Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Dilemma! Válasszak, vagy...

Dilemma! Válasszak, vagy össze lehetne valahogyan egyeztetni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta újságíró szeretnék lenni, vagy ilyen munkakörben elhelyezkedni (pl. kritikus, író). Mindenki azt mondja, hogy ezt kéne csinálnom, mert ebben a körben "profi" vagyok. Viszont ez csak az anyanyelvemen (magyar) megy!


Másik álmom, hogy kiköltözzek az "álomországba". Hogy melyik ország, az mindegy. Ott viszont nem tudnék íróként érvényesülni, mert hiába van nyelvvizsgám abból a nyelvből, ami oda kell, úgy érzem sose tanulnám meg annyira a nyelvet, hogy profi cikkeket/kritikákat, vagy bármi mást írjak azon a nyelven.


Választanom kéne? Ha igen, melyik a jobb döntés? Itthon maradni, azzal foglalkozni amit szeretek, de kevesebb pénzért... Vagy kimenni, ahova mindig is ki akartam menni, viszont mással foglalkozni, amit talán szeretnék, de nem annyira, mint az írást.

Vagy össze lehet valahogy egyeztetni az írást és a külföldön élést? És ha igen, hogy?


Írjatok! Tanácstalan vagyok...


22/L


2011. jan. 11. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem külföldről is tudsz magyar lapokba írni. Pl. úgy hogy kiköltözöl mittudomén Kambodzsába, és az ottani tapasztalataidról vezetsz rovatot, vagy olyan témában írsz amihez nem kell feltétlenül itthon laknod (személyes gondolatok a világról, divattippek, receptek, ami érdekel).
2011. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy, ha nem is tudsz külföldről magyar lapokba írni, akkor is vezethetsz blogot, aminek elég nagy látogatottsága lehetne, ha rendszeresen és tényleg jókat írsz. Ez elég sok plusz jövedelmet hozhat havonta.
2011. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Össze lehet egyeztetni. Ha ilyen iskolába jársz, 1-2 gyakorlatra bemész valahova, vagy próbaidőre, akiknek megtetszel, felvesznek. Elkezdesz írni több cikkfajtát is, például külföldi témákat. Ha foglalkozol ezzel, és akár kiküldenek az adott országba, akkor rád fog ragadni a nyelvből is valami (közben tanulod is, vagy próbálsz nyelvvizsgát tenni belőle). És a végén profi leszel abban is.

Elképzelésnek szép, de az élet majd meglátjuk mit hoz.

2011. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!