Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok felnőni! Van még...

Nem akarok felnőni! Van még valaki így?

Figyelt kérdés
Általában úgy vannak ezzel a korombeliek, hogy fel akarnak nőni aztán menni a saját fejük után, de én nem akarok... nem tudom, hogy mi akarok lenni mert semmi nem érdekel (fura de így van) és nem tudok majd megélni, meg én semmit nem tudok a világról, meg sose voltam valami eljárogatós ember, csak itthon vagyok legtöbbször, így nem sokat tudok a világról, meg hogy hogy működnek a dolgok. Igazából tanulni se azért tanultam és tanulok mert valami konkrét célom lenne vele, csak azért hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom + a szüleim miatt. Más is van így? Mit lehet tenni?
2011. febr. 22. 20:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 18/F :)
2011. febr. 22. 20:21
 2/16 anonim ***** válasza:
Előbb vagy utóbb de mindenkinek fel kell nőnie, ez nem egy olyan dolog amibe ítélkezhetsz én is lennék gyerek de ez van megszületünk megöregszünk és meghalunk ez az élet rendje.
2011. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát az biztos hogy már sose leszek olyan mint régen, de ha tehetem akkor fiatalos akarok maradni még öregkoromba is és életvidám, ami a fiatalság egyik változata.

Amit te csinálsz az már inkább antiszociális szerintem. Nem akarsz felnőni de még fiatal se voltál ha folyton otthon vagy, és most nem arra gondolok hogy buli hányásig, de valami elfoglaltságot kéne találnod.

Sajnos én se tudom mi lesz velem, mit akarok csinálni, sok minden érdekel de nem érzem egyikbe se azt hogy nekem való lenne. De szeretném ha egyszer felelősség teljes munkám lenne meg családom.

2011. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szia! Lehet, hogy még nem voltam fiatal, de nem tudom, hogy pontosan ez alatt mit kell érteni... Igazából ilyen szórakozóhelyekre meg kocsmába, stb... nem járok mert nem érzem olyan nagynak magamat hozzá, olyan fura érzés fog el mindig amikor ott vagyok és csak azt kérdem magamtól, hogy mit keresek én itt? Nem tudom... valahogy itthon vagyok mindig és nincs kedvem sehova menni. Amúgy gitározom, ez az egyetlen elfoglaltságom van a tanuláson kívül.
2011. febr. 22. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Gyereknek lenni nem csak a buliból áll. Én nagyon sokat lógtam haverokkal, néha nem is csináltunk semmit csak ültünk valahol/valakinél és poénkodtunk. Hiányoznak ezek az idők manapság mindenki elfoglalt és max szombat este ér rá.

Én sokáig voltam nagy buli ellenes mert nem találtam meg azt a társaságot ahol jól érezhetném magam, mert sok haverom inkább discoba járt a másik része meg hányásig piálta a tablettás szarokat.

Aztán bekerültem egy olyan társaságba ahol csak beültünk valami csöndes vagy nyugis helyre és pár sör és egyéb ital mellet beszélgettünk és jól éreztük magunkat. Valahogy ez mind hiányzik már, mindent előre le kell szervezni ha akarok valamit és valaki mindig nem ér rá.

Hiányzik az a fiatalságomból hogy úgy lehettem az utcán hogy nem kellet semmin aggódnom, a tipikus miénk az egész világ feeling. Közben elrohant az idő, mindenki felnőtt már dolgozik vagy még tanul, vagy elment külföldre, én meg megragadtam a múltba, sokat vagyok itthon és egyszerűen rosszul vagyok, régen jól éreztem magam otthon de már ez sem az igazi. Szeretném ha minden olyan lenne mint régen, de szeretnék felnőni is.

2011. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát én most is aggódom állandóan különösen amiért semmi nem érdekel... És nem tudom mit fogok dolgozni, szerintem csöves leszek ha így haladok.
2011. febr. 22. 22:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha ennyire be vagy gyepesedve ne csodálkozz hogy nem tudsz semmit az életről!! arról meg te tehetsz hogy nem mászkálsz el sehova. Ha ennyie h.lye vagy hogy nem mész el helyette inkább ezen az oldalon nyomulsz akkor így jártál. Ha nem örökké a facebook előtt ülnél akkor talán még igazi barátaid is lennének és ami a legjobb, ÉLETED!!! Tanulásról meg annyit hogy hogy lehet lelkiismeret furdalás miatt tanulni ekkora ..ságot még nem hallottam de nem is akarok. A normális emberek azért tanulnak mert vannak életcéljai és hogy elérjék őket muszáj vmit tenni és nem a szülei meg a lelkiismerete miatt. Öcsipók ahoz hogy megélj le is kéne tenni vmit az asztalra nem csak fb.ozni meg gyk.zni mert ezzel nem fogsz elérni semmit maximum azt hogy 30 évesen fogsz szüzen meghalni.

Na én itt be is fejeztem a mondandómat, törd egy kicsit a fejed azon amit mondtam habár úgysem fogsz sokat megérteni belőle mert ahogy mondtad stréber vagy és a saját kis világodban élsz!!


Tső, Szólíts Imrének!!

2011. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy vagyok...

minden vele egykorú felnőtt akar lenni...:/

csak én nem...

ÖRÖKKÉ 18 AKAROK LENNI...!!!

18/F

2011. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
9:33-mas: Nem tudom, hogy miről beszélsz, hogy egész nap itt ülök. Nem tudom hogy arról tehetek-e, hogy egyrészt nem hívnak sehova, másrészt nincs sokszor kedvem menni egyszerűen, de attól még nem egész nap fb-ozok... A tanulás részéről és a célokról meg annyit, hogy gondolom te már 18 évesen megmondtad, hogy az életed hátralévő részében mit akarsz csinálni és azt is csinálod. Ha így van akkor minden elismerésem és bocsánat, hogy nem vagyok olyan tökéletes mint te :). Lelkiismeret furdalásból pedig úgy lehet tanulni, hogy tudod hogy 5-ös kell de semmi célod nincs vele, csak amiatt csinálod, mert megszoktad, és muszáj, hogy 5-ös legyél. De gondolom ezt nem érted :), mindegy. Köszönöm a válaszod.
2011. febr. 23. 15:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De fura, hogy más is van ezzel így...

Csak mert én is ebben a cipőben járok, csak még sokkal rosszabb helyzetben vagyok, mert sokkal idősebb vagyok nálad. Lassan befejezem az egyetemet és még most sem tudom, hogy mi lesz belőlem... A suli alatt is úgy voltam, mint te, tanultam, mert a szüleimnek fontos volt, megszokták, hogy mindig ötöst hozok és nem akartam csalódást okozni nekik, na meg a tanárok előtt is ciki lett volna, ha egyszer csak leromlanak a jegyeim. Aztán leérettségiztem ötösre és egyetemre jöttem, mert ez így "szokás" a családunkban. De mivel mindig csak tanultam, sosem jártam el sehová, nincsenek igazi barátaim és én is úgy érzem, hogy nem tudok semmit sem a világról. Megmaradtam valahogy 16 évesnek egy 23 éves testben. Elég kilátástalan a helyzet. :(

2011. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!