Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önző vagyok? Változtatnom...

Önző vagyok? Változtatnom kéne ezen? Lehet így hosszútávon?

Figyelt kérdés

Mindenki, akit ismerek, szereti, ha van programja, sőt, sok programja van. Sokan még hétköznap is elmennek barátokkal ide-oda, hétvégén meg főleg. Ha pl. nyáron egy hétig nincs kivel összefutniuk, már unatkoznak.


Azonban én legjobban egyedül tudok kikapcsolni. Őrült sokat gondolkozom el, tervezgetek, "képzelgek". Igazi magányos típus vagyok. Azt nem mondanám, hogy otthonülős, mert nem 100%-ig fedi a valóságot ez a kijelentés.


Ha suliidőben egymás után két hétvégén programom van, az már nekem sok.


Én egy ideális szombatot nem társaságban és pörgésben képzelnék el, hanem elmennék egyet sportolni vagy minimum sétálni, aztán otthon ülnék, és a hobbijaimmal, érdeklődési köreimmel foglalkoznék.

Persze nagyon sokat tanulok is, ez most az ideálig hétvége vázolása volt. :)


Nekem általában az a pihentető hétvége, amelyiken nem volt semmilyen programom, és sokszor előfordult már, hogy a "programos" hétvégék után olyan érzésem volt, mintha szombaton is suliba kellett volna menni, magyarul hiányzott a pihenés.


Nagy intim szférám van, térben és időben, nem ismerek még egy ilyen embert, akinek ekkora lenne. És ha az intim szférámba hatolnak, azt nehezen tűröm.


Azonban úgy érzem, ez egyrészt nem normális, másrészt így nem lehet...

Ki tudja, lehet, mégse így kapcsolódom ki, csak ez nem tudatosul bennem?

Önzőség ennyit egyedül lenni, és ezzel hanyagolom a barátaimat?

Jövőre továbbtanulok... ott állítólag mindenki bulis. Be lehet vajon úgy is illeszkedni, hogy nem akarom kizárni magam a körükből, de valamennyire mégis kívül maradni, és a buliknak csak a kis hányadára elmenni? Kétlem...



18/L


2011. szept. 26. 19:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ha az életvitelemben gond van, akkor azt hogyan lehetne tudatosítani magammal? Csak azért foglalkoztat a kérdés, mert SENKIT nem találok, aki hasonló "lúzer" lenne, és mivel különcség, meg mivel még a szakértők is kiemelik, hogy ez nem jó, nem normális dolognak tartom.



Amúgy az a kellemetlen, hogy film, regény, sorozat ritkán köt le, ezekhez ritkán folyamodom, akkor se érdekelnek tovább... A zene kicsit már jobban érdekel, de olyanokat hallgatok, amit senki más, és a szövegére se bírok odafigyelni.


Engem a tudományok érdekelnek, mindig egy-egy megszállottság-szerű érdeklődésem minimum van, de néha több is, vagy mellette egy-egy gyengébb. És ezekkel szeretek foglalkozni.

2011. szept. 26. 19:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok, a továbbtanulásról annyit tudok mondani, hogy ha koliban kell laknod, az pokoli lesz így. Én nem bírtam ki két hónapig se, hazaköltöztem és átjelentkeztem a következő évtől levelezőre.

Nekem emiatt nincs párkapcsolatom se, jobban szeretek egyedül lenni, mint állandóan találkozgatni valakivel. Vagy ha mindenképp találkozni kell valakivel, akkor csak legjobb (és egyben az egyetlen) barátnőm jöhet szóba.

21/l

2011. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:15


Na, akkor nagyon hasonló.

Én Bp-i vagyok, és direkt csak Bp-i fősulikat, egyetemeket nézek ki magamnak, mert számomra pokol lenne a kollégium. Hát, egy darab egyhetes tábor elég és sok is nyárra. Akkor a kolesz, ami többhónapos "tábor"?


Félek attól is, hogy így nem lesz párkapcsolatom, más részről nem tudom, bírnám-e.

2011. szept. 26. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Már hogyne mehetnél el csak néhány bulira, amire nem akarsz nem mész, persze azért nem árt ha elhívnak meg van akivel menj. Én is voltam nagy ritkán, mindig hívtak de nem találtam túl érdekesnek. Amúgy szeretek társaságba lenni suliban, napközben de pl kolit nem viselném el mert este szeretek egy kis magányt is.

Önzőségnek nem mondanám, merthát magaddal szúrsz ki ha máshogy akarnád, ha nem akkor meg így érzed jól magad.

2011. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is így leírásod alapján hasonló típus vagyok. Napjaimat eltervezem és nem igazán szeretem, ha keresztülhúzzák a számításaimat. Hétvégéket szeretem itthon tölteni a magam csendességében a saját elfoglaltságaimmal, de ha esetleg van program, akkor szívesen kimozdulok. Viszont, ha egyhuzamban összejön program a hétvégékre, akkor már túlzásnak tartom és valóban olyan, mintha suli lett volna. Akkor általában azt mondom, hogy majd a következő hétvége nyugis lesz.

21/F

2011. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az otthonülős, magányos embertípusnak elkell gondolkodnia azon, hogy vajon tényleg jól érzi magát a saját társaságában vagy ez csak egy felszínes hazugság és a valóság az, hogy ott belül igenis szeretne társaslény lenni, szórakozni a haverokkal meg bulizni, csak épp valamely okból kifolyólag ez nem megvalósítható és akkor e tény bevallása helyett inkább az lép felszínre, hogy " én a legjobban egyedül érzem magam " - ha igazán így van akkor rendben, azonban nagyon fontos, hogy magadban tisztázd, hogy ez tényleg így van-e.


Nah és akkor ha biztos vagy benne, hogy te az a fajta magányos embertípus vagy, aki boldog tud lenni a maga útján, akkor a következőket mondom neked: az, hogy te nem ismersz még 1 olyan személyt, mint te, az egy dolog. Az én környezetemben is a legtöbb veled egykorú személy bulizós, társasági lény, azonban minnél több helyen járt az ember és minnél többet látott életében annál inkább jön rá, hogy bizony sokfélék vagyunk és bár bizonyos embertípusok ritkábbak, mint mások, attól még igenis vannak és soha nem kell azt gondolni, hogy " nincs még egy olyan emberfajta, mint amilyen én vagyok " - de igen, van.


A magányt kedvelni, a saját utadat járni, a saját világodban tevékenykedni és élni egyáltalán nem rossz dolog. Ez nem olyasmi amit valaki ráderőszakol, ez belülről jön, a lényed egy része, tehát A LÉNYED, és saját magadat soha ne szégyelld, mert az az egyik legnagyobb bűn. Mindig mert felvállalni önmagad és maradj mindig a saját oldaladon, ez azt jelenti, hogy ne soha ne légy hűtlen magadhoz: ne viselkedj másként csak másokért, ne változtasd meg az életed csak a környezetedért.

Nem az számít, hogy MI alapján éled az életed, hanem az, hogy HOGYAN.

Amerikában például számos ember szószerint magányosan él. Saját házuk van, kertjük, hivatásuk, és ennek élnek, valamint a számos hobbijaiknak, amelyekkel foglalkoznak a szabadidejükben. És ez ideális.


A lényeg az, hogy élj. Nem kell úgy élned, mint a szomszéd, sem mint az osztálytársad. De élned kell, és úgy kell élned, hogy az életed egy igazán jó élet legyen, márpedig a jó élet többféle lehet, és semmi köze, hogy magányosan éled-e vagy sem. Lehetsz magányosan is boldog és lehetsz társaságban is boldogtalan.

2011. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Az otthonülős, magányos embertípusnak elkell gondolkodnia azon, hogy vajon tényleg jól érzi magát a saját társaságában vagy ez csak egy felszínes hazugság és a valóság az, hogy ott belül igenis szeretne társaslény lenni, szórakozni a haverokkal meg bulizni, csak épp valamely okból kifolyólag ez nem megvalósítható és akkor e tény bevallása helyett inkább az lép felszínre, hogy " én a legjobban egyedül érzem magam " "


Na ez az, amit ugyebár, mint utaltam is rá: nem tudok.

Hiába gondolkozom el rajta, hogy így van-e, nem jutok dűlőre.

Mikor társaságban vagyok, akkor - legalábbis több idő, alkalom után - úgy érzem, egyedül jobb. Mikor egyedül vagyok, ált. úgy érzem, jól elszórakoztatom magamat. De itt megint az eredeti kérdés jön, tényleg így van-e, vagy ez egy kapitális önhazugság?

2011. szept. 27. 17:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincsen semmi probléma az életviteleddel...Tudod nálam is ugyan ez van csak annyi a különbség hogy melózok éjjel nappal,hétvégén is,és sokszor hónapokig nem csinálok szabadnapot....

Lehet hogy már ilyen fiatalon felnőttél... :)

Fontosnak látod a jövődet ez okos és bölcs dolog!!!

Nem kell senki miatt megváltoznod!!!

Szia!

2011. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És még valami!

Lehet hogy zseninek születtél!!!

:)

2011. szept. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:57


Igen, a tanulással így vagyok.

Észre se veszem hétvégén, hogy őrült sokat tanultam, ha mellette sportoltam kicsit és volt időm a hobbijaimra.

2011. szept. 27. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!