikerült helyesen megoldanod.

Gratulálunk! Az IQ-d több, mint 160 pont!"

valahogy sokallom ezt a 160-at... :S

egyébként nem vagyok jó tanuló, csak mondom... pillanatnyilag 4 tantárgyból állok bukásra a többi szinte mind kettes! kb. 1-2 ötös, 1 négyes és 2db 3as...

nem szoktam nagyon tanulni se... így azt se lehet mondani hogy ,,csak "le osztályoznak"..."

esetleg valami hibás az oldalon??


2011. jan. 1. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az IQ-nak semmi köze a tudáshoz...
2011. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom! de attól még nem kéne suliba is jobb eredményemnek lennie?!
2011. jan. 1. 21:18
 3/13 szamóca. ***** válasza:
nem feltétlen, rádásul nem biztos hogy adnék egyo lyan teszt véleményére amiben a legtöbb kérdés a különböztesd meg a krumplit a baracktól típusba tartozik, és halál másnapos kialvatlan fejjel is simán átlag fölülinek titulál:D
2011. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és még így is volt amire nem tudtam a választ... xDD
2011. jan. 1. 21:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Szamóca X'DD
2011. jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
X'DD
2011. jan. 2. 12:46
 7/13 Snowpehely ***** válasza:

Szerintem probald ki ezt: [link]

A MENSA bizonyitottan a legjobb(leghitelesebb) magyar intelligenciafelmero teszt. Ha itt is tobb, mint 160-at ersz el, akkor...akkor le a kalappal!


Probald ki, nezd meg az eredmenyt, s majd ertesits minket is! :)

(amugy erre az altalad belinkelt tesztre meg...inkabb nem mondok semmit. En is vegigcsinaltam,, tobb-kevesebb sikerrel...Az eredmeny egyaltalan nem valosaghu-tul sok)

2011. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amit kitöltöttél az egy játék.

A MENSA próba teszt se igazán jó. Egyszer kitöltöttem úgy, hogy azonos válaszokat adtam, csak a képzettséget változtattam meg. Helyből más volt az eredmény. Aztán kipróbáltattam olyan emberekkel akiknek a hivatalos MENZA teszt alapján ismertük az eredményeiket és kivétel nélkül túlságosan eltérőek lettek az értékek.

Amúgy a 160 nagyon jó lenne. Az IQ hányados pedig részben összefügg a műveltséggel és a kúltúrával.

Nem szabad nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Ismerek jó pár olyan embert aki messze kimagasló IQ-val rendelkezik de attól még nem többek másoknál.

Azt hiszem az érzelmi inteligencia és más tanúlható készségek jóval többett számítanak az életben.

Mellesleg Kim Peek IQ-ja jó ha 87-volt. Még is mega savant-nak számított. (Ő az eggyik példaképem.)

Kár amiért a köztudat annyira félre értelmezi az IQ-t. S az értelmi képességek abszolúlt mérőszámának tekintik. Mind ezt úgy, hogy közben maguk a kutatók is sokat vitatkoznak rajta.

[link] (Az oldal angol verziója sokkal részletesebb.)

2011. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Kipróbáltam a tesztet amit csináltál. 24 ből egyett hibáztam asztán ráuntam és elkezdtem vakon katintgatni. Ennek ellenére 106 lett az eredmény. Szerinted mennyi az esélye? A teszt végén van egy grafikon is. Elég könnyen értelmezhető, érdemes megnézni. Arra is ügyelni kell, hogy a különbőző tesztek eredményeit nem lehet összehasonlítani.
2011. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

megcsináltam a MENSA-sat :D


Az Ön intelligenciahányadosa (IQ)

114


Ez az átlagon felüli érték magasabb,

mint az emberek 82%-áé.

2011. jan. 10. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!