Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdjek el élni? Mert...

Hogyan kezdjek el élni? Mert én úgy érzem, csak vegetálok.

Figyelt kérdés
17 éves leszek egy hónap múlva. Eddigi életemben szinte semmit nem csináltam. Vagyis körülbelül 3 éve ennyire unalmas az életem, mióta gimis vagyok. Hazajövök, tanulok, gépezek, tv-zek, aztán alszom. Ennyiből áll a napom. Barátaim csak az osztályból vannak, ezenkívül nem nagyon barátkozom másokkal. Pedig szeretnék! Nagyon gátlásos vagyok, ezért nem járok bulizni, nem szeretek moziba menni, de még csak kávézókba sem, mert úgy érzem, kiröhögnek. Tudom, ez már pszichológiai eset..de nincs kedvem dokihoz elmenni. Igazából mindig azért nem teszek meg dolgokat, mert azt gondolom, azokat a dolgokat csak nálam jobbak csinálhatják (talpraesettebbek, viccesebbek, jobban kinézők).. pl. a bulizást. Én nem akarok itthon ülős lenni, de nem merek táncolni sem (holott 5évig latintáncoltam, nem vagyok béna), pedig sok famozgású is táncol. És nem kéne, hogy bajom legyen magammal. Azt mondják az idősebb egyetemisták, akikkel beszélgetni szoktam, hogy értelmes vagyok, a fiúk pedig bámulnak az utcán. És az osztályban meg azt hiszik, hogy én olyan ember vagyok, akinek jó élete van..bulizik összevissza, van egy jó pasija és mindent megkap. Ezt nem tudom, miből gondolják, de már a harmadik lány mondta ezt, hogy kívülről így tűnik. Fogalmuk sincs, hogy ha hazajövök, semmit nem csinálok, hogy 15 éves korom óta nem volt barátom, hogy egy igazi barátom nincs, hogy az apámat kiskorom óta nem láttam, hogy olyan gátlásos vagyok, ami akadályoz az élet minden területén, hogy csak vegetálok. Ezeket nem panaszkodásképp mondom, hiszen tudom, hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben levők. Nekem csupán az a problémám, hogy a gátlásosságomból fakadóan nem tudok ÉLNI. Egyik nap keljek fel azzal, hogy én most meg fogok változni? De mégis hol kezdjem? Hol szedjek össze barátokat? Mit tegyek, hogy ha mondjuk elhívnak bulizni, ne érezzem magam feszülten? Álljak be a tükörbe úgy, hogy van rajtam egy jó ruha, magassarkú és mondogassam, hogy nem vagyok kevesebb másoknál? Tudom, hosszú lett, de köszönöm annak, aki elolvassa.
2011. febr. 12. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

nem akarsz elmenni pszichológushoz biztos ? nem hiszem hogy gyógyszerezne max egy enyhe nyugtatót de azt se ha nem kéred , csak azért mégis más ha itt adnak tanácsot , mint amikor egymás előtt ültök és neki mondod el a problémád

esetleg el tud küldeni csoportos terápiára ahol tudnál hasonló emberekkel beszélgetni

na de hogy valami hasznosat is mondjak az egy jó ötlet lenne , ha felírnál egy lapra pár (5-10) jó tulajdonságod , de tömör mondatokba a neveddel együtt pl "xy milyen szép blabla" (remélem érted a lényeget :P) és azt kitenni a faladra , úgy hogy mindig mikor felkelsz , vagy suliba mennél lásd

esetleg magaddal is vihetsz egyet és ha olyan helyzet van megnézed

2011. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is körülbelül 15éves korom óta élek így,csak sajnos már 21éves vagyok. Ha most lennék 17éves,akkor biztos elkezdenék magamon segíteni. Pl. iskolában tudnál barátkozni,más is van a Te helyzetedben,és ketten könnyebb kilábalni a gátlásosságból(ez most lehet hülyén hangzott),és nem muszáj ám bulizni állandóan,anélkül is jól elszórakozhatsz a barátaiddal,hogy isztok,és az asztalon táncoltok:) Lassan itt a tavasz és Én csak sok sikert kívánok neked!
2011. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És honnan tudjam, hogy ezek a tulajdonságok igazak-e? Pl. ha leírom, hogy kedves vagyok, de mások nem így gondolják? Vagy ha leírom, hogy kreatív vagyok, de ez nincs így? Én nem tudom, kívülről milyen vagyok. Egyébként mehetnék terápiára, egyik barátnőm hívott, de egyszerűen képtelen vagyok ilyen helyre elmenni. Ott ülni, beszélni az érzéseimről, közben 10 ember bámul..nem megy.
2011. febr. 12. 18:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi harmadik, kedves vagy. Akikkel barátkozom, pozitív felfogásúak, és ez többnyire segít a helyzetemen. Pl. volt 1-2 olyan barátom, akik kicsit depressziósok voltak, unottak (olyan, mint én) és még jobban lehúztak. Ez csak az egyik felem, a másik vidám, vicces, nagydumás. Csak a társaság nem mindegy..
2011. febr. 12. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a terápiát. Te magad akard a változást. Ez csak rajtad áll. Ne legyél bátortalan. Nem tudsz 1xrre azonnal megváltozni. Ehhez idő kell. Akár évek. De gondolkodj a dolgon. Ne félj az emberektől. Merj társaságba menni.
2011. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

Azt hiszem sok kérdésedre választ tudok adni, ha érdekel írj privát e-mailt, persze nem muszáj, rajtad áll.

2011. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló cipőben, de azért nem ennyire.

Elmehetsz mondjuk egy önismereti csoportba, vagy hasonlóra. Pl. pszichodráma. Én voltam ilyenen.


Ez cseppet sem olyan, mintha terápiára járnál, mert ide egészséges emberek járnak, akik jobban meg szeretnék ismerni magukat. Segít a gátlások feloldásában, mert tudod, hogy ez egy olyan hely, ahol nem nevetnek ki.

Itt el mered mondani, azt is, amit máshol nem.


A tánc pl. nekem se ment soha, kivéve, ha körtáncokat táncoltunk csapatban, ami felszabadított.


Meg keress magadnak olyan társaságot, ahol jobban fel tudnál oldódni.

ne bulizás legyen, mert szerintem ott a magunkfajta embereknek nehéz, hanem olyan hely ahova nem menő emberek járnak.


Lehet ez a természet is, mert az is fel tudja szabadítani a gátlásokat. Pl. lovaglás, vagy állatmenhelyen való önkénteskedés.

2011. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!