Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek most? Úgy érzem...

Mihez kezdjek most? Úgy érzem zátonyra futott az életem, sokkal rosszabb mint eddig volt, adjatok nekem tanácsot kérlek!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most kezdtem a 4. osztályt, lesz majd még egy évem, mivel 5 évfolyamosra járok. Eddig sem éreztem magam túl jól a jelenlegi sulimban, de most kész katasztrófa!! Mondok pár példát, hogy értsétek: Osztálytársaim nem különösebben kedvelnek, a " barátnőm" az osztályban,, már nem igazán nevezhető annak, mivel inkább egy féltékeny dög, nem hív meg sehova ahol fiúk is lesznek, nehogy én jobban tetszek nekik mint ő.. , a tetejébe az o.társaim, szinte körbelengik ezt a "b.nőmet" hogy: "jaaj milyen jól nézel ki,, fogytál nem? jaaj olyan jó az alakod, a ruhád.. stb." mondanom sem kell, hogy ezek persze nem így vannak, a csajnak pl. kemény bajsza van,de hagyjuk ezt is. Akkor van egy fiú aki nekem tökre tetszett, és még jóba is voltunk, persze tudtam hogy nem lesz köztünk semmit, de attól még nagyon szarul esett hogy most járnak egy osztálytársammal...és ezt nézegetem, ahogy ölelgetik egymást..

Ezek így nem tűnnek nagy dolgoknak, de ez min egyszerre zuhant a nyakamba, az elmúlt 2 napba..úgy érzem tovább kellene állnom, nincs itt tovább keresni valóm. Természetesen pasim sincs, hogy mást ne mondjak...pedig nem vagyok ronda.

A kérdésem az volna, ti mit mondtok, váltsak sulit így az utolsó 2 évre? Mit kezdjek az életemmel, hogy ne legyek ilyen boldogtalan??


2011. szept. 2. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Én magántanuló voltam az utolsó évben, lassú felfogású idióta osztálytársak probléma megoldva.
2011. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Féltékeny barátnők, pasik.. nagyobb gondod sose legyen az életben!
2011. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondok miatt akarsz sulit valtani, akkor ujba mehetnel minden 2 honapban.

Miert varod, hogy a baratnod hivjon meg valahova ahol pasik vannak. Hivd meg Te ot.

Egy kis feltekenyseget erzek toled a baratnod irant. Szapujozod, mert irigy vagy ra.

Tanuld meg, hogy Te vagy felelos a boldogsagodert, eletedert, nem mas.

Kivanom, hogy csak ilyenfajta gondok zuhanjanak a nyakadba a kovetkezo 60 evben.

2011. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban volt egy búgócsigám. Egyik nap ahogy pörgettem, leesett a lépcsőn, és kitört egy nagy darab belőle. Akkor, 4 évesen úgy éreztem, hogy zátonyra futott az életem.

Most, hogy nem tudom törleszteni az adósságaimat, elárverezik a házam, 1 éve munkanélküli vagyok, 2 hónapja volt egy spontán vetélésem... szóval most úgy gondolom, hogy nem volt akkora tragédia az a búgócsiga-baleset.


Nemsokára rájössz, hogy amin most agyalsz, az olyan jelentéktelen momentuma lesz az életednek hamarosan...

2011. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

keress hobbit magadnak. Pl. tanulj nyelvet. jobban jársz vele mintha ezen agyalnál.

Igen, a többieknek igaza van. Hidd el...nem fut "zátonyra az életed", egyszerűen csak nem látsz túl azon amiben vagy. Sulit is válthatsz. Lehet nem fogod megbánni.

2011. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam is, hogy megkapom az ilyen kommenteket miszerint ez a legnagyobb problémám. Hát nem ez..van még sok egyéb gondom, pl., hogy 10 éves korom óta a dédmamámat és a nagymamámat(aki már meghalt) itt gondozzuk nálunk, aztán, hogy az apám le se sz*r, nem törődik velem, inkább az "új" család a fontos. És még ezer dolog...Igen tudom még ezeknél is vannak sokkal rosszabbak, de akkor ezzel az erővel mindenki aki úgy érzi nem bírja tovább az gondoljon az éhező afrikai gyerekekre, akiknek se vizük, se ételük, se semmijük. Mégse gondol erre senki mikor boldogtalan.
2011. szept. 2. 15:21
 7/9 Walk With Me ***** válasza:
Nekem olyan gondjaim voltak, hogy mivel visszahúzódóbb vagyok így folyton rámszálltak. Ha épp nem piszkáltak vagy csúfoltak, akkor pedig nagyon egyedül éreztem magam. Ezek miatt otthagytam a sulit, nem csak azt, hanem úgy az egészet... 3 évig nem csináltam semmit, annyira kész voltam tőlük. Így idősebb fejjel már butaság volt, de most sem mennék már vissza rendes nappali oktatásra, nem illek a korosztályom közé. Estire iratkoztam be, úgy néz ki 1 vagy 2 év és érettségizhetek. Szerintem Te is gondolkodj el valami hasonlón, ha 4. vagy akkor tavasszal már Te is érettségizhetnél szerintem. Persze előbb gondold át jól, hogy mégis mennyire sz*r a helyzet, bírnád-e tovább... nekem a folyamatos szorongástól meg idegeskedéstől majdnem kilyukadt a gyomrom. Ha szeretnél erről bővebben beszélni, akkor nyugodtan írj egy privit (e-mail).
2011. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ember elsősorban tanulni jár a suliba, és nem barátkozni. Próbáld eltölteni valahogy a szüneteket, keress más barátot/ barátokat az osztályban, akikhez csatlakozhatsz, hogy ne legyél egyedül.
2011. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!