Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek? Nagyon idegesítő...

Mit tehetek? Nagyon idegesítő a helyzet!

Figyelt kérdés

A magyar tanár (az ofőnk) állandó jelleggel beszól nekem, hogy jobb vagyok matekból mint magyarból. Mindig felhántorgatja, hogy a mateket jobban szeretem/értem mint a magyart. Szülőértekezleten is azt mondta apumnak, hogy jól tanul, nagyon szorgalmas, magyarból gyengus, merthát nem csak matematikából áll a világ. Ma is beszólt, mert nyelvtanból kellett egy képlet, és elkezdi, hogy na ez olyan mint a matematika na te úgyis érted, mondjad csak te! És szólít engem. Kicsit idegesítő ez a szitu, hogy bármit teszek vagy bármiről legyen szó egyből én jutok eszébe meg a matek. Nincs olyan nap, hogy ezt ne vágná a fejemhez! Igen bevallom szeretem a mateket, és matektanárnő szeretnék lenni, de kérdem én: Vajon őt is piszkálta anno a matektanár/tanárnő, mikor kiderült, hogy magyartanár akar lenni? Nem hinném akkor ő most mit is akar tőlem? Nem tudom mit tegyek, hogyan reagáljak rá. Kicsit kezd idegesítő lenni és nem tudom a helyzetet megfelelően uralni...

Mit tehetek? Hogyan szóljak neki esetleg vissza?


2011. jan. 7. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem javasolnám, hogy "visszaszólj" neki (támadóan). Ezzel csak előásnátok a csatabárdot. Ezzel együtt, ha tanár, akkor a szakmája szerint kommunikálnia kell az emberekkel, akik nagy része ugye diák, tehát veled is, és nyilván, ha ezt normálisan teszed, ugyanolyan jogod van szólni hozzá, mint neki tehozzád. (Az emberi jogok nem korfüggőek.) Nos, talán sértve érzi magát, hogy az egyik legértelmesebb gyerek a saját osztályában nem az őáltala tanított tárgy iránt mutatja a legnagyobb érdeklődést, de az ugye nyilvánvaló, hogy nem vagyunk egyformák, nem lehet kötelező, hogy egyformák legyünk, és a különbözőség önmagában is érték lehet (akár pozitív, akár negatív). Ezeket szem előtt tartva azt gondolom, legokosabb (hacsak nem utáltatta még meg veled eddig a tantárgyát), hogy ha -nem feleselésszerűen, hanem egyszerűen csak őszintén és nyíltan- a legközelebbi alkalommal, amikor nekilátna "kipellengérezni", azzal válaszolsz, hogy a segítségét kéred ahhoz, hogy megkedveltesse veled a magyart. És nem azért, amiért ő maga kedveli (hiszen akkor már rég nem lenne ez probléma), hanem úgy, hogy közben kíváncsi legyen arra is, hogy vajon milyen ember is vagy, vajon a TE életedben milyen szerepet is játszhat a magyar nyelv és irodalom, mire használhatnád, amire szerinted fontos lehet, stb. Nyilván, te sem szeretnél egy fiútól olyan levelet kapni, ami hemzseg az ordító helyesírási hibáktól, stb. Ezzel nem sértenéd meg a szakmai és emberi hiúságában sem (reményeim szerint..), hanem akár még hízelegne is neki a gondolat. Ugyanakkor lehetőséget nyitna előtte az eset arra, hogy példát mutasson, és azt, hogy mennyire gondos, odafigyelő, stb. osztályfőnök is ő... ha valóban annak szeretné gondolni magát. Azzal, hogy rendszeresen "elővesz" téged, márid több figyelmet fordít rendszeresen rád, mint a többiekre. Te pedig igyekezz ezt -szem előtt tartva az önérzetét is- a jó irányba terelni. Nem mondom, hogy könnyű lesz, nem biztos. De ez egy járható útnak tűnik. Szerintem jól kösd fel a gyatyádat, és indulj neki szépen az első lépéssel. :-)
2011. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mi ofőnk is kiszúrt magának egy csajt és folyton őt piszkálta, a hobbija miatt(japánmánia). Ő nem foglalkozott vele, röhögött rajta.

Ne foglalkozz vele. Kicsinyes alak.

2011. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!