Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen érzelmeket vált ki...

Milyen érzelmeket vált ki belőled a halál?

Figyelt kérdés

Az élet rendje, hogy egyszer meghalunk. Viszont én egy egészen más oldalról szeretném veletek megközelíteni a kérdést. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy " jah, igen" meg "persze" vagy "nem, mert halhatatlan vagyok hahaha" hanem ha belegondoltok, és van lelketek, akkor eltudjátok képzelni milyen az, ha valaki például gyógyíthatatlan beteg, főleg ha nem tehet róla, vagy ha egy összetört szívű lány az öngyilkosságot válassza egy fiú miatt. Az utolsó példa különösen megrázó, főleg hogy teljesen értelmetlen. Elég sok videó van a youtubeon fiatalon meghalt ismeretlenekről, és néhány kommentbe beleolvasgattam, és pár ember elég durva dolgokat engedett meg magának. Trágár hangnemben véleményt írni egy emlékvideó alá, ráadásul ismeretlenül, és még visszaszólni is... ezeknek az embereknek nincs lelkük?

Hogy tudnak így élni?

A másik dolog pedig a bátorság és gyávaság kérdése. A szöveg úgy szól, hogy gyáva az, aki öngyilkos lesz, mert a halálba menekült a problémák elől. Szerintem meg hatalmas erő kell ahhoz, hogy valaki csak úgy eldöntse, hogy most végez magával. Ha lehet, hanyagoljátok az 1 soros válaszokat.

21/F


2011. febr. 5. 03:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
én már várom a halált
2011. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolok rá, mint egy végső megoldásra. Mint egy ollóra, ami elvágja a fonalakat, ha már annyira összegubancolódtak, hogy sehogy máshogy nem lehet őket kioldozni. Nem hiszek a halál utáni életben, és remélem, tényleg nem is létezik.
2011. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!