Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az állandó cseszegtetés...

Az állandó cseszegtetés okozhat lelki sérűléseket, vagy öntudatzavart?

Figyelt kérdés

A középiskolás osztálytársaim állandóan cseszegtettek , lemelegeztek ( egyáltalán semmi jelet nem mutattam ilyen téren - nem riszálom a seggem , nincs vékony hangom , nincsenek nőies mozdualataim , és nem öltözködök úgy mint egy nő ) egy átlagos srác vagyok , aki egy kicsit szűkszavú és visszahúzódó. A lemelegezéssel viszont nagyon megbántottak , idegesítettek , látták , hogy felveszem akkor mindig rádobtak egy lapáttal pl : nem szégyen az ... és ilyenkor az egész osztály röhögött. Jó tanultam , kitűnőként végeztem , és nem koslattam a lányok útán , de attól még a lányokat szeretem , volt barátnőm. Ha a barátnőmmel elmentünk szórakozóhelyre , az osztálytársnőim, ha épp ott voltak , ott nyüzsögtek körülöttünk , szinte közénk álltak ( holott olyan jókat nevettek mikor a többiek baszogattak ), tóparton ugyanez volt a helyzet , b@ssza meg a barátnőmmel vagyok nem veletek , és még ők voltak megsértődve. Megvolt az első együttlét , igaz bénázás volt , ez is elkeserített , hogyhogy nekem nem sikerült rendesen , ekkor eszembe jutottak a cseszegtetések , lehet hogy igazuk volt...


Alig vártam , hogy vége legyen a középsulinak

nem beszélek egyikükkel sem , letöröltem őket MSN-ről , közösségi oldalakról . Csodálkoznak , hogy mi bajom van ...ááá semmi ...Ha hivnak valahova , egyszerűen nem megyek el , mert nincs kedvem látni őket , meg szokásos módon megint én lennék a nevetség tárgya. Nem adok nekik szórakozási lehetőséget.


2011. jan. 22. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Okozhat. De ha a lány szeret akkor ezt megbeszéled vele, és sima lesz a dolog, hamar ki lehet belőle jönni.
2011. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lelki sérüléseket persze hogy okozhat... Én akármilyen közösségbe kerültem (bölcsitől egyetemig), mindenhol kiröhögtek meg ilyesmi... A csendesebb emberek általában erre a sorsra vannak ítélve, főleg ha még jól is tanulnak :D Mondjuk nekem sikerült feldolgoznom, egyáltalán nem érdekel a dolog már. Vannak barátaim, csak ők érdekelnek :)


Mi az az öntudatzavar? Hogy bogarat ültettek a füledbe, hogy meleg vagy, vagy mi?

2011. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen , holott semmi érdeklődést nem tanuítok a saját nemem íránt , csak ez nagyon fájt lelkileg , érzékeny tipus vagyok .
2011. jan. 22. 14:55
 4/12 A kérdező kommentje:
*tanusítok
2011. jan. 22. 14:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Pláne , hogy az egyik volt osztálytársa is az egyetemre jár , az meg garant hogy a hátam mögött jóizűen meséli a középiskolás sztorikat
2011. jan. 22. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy okozhat, de elsősorban nem a cseszegetések okozták, hanem a túlérzékenységed. Egy visszahúzódó, félékebb természetű ember kiváló alany lehet a birkacsorda számára az ilyenekhez, mert lehet rajta köszörülni a nyelvüket, minél rosszabban reagálsz, annál jobban úgy érzik igazuk van. Ettől még a végén kicsit te is elhiszed magadról, hogy igazuk van valamennyire.

Ne legyél túlérzékeny, ez a gyökere a problémádnak!

2011. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem sajna nagy lelki sérülést okozott Az ilyen piszkálódás, főleg a testi fenyítéses része. Az a gond, hogy ez majd munkahelyen is folytatódni fog.

Volt amikor közösébe se jártam az ilyenek miatt, sőt még most is félek az emberektől.

2011. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
én nem félek az emberektől , csak ne találkozzak azokkal akik csesztettek , mert hányok tőlük
2011. jan. 22. 15:33
 9/12 anonim válasza:
100%

Az az alapvető problémád h nagyon magadra veszed az ilyeneket, meg túl komolyan a személyeket akiktől ezeket hallod/hallottad. Én is rengeteg embert piszkáltam már, volt akit durvábban, volt akit lazább szinten, ehhez képest most mégis olyan csajjal járok aki nagyon sok kellemetlen pillanatot köszönhetett nekem középsuliban. Egyszerűen csak átvészelte, nem vette magára, nem vette komolyan az ilyen dolgokat, és nem is lett semmi baja tőle. Amúgy meg annyit tennék hozzá h általános környékén én is kerültem hasonló helyzetbe. Bár voltak akik kiálltak mellettem, de rengetegen engem csesztettek, ez pedig gyakran nem merült ki abban h szóban inzultáltak. Kemény dolgokat álltam ki akkor, olyanokat amiket nem kívánok másnak mert nem 1x végződött 8napon túli sérüléssel. H mi lett a vége? Talpra álltam és rájöttem h ha én nem állok ki magamért, más sem fog csak úgy mellém állni, bármennyire is számíthattam a haverjaimra. Másban igen, de ebben nem mertek lépni. Én el tudtam érni magamban olyan gyökeres változást h nem csak nem csesztettek később, de elismerően mondta az 1ik srác évekkel később h ő sosem gondolta volna rólam mikor még olyan kis szerencsétlen voltam h valaha ilyen tökös srác lesz belőlem. Rajtad múlik minden. Nincs az a helyzet amivel ne lehetne vmit kezdeni.


"életművész"

2011. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezek a lányok kezdték el a melegezést, bosszúból, hogy nem kellettek neked.
2011. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!