Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért utál engemet mindenki?

Miért utál engemet mindenki?

Figyelt kérdés

Idén kerültem új osztályba (gimnázium). Valami borzalmas, de a régi osztályom sem volt sokkal jobb. Nem ismertem szinte senkit és mivel a többiek már nagyrészt mind ismerték egymást, ezért senkit sem érdekelt, hogy én is a világon vagyok. Én megpróbáltam barátokat szerezni, ismerkedni, de az a baj, hogy kiskoromban szinte belém nevelték azt, hogy ne állj szóba senkivel és a családom is elég visszahúzódó. Szóval érdekes, de fogalmam sem volt, hogy mit kell tenni, ha valakivel barátkozni szeretnék. És ezért jól elcsesztem mindent. Bármit mondtam bárkinek, abból pletyka lett és mindenki rajtam röhögött. És így persze középpontba kerültem, de egyáltalán nem úgy, ahogy akartam. Én nem vagyok jó semmiből, tesiből egyenesen hiperbéna, és semmit sem tudok jobban mint bárki más. Nincsen nagy szám sem, még beszélgetni is képtelen vagyok. Ezért a többi úgymond menő csaj mindig kicsúfol, vagy röhög rajtam (ez kb. 15 embert jelent csak az osztályomból). Mindig összesúgnak a hátam mögött és abból űznek sportot, hogy ki tud jobban bántani, megalázni engem. Hogyha valami rossz dolog történik velük, az is mind miattam van szerintük. Ma is az osztályfőnök egy kérdést tett fel és az osztály nagy rásze mind azt kezdte el ordibálni, hogy ő volt, ő volt. Ő volt, az xy is bizonyíthatja. Aztán meg azt az egyetlen csajt kezdték el cikizni, aki valamilyen szinten ki szokott állni mellettem. Mit tehettem volna, magamra vállaltam.

Apukám azt mondta, hogy bennem van a hiba, mert olyan szürke kisegér vagyok, ezért utál sok mindenki. Igaz már sokszor erőm sincsen megvédeni magamat, mert tudom, hogy úgy is én jövök ki rosszul mindenből. Minden reggel, úgy lépek be az osztályba, mintha a fagyos vízbe készülnék ugrani. Tényleg szabályosan nagy levegő, bátorság, nem hall semmit... Hetente egyszer minimum bőgök a bunkó nagymenők miatt. Szerintetek is bennem van a hiba? Mit tegyek?


2011. febr. 17. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek túl kell esnie ezen a szakaszon, amikor minden nehezebbnek tűnik, mindenki nevet rajtad. Magam is idén kerültem gimibe, van egy hasonló kérdésem it a gyakorin, szóval tudom mit érzel... Barátkozni spontán kell, ne érezd magad kevesebbnek. Első hetekben, én is úgy gondoltam, hogy mindenki kibeszél, megnéz, kicsúfol, de végül rájöttem, hogy nem is történt ilyen, csak a stressztől és a barátkozástól való félelmem miatt, magamnak kerestem az okot arra, hogy ne találjak barátokat, ne beszélgessek... Szerintem a tudatalattim ilyen önmegvédő folyamatba kezdett, vagy hogy is agyarázzam neked... Én is csak a 3 hét után találtam olyan valakit, akivel együtt ülhetek, dumálhatok. Szerintem pont azért nem megy a dolog, mert magadat gátolod azzal, hogy úgy neveltek és te nem változhatsz. Képzeld, nekem általánosban 4 lány osztálytársam volt, kibontakozni sem tudtam igazán, ezért vártam a gimit. Nem kell neked velük haverkodnod. A buszban is vagy általánosból is haverkodhatsz és ha velük már feloldódtál, akkor a gimis társaiddal is egy idő mulva, minden rendben lesz... Olvass, rajzolgass... Meglátod, meg fogod találni azt a dolgot, amiben különbözöl és akkor majd rájössz, hogy te is különleges, egyedi vagy. Úgy talán nagyobb lesz az önbizalmad. Nem kell rögtön azt gondolnod, hogy: "jaj, ez nem sikerült". Nem kell elsőre mindennek sikerülni, úgy oda a kihívás! :D Elég csak egy apró valami, egy kis tehetség... Minden rendben lesz!!! Mondom neked!!!


Együttérző 16/L

2011. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Neharizz de apukádat megverném!!!:S Én egy 30 körüli lány vok nekem se volt rózsás gyerekkorom ,de ki higgyen a gyerekben ha nem a saját szülője ?! Szóval fel a fejjel!!!

Sokszor van az tudod ,hogy a szüleink elcseszett életét mentalitását cipeljük egy-életen keresztül és sajnos akár tovább is örökíthetjük. Ez nem azt jelenti persze h haragudni kell rájuk ,pláne ha az ember már felnőtt, de érdemes odafigyelni a negatívumokra. És persze a jóra is ,biztos szeretnek ,csak érzelmileg nem támogatnak .Esetleg megmondhatnád Apudnak is hogy neked erre igényed és szükséged van. Szerintem segítene .Amúgy meg próbálj meg iskolán kívüli hobbit találni .Mi az ami érdekel ? ott jobban tudnál akklimatizálódni ..


Nem tudsz sulit váltani esetleg ?

2011. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok sulit váltani sajna. Érdekelne pl a tánc, csak mivel vidéken lakunk nem igazán van rá lehetőség :(

Amúgy köszi a válaszokat, mostanra már egy kicsit lenyugodtam

2011. febr. 17. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, nem kell rögtön a drasztikus megoldást választani. :) Van a suliban még más osztályok is, azokkal jóban lehetsz. Ha az egyik pl.: másodikossal jóban leszel, ő meg jóban van valakivel az osztályodból, talán az egy kicsit segít a haverkodáson. :) Járj külön csoportokra, nekem az segített megismernem pár másodikos és más elsős diákot! Hidd el, nagyon jó buli. Meg az a legokosabb! :)
2011. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én teljesen megváltoznék a helyedben. totál magabiztosan mennék be minden nap, és ha rámfognák h vmit én csináltam, kiállnék magamért minden eszközzel. Hidd el, leesne az álluk, köpni-nyelni nem tudnának. Az ilyen emberek egy kalap sz.rt nem érnek! Szóval én azt mondom , változtass, légy magabiztos és állj ki magadért. Nincs rá okod, hogy ne így tegyél, nem fognak megrugdosni, vagy pofánb.ni. azért csinálják ezt mert látják, hogy téged idegesít. Amint azt látjál h sz.rsz a fejükre, kisebb lesz az arcuk. Amelyik kutya ugat az nem harap!
2011. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sajna az emberiség 90%-a olyan mint az osztálytársaid.
2011. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi történt azóta?


amúgy megértelek,engem is régen kiutáltak az osztálytársaim,csak mert én nem jártam 8(!!!) évesen kivágott felsőkbe és nem sminkeltem magam,főleg nem úgy,mint az akkori menő 8.-os lányok...


ami a legviccesebb,azóta kurv@sokat változtam,ha beszól valaki,ütök


és azóta be se mernek szólni


13l

2011. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdező. Fiú vagy vagy lány?
2011. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!