Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan döntsem el, mit akarok...

Hogyan döntsem el, mit akarok igazából? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem, hogy valami furcsa megmentési kényszerem van egy bizonyos embertípus felé, ebből a körből kerülnek ki a barátaim, az eddigi párkapcsolataim. Nem igazán tudom megmagyarázni, de úgy érzem, hogy jelen kell lennem ezeknek az embereknek az életében, mint barát, támasz és segítség. A visszajelzések alapján ebben "sikeres" is vagyok, de mégsem tesz boldoggá, mert úgy érzem, hogy még mindig nem segítettem eleget...

És pont ez a bajom, hogy már nem is tudom, hogy mit akarok én valójában, hogy azért akarok együtt lenni valakivel, mert tényleg akarom, vagy mert azt gondolom, kap elég visszautasítást máshonnan és szüksége van rám, hogy megpróbálhassam jobbá tenni az életét. Szeretnék egy csomó felé szakadni, hogy mindenkivel/mindenkinek ott lehessek, mikor kellek...


2011. febr. 6. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok.. Ne gondolkozz ezen, hogy azért akarsz -e vele lenni ,mert tényleg akarod vagy csak azért, mert Neki szüksége van rád, hiszen te akkor magadnak is örömet szerzel, ha segíthetsz rajta, ha ott lehetsz vele...

Szóval ez mindkettőtöknek jó.. Az emberek a kapcsolataikban legyen az baráti, barátnői mindig keresnek valamit a másikban! Ha téged az tesz boldoggá és úgy tudsz kiteljesedni igazán, hogy te ilyen vagy akkor hajrá! Ő neki meg pont egy ilyen emberre van szüksége, mint te!

Később, mikor már jó ideje közeli barátságban vagytok ez a én segítek neked és te örülsz aminek én is örülök dolog el fog tűnni és már csak a tiszta barátság marad... Ehhez idő kell, de hát mihez nem?!

És figyeld meg, hogy azok az emberek akiknek te segítesz majd mennyi mindent fognak neked tanítani! Észre sem fogod venni! De megtörténik!

Én tudom, pont ugyan ilyen voltam egy időben... Aztán alábbhagyott a lelkesedés, de irányba állította a hajómat és jelentkeztem a pszichológia karra...

2011. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!