Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Basszus tényleg ennyire önző...

Basszus tényleg ennyire önző vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, igazából nem sok mindenből vagyok igazán jó, régebben a sportban, mostanában pedig a rajzban és az informatikában. Tavaly tettem is egy előrehozott érettségit infóbol, ami 80%-os lett. Nehéz volt megtanulni a szóbeli tételeket, mert a tanár nem adott tételsort, csak vagy 100 word dokumentum katyvaszt és abból kellett kiszűrni, hogy melyik milyen tétel és azt külön kidolgozni. Baromi sokat dolgoztam vele, még az utolsó hetekben is csináltam, közben tanultam, de még így is nehezen értem a végére a vizsgáig.

Na szóval most idén többen kitalálták, hogy mivel másból nem jók, ezért infóbol fognak érettségizni (hozzáteszem nem vmi jók belőle). Egyik osztálytársam megkért, hogy adjam oda neki a kidolgozott tételeket, mert hogy ő 90%-osra meg fogja írni. Én igazából nem is szeretném, hogy megírja annyira, mert én még aránylag értem is az infót, jártam is külön tanárhoz, készültem stb, és kell is az eredményem a továbbtanuláshoz és így is csak 80%-osra sikerült, és akkor neki meg 90%-os lesz az én tteleimből stb.


Sokan mondták már, hogy ilyen téren önző vagyok, de én úgy gondolom, hogy nekem ennyi jár, én sem várom el, hogy más odaadja a tételeket csak úgy, a két szép szeméért, közben meg dologztam vele hónapokat..:/


Ti mint kívülállók mit gondoltok erről? Tényleg ennyire sz.r ember vagyok?


2011. febr. 8. 00:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
csak úgy simán igen
2011. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem , ez nem önzőség
2011. febr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Cory Rose ***** válasza:

Inkább irigy.


Amúgy nem látom értelmét annak hogy ne add oda neki. Ha nem a te tételeidből, akkor a sajátjából, vagy máséból is megírhatja jóra. Legalább ugyanoda akartok továbbtanulni? Mert akkor még talán meg is érteném a dolgot.

2011. febr. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg, hogy azt szeretném, hogy saját magának dolgozza ki és ne válassza a könnyebb utat, s ne várja el, hogy én odaadjam. Nem akarunk egy helyre menni, csak így az osztályban egyedül én voltam, aki nem volt sík h.lye infóbol, én csináltam meg az ő feladataikat is, s ezért se szeretném, hogy a saját tételeimből más húzzon hasznot:/
2011. febr. 8. 01:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok önző ember, de én sem adnám oda! Lehet, hogy te leszel a sznob meg mindennek elmond majd, de sz@rd le! Dolgozza ki magának, hiszen te is megkínlódtál vele!
2011. febr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én is így gondolom:) Nem fog megsértődni ha mondom neki, csak nekem lesz lelkiismeret furdalásom:/ de lhet hogy segítek neki, de nem úgy, hogy készen odaadom a tételeket.
2011. febr. 8. 01:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Küldd el neki a word dokumentumot. Teljesen megértelek, mert voltam már ilyen helyzetben mint te, de az a baj, hogy aki kéri azt is, mert abban a helyzetben is voltam már rengetegszer! Inkább az ő hibája, hogy jár a pofája, hogy ő jobbat fog írni (kevesebb munkával). Egyébként nem biztos, hogy meg tudná jobban írni még a te tételeidből sem.. A helyedben én vázolnám neki a helyzetet, hogy k.rva szar érzés, ha más jobbat ír az én munkámból, és ne járjon a pofája, tehát ezt most magának baszta el ezzel. És átküldeném a word-öt.
2011. febr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát figy valamien szinten igazad van de ha most te nem segitesz önzetlenül, akk ne várd h ha neked kell majd segitség más segitsen neked önzetlenül! Én odaadnám neki de emlékeztetném h ezért még jön nekem eggyel :P
2011. febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az, hogy ő mit mond az egy dolog.. Lehet, hogy rohadtul nem fog neki sikerülni megírni olyan jóra.. De ez abból is következik, hogy nem is érdekli igazán, hiszen nem veszi a fáradságot, hogy önmaga kidolgozza magának.. Abba sem vagyok biztos, hogy mindegyiket legalább átnézné, ha odaadnád neki...

Amúgy pedig ki a szart érdekli, hogy neki hány százalék lett és neked mennyi? Az érettségi eredmény nem tükrözi a tudásod.. Van aki bemákolja a jó kérdéseket, éppen toppon van és magasan a képességei fölé teljesít.. A másik pedig aki szét készülte az agyát, izgult, görcsölt miatta elvérzik a figyelmetlenségeken vagy a túlizgulás miatt.. A tudásuk ég és föld, de az eredmények nem ezt mutatják...

Na bumm.

Én odaadnám neki, legyen vele boldog.. Amúgy is mit érdekel engem,hogy neki hány százalékos lett.

Nem önző vagy, hanem éretlen... Majd ha kinősz ezekből az infantilis problémák kreálásból megváltozik a jelenleg "önző" viselkedésnek titulált mivoltod...

2011. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen igazad van, de ezen a nem tudást tükröző érettségin múlik a jövőnk (vagy legalább 4 év).
2011. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!