Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szabad akarat vagy sors?

Szabad akarat vagy sors?

Figyelt kérdés
Te melyikbe hiszel (jobban) és miért?
2011. jan. 23. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A szabad akaratban, azért mert jobb érzés.
2011. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Sors.
2011. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabad akaratban, mert a sorsra semmi magyarázat nincs. És mert nekem is jobb érzés. A sors hülyeség, gyanítom valami olyan ember találmánya, aki sosem csinált semmi értelmeset az életben aztán ezzel próbálta megmagyarázni...
2011. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Szabad akaratunk van a sorsunkra úgy reagálni, ahogy akarunk, persze a lehetőségeink keretén belül.
2011. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a véletlenekben, de ezt nem tekintem sorsnak. Szabad akaratunk van, de azért "terelgetnek" minket az események.
2011. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Úgy érezzük hogy szabad akaratunk van,de igazából,ha nem is "sorsnak" nevezném azt ami késztet minket megtenni adott lépéseket,mégis létezik valami. Az ember mindent okkal tesz, csak mindenki máshogy reagál az okokra, innen nézve szabad akaratnak tűnhet, mivel 2 ember nem fogja adott helyzetben ugyanazt tenni. Egy könyvben ezt úgy írták le,hogy "minden determinált, de nem minden determinálható".Azaz:minden előre meghatározott módon viselkedik, csak nem tudjuk meghatározni.
2011. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én is szeretnék hinni a szabad akaratban, de túl sok minden van amit nem én irányítok, hanem a sors.:(

Azért persze a sorsnak vannak jó "húzásai" is.


A sors és az élet szerintem olyan, mint egy folyó.

Te csak abban dönthetsz h árral szemben v árral úszol.

2011. jan. 23. 18:42
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Azért akik a sorsban hisznek, akármilyen minimális mértékben is, kíváncsi vagyok, mi ennek az oka? Mert én bármit tudok irányítani, általában a "sors" nem szól bele a dolgaimba, ha valamit akarok az úgy is lesz, szóval nem tudom.. Miben nyilvánul meg akkor a sors?
2011. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Azt hogy hova születsz, az is sors.

Az egészéged vagy betegséged és egyéb adottságok, de az apróbb élethelyzetek is a sors által irányítottak.

A szabad akaratot túl sok minden gátolja, ez a sors.

2011. jan. 23. 18:49
 10/19 anonim válasza:
A sors a körülötted lévő emberek akarata, hely ahova születtél, természeti környezet. Ez egy kicsit meghatároz, de ha akarsz valamennyire ki tudsz belőle lépni. Van, aki jobban, van aki kevésbé.
2011. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!