Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak és kizárólag 18 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak és kizárólag 18 év felettiek lehetnek esküvői tanúk? Mert a párom és én is a testvéreinket szeretnék felkérni de akkor még egyikük sem tölti be a 18-at! Meglehet ezt valahogyan oldani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A megoldas az, h 18 even felulieket jeloltok ki tanuknak. Sajnos 18 even aluliak nem lehetnek. Ellenorzik am az egeszet, mert oda kell adni az iratokat is. Ez egy hivatali ugy.
2011. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Odaallhatnak melletek, mint tanuk, de a szuleiknek kell alairni.
2011. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudtam h kell hozzá személyi meg miegymás!ez nagy probléma most nekem:S kösz a gyors választ!
2011. szept. 14. 16:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Második!! ez komoly? mert ha ez így megoldható nekem az szuper lenne!:D
2011. szept. 14. 16:40
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
FromOz sosem komoly, nehogy elhidd. Ebben az esetben a szulok lennenk a tanuk, ami nem lehet. A csalad egyeb 18-at betoltott tagjai lehetnek tanuk, de tesok nem.
2011. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Vagyis szulok nem. Bocsi!
2011. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ava87 ***** válasza:
39%

Szerintem meg lehetnek tanúk, mivel gondolom 14 évesek azért már elmúltak, és én úgy tanultam, hogy korlátozottan cselekvőképesek innentől kezdve, azaz tehetnek jognyilatkozatot. De a legjobb lenne az anyakönyvvezetőt megkérdezni.


"Korlátozottan cselekvőképes kiskorúak jognyilatkozatai [szerkesztés]

Maga is tehet jognyilatkozatot, ám érvényességéhez főszabály szerint a törvényes képviselőjének(pl.szülők) az előzetes belegyezése vagy utólagos jóváhagyása szükséges. Ha a törvényes képviselő a jóváhagyást megtagadja, úgy a kiskorú nyilatkozata semmis. Ha a kiskorú kérte az engedélyt, akkor addig – amíg a törvényes képviselő nem dönt a belegyezéséről vagy megtagadásáról – függő jogi helyzet áll elő. Az a fél akire nézve ebből a helyzetből a jogszerzés reménye származik, várományosnak nevezzük. Ha a függő jogi helyzet túl hosszú ideig tart, és ezalatt a kiskorú nagykorúvá válik – cselekvőképes lesz – úgy maga dönt függő jognyilatkozatainak érvényessége felől."

2011. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt nem lehet tanú,öcsémnek már csak egy hónapja volt addig,és nem lehetett volna.
2011. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!utána járok ennek az ügynek!:D
2011. szept. 14. 16:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak 18 évét betöltött személy lehet tanú. Akár adás-vételi szerzősé eseténél is.
2011. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!