Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért félek ennyire mindenhol?...

Mért félek ennyire mindenhol? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Rettenetesen paranoiás vagyok, állandóan félek az utcákon,villamosokon,buszon. Budán lakom de imádom Pestet mivel sokat kéne utaznom hogy átmenjek inkább nem is megyek. Félek minden embertől és nem bízom bennük. Kérlek segítsetek, nem tudok mit csinálni ezzel az érzéssel és nagyon zavaró!
2011. jan. 20. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valami konkrét félelmed van? A tömegtől, a forgalomtól, vagy mitől?
2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A tömegtől nagyon parázom de az még hagyján egyszerűen azt érzem hogy mindenki bántani akar, megölni, kirabolni, megerőszakolni stb..
2011. jan. 20. 20:33
 3/20 anonim ***** válasza:

vígyél magaddal egy olyan személyt aki megtud védeni és Te is bízol benne...És szerintem az a jó ha tömegben utazol!!!Ezt azért írom mert már velem fordult elő hogy éjszaka a semmi közepén összetalálkoztam sokfős brazil csoportosulással akik csak balhézni meg rabolni tudnak!!!

Csinálhatod azt is hogy veszel magadnak paprikasprayt vagy egy sokkolót vagy valami fegyvert,részben joggal félsz de ha fényesnappal a tömegben nincsen gáz!!!!Ha meg gáz van valaki ugyis segít!!!nem mindenki olyan sfej hogy elsétáljon egy haldokló mellett!!!

Meg még annyi hogy a bulitömeget meg joggal kerüld( nem régi tragédia a példa)

2011. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! És igen ha van mellettem valaki akkor kicsit jobban érzem magam, csak hát nem rángathatok el mindig valakit magammal. De ettől eltekintve még egyszer köszönöm.:)
2011. jan. 20. 21:03
 5/20 anonim ***** válasza:

Hogy miért félsz azt nem tudom, de van egy jó hírem: én nem akarlak (és nem is foglak) se bántani, se megölni, se kirabolni, se megerőszakolni stb.. Úgyhogy máris eggyel kevesebb a félnivalód.

Az, hogy nem bízol az emberekben, főleg az idegenekben, azt meg tudom érteni.

Inkább bízz magadban! Az a tuti.

A lényeg, hogy nem félni kell, csak elővigyázatosnak lenni.

Ja és élvezni az életet!

2011. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
:DDDD köszönöm:)
2011. jan. 20. 22:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én is pontosan így voltam vele. Erre csak egy módszer van: kutyaharapást szőrivel. Először is, sztem kezdj el tanulni vmien küzdősportot, vagy önvédelmet (pl. ju jitsu, kempo, muay thai, kraw maga, wing tsun stb...) ez több okból is jó, mert: hatékony technikákat tanulsz (amit talán nem fogsz tudni rögtön 3 hónap után alkalmazni, de önbizalmat, na meg egyfajta harcos mentalítást ad) és rákényszerít, hogy heti rendszerességgel jár a városban. Ezenkívűl próbálj meg valamivel elhatárolódni a külvilágtól pl. Baseball sapka, zene amit hallgatsz stb... Tanácsos hordanod magadnál sprayt, vagy ilyen hangosan csipogó riasztót, stb. lényeg, hogy ez is önbizalmat ad, hogy ha megtámadnak tudj mit csinálni. És ha félsz az emberektől, akkor taktikázz. Igenis járj a tömegben, mert az bizonyos védelmet nyújt, és keresd olyan emberek közelségét, akik nem valószínű, hogy megtámadnak (nők, idős emberek, családok, öltönyös egyetemisták stb). Továbbá, ne lássák hogy félsz, próbáld meg elnyomni, mert a kisugárzásodon érződik. Ne bámészkodj, céltudatosan haladj előre és kerüld a szemkontaktust. Ha farkasszemet nézel vkivel, akkor tuti észrevesz. Ezek után ha kötekedő, és nem tetszik neki a képed... Szal ne provokáld szemezéssel, de ne is hunyászkodj meg. Csak magabiztosan előre. Én ezeket csináltam, és ma már teljes nyugodsággal járok akár este is az utcán anélkül, hogy ezekre módszerekre szükségem lenne. (habár a harcművészetet nem hagytam abba, egyszerűen odahúz a szívem) Remélem tudtam segíteni, de ezt neked is akarnod kell, bele kell kényszerítened magad az ilyen helyzetekbe. És hidd el, előbb-utóbb rájösz majd, hogy nem olyan csúnya ez a világ, és nem akar mindenki bántani. ;) (főleg nem budán, én egy pesti lakótelepen élek)
2011. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

kérdező:

megértem az aggodalmad, szerintem egy önvédelmi tanfolyam javítana rajta. másrészt tényleg kellene 1 ember akiben bízhatsz. és ha lehet ne nézz híradót meg krimiket :)


20:53-nek

a tömegben lehet valami, de azért nem számítanék rá. ismered ezt a kísérletet?

http://www.youtube.com/watch?v=KIvGIwLcIuw&feature=feedf

ha nem értenél angolul: "valaki segítsen, te nem vagy az apám"

másrészt sokkolót hordani egy rettegő embernek nem igazán jó. valaki megvakarja a fejét és máris lelövi...


22:46 hasznos tanács.

habár a nők, öltönyös emberek meg az idős bácsik nem biztos, hogy olyan ártatlanok...

2011. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak!!!

tedd azt is a komment mellé hogy ez azért nem így igaz...Itt azért nem avatkoztak bele mert a kicsaj mindig azt visítja hogy segítség ez nem az apám...Nos a vadidegenek lehet hogy azt hiszik hogy pótapja a gyereknek és a gyerek vagy szökni akar vagy csak bünteti....Szóva akiket mutattak azoknak nem volt egyértelmű a helyzet sulyossága!!!A tömeg a legjobb taktika mert 10 emberből ha egy is de az legalább segít!!!Én is ahoz az egyhez tartozom mert vittem már vásárra a bőrőmet egy vadidegen gyerekért aki meg se köszönte...na mindegy de ha van olyan gondolkodású ember mint én akkor egy vadidegennek képes vagyok segíteni...kivéve ha gipsy az illető...

Elfelejtettem írni hogy a videó nem itthon készült!!!Hidd el ha gáz van akkro atömegből valaki tuti segít...Meg általában aki rabol meg öl meg ilyesmi azok kerülik a tömeges helyet mert az a jó ha minnél kevesebb a szemtanú...Szal a tömegben nem kell félned egyáltalán!!!

Ha kocsival robbansz le az út közepén az már más tészta metr akkor elöbb megy oda a turista segíteni a járdáról letoni a kocsit az útról miközben mindenki dudál.... XD de ez csak a kocsisoknál van így ..meg amugy sem vészhelyzetet írtam le...

Szóval nem kell paráznod ha csak nem a 4 sárkánypiacnál vagy a lehel tér környékén mászkálgatsz éjszaka egyedül..de van még sok ilyen hely pesten...ezeket még én is kerülöm éjszaka lehetek akármien kemény meg akár mekkora állat aki neki megy bárkinek...

Szal hófehér járatokon tömegben közlekedj és semmi gondod nem lessz...aki meg belinkelte azt a hülyeséget az csak a külfödiek semmittevését mutogatják és bénaságát!!!Mi Magyarok nem ilyenek vagyunk!!!!!!!!!!!!

Üdv!

2011. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok szóval a vezetéstől még kicsit távol állok de köszönöm szépen:) és szerintem az a videó hát igen félreérthető meg külföldön van igen, de nekem tetszett mert pont az a 2 fekete srác futott oda és én nagyon szeretem a feketéket és mindig reggae zenét hallgatok na de ez nem ide tartozik. a sokkolóról annyit hogy szerintem előbb ütném ki magamat vele amilyen béna vagyok. Köszönöm szépen mindenkinek keresek akkor tömeget meg valami önvédelmi tanfolyamot:D
2011. jan. 21. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!