Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnének normális...

Hogyan lehetnének normális emberi kapcsolataim?

Figyelt kérdés

Évek óta nincsenek barátaim. Korábban is elégedetlen voltam magammal (elsősorban a külsőmmel), de az egyedüllét annyira elmélyítette a dolgokat, hogy már csak azzal is hogy egy helyben ülök, a másik simán leolvas mindent az arcomról, és az emberek kerülnek mint a leprát. Tényleg is úgy gondolom, hogy nem nézek ki jól (nagyon sovány vagyok), és képtelen vagyok az emberekre jó benyomást tenni. Párszor megkaptam már, hogy szeressem önmagamat, aztán mások is szeretni fognak, de ez egy ördögi kér, mégis hogy szeressem magam, hogy legyek elégedett az életemmel, ha így néz ki? Minden nap bejárok az egyetemre, látom a többiek milyen jól érzik magukat, mindenkinek van vagy 10-15 barátja (ha nem több), nekem meg senki, csak pár emberrel köszönünk egymásnak, és néha megejtünk egy 2 perces felszínes beszélgetést. Egyszerűen nem merek beszélgetni az emberekkel, mert félek, hogy mit gondolnak rólam, minek látnak stb. És alapvetően értelmesnek tartom magam, de az idegen emberektől annyira félek, hogy össze-vissza hadoválok minden hülyeséget, tehát még csak nem is tudom egy értelmes ember benyomását kelteni.

20+/F


2011. febr. 14. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ugyanez a bajom, csak fiatalabb vagyok, és elég "testes". Ha akarsz, írj privátot. És fel a fejjel, tudom, hogy rossz, de még annyi minden változhat.
2011. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Szia, ha ez megnyugtat az egyetemen én sem vagyok senkivel jóban és engem is kerülnek. Én tudom, hogy azért, mert én is kerülöm őket. Nekem persze egy kicsit könnyebb, mert amúgy vannak barátaim (illetve egy legjobb barátnőm, meg pár haver) csak nem az egyetemről.. A lényeg, hogy ha te sem mész oda hozzájuk, ők sem fognak.. Meg kell törnöd a jeget..Erre egy egyetemi buli pl kiváló lehetőség vagy a szünetek..Ha pedig nem mersz elmenni buliba, meg nem szereted a bulizós csoporttársaid keress egy csöndesebb társaságot a csoportodból..Egy dolgot tanultok, biztos akadni fog közös témátok.. Ne félj attól se, hogy butaságokat beszélsz.. Mindenki beszél butaságot..Emberek vagyunk.. 21/L


Ui: Ha gondolod nekem is írhatsz, hátha tudok még valamiben segíteni.

2011. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

nekem is ilyesmi problémáim vannak

ha pl. van egy kapcsolatom (baráti vagy szerelem) akkor valahogy eltaszítom magamtól azt az embert, akit szeretek. Nem tudom miért, mert akarom őt, de mégis... megsértődöm rá minden apró dolog miatt. :'(

én is csúnya vagyok, kövér és tiszta depressziós

egyáltalán nincs barátom (1 olyan van, akivel elvagyok) az osztályban is állandóan cikiznek, hogy milyen ronda vagyok :(

nagyon nem szeretem magam, nem látom értelmét az életemnek, semmi sem tud lázba hozni... :(


nekem is írhatsz :)

2011. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!